A gördeszkások mindig is külön kasztot alkottak, nyaktekerő manővereiket előszeretettel gyakorolják a hüledező járókelők szeme láttára, A waveboard megjelenésében nagyban hasonlít a gördeszkára, de sokkal instabillabb, hogy látványosabb mutatványokat lehessen eszközölni vele. Most megtudhatja, hogy melyik eszköznek mik az előnyei!
Roller
A roller egy igazi vagány járgány. A kicsik könnyen megtanulnak vele közlekedni, hiszen stabil vázon fut a kerék és a kormány, könnyen le tudják tenni a lábukat, ha érzik, hogy borulni fog a jármű. Viszonylag kis energiabefektetéssel lehet jó tempót elérni, és ha ez már megy, akkor következhet a technikázás.
Néhány hét alatt nagy adag kitartással és gyakorlással már szemmel látható sikereket lehet elérni ugratások vagy más manőverezés formájában. Fejleszti az egyensúlyérzéket, viszont ha mindig csak az egyik lábunkkal hajtjuk, akkor csak az az oldal fog fejlődni. Kis helyen elfér, összecsukható. A felnőttek körében is emiatt vált népszerűvé, az ember bárhová magával viheti, és gyorsabban haladhat vele.
Gördeszka
Az első gördeszkát 1959-ben dobták piacra, népszerűsége azóta is töretlen. Vitathatatlanul látványos, viszont legalább ennyire extrém is. Fejleszti az egyensúlyérzéket, javítja az állóképességet és az erőnlétet. A sikerek eléréséhez kitartásra van szükség, és némi bátorságra. Szolidabb közegben is használják, például fejlesztő tornák gyakorlataiba építenek be gördeszkás feladatokat, kihasználva annak jótékony hatásait. A Kerékpárwebshop.eu-nál a rollertől a hoverboardig mindent megtalál, amire kíváncsi.
Waveboard
Nagyon hasonlít a gördeszkára, csak még egy csipet izgalommal fűszerezték. Akinek már uncsi a hagyományos deszkázás, továbbléphet a waveboard világába. Itt 2 keréken történik a gurulás, és a lap sem egybefüggő fix, hanem egy torziós rúd köti össze a két részt. Ettől lehet vele hullámosan mozogni. Egyensúlyfejlesztő, javítja a mozgáskoordinációt, ráadásul anélkül, hogy az ízületeket terhelné.
Hoverboard
Az egyensúlyfejlesztő eszközök Ferrarija. Ne gondoljuk azt, hogy ennek az eszköznek nincs semmi értelme csak azért, mert nem kell emberi erőt kifejteni ahhoz, hogy mozgásba lendüljön! Elképesztően jó egyensúlyérzékre van szükség, hogy meg tudjunk állni rajta. Fejleszti a figyelmet és a koncentrációt, valamint ki kell tapasztalni a szükséges erő adagolását is.
Bátran tesztelhetik és fejleszthetik gyerekek is, felnőttek is a készségeiket a felsorolt járgányok egyikén vagy akár mindegyikén!