Hírek
Makro / Külgazdaság Amíg van kopogtatócédula, nincs tiszta választás 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 16:27
Az MTV szerkesztő-riportere ajánlószelvényeket vásárolt egy ismeretlentől: ez bizonyíték arra, hogy a rendszer súlyos visszaélésekre is lehetőséget ad
Cikkek Hatékonyabb üzemanyagcellákon dolgoznak 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 16:20
Új összetételű anyaguk lehetővé teszi, hogy a polimer-elektrolit membrános üzemanyagcellák magasabb hőmérsékleten, olcsóbb fém felhasználásával működjenek - közölték kanadai kutatók a Nature Chemistry című szaklap internetes változatában. Az üzemanyagcella a kémiai energiát közvetlenül alakítja át elektromos energiává: hidrogént és oxigént egyesít vízzé, miközben elektromos energia termelődik. A jelenleg használt polimer-elektrolit membrános (PEM) üzemanyagcellák csak 90 Celsius fok alatt képesek a hidrogén átalakítására, amelyhez platinát alkalmaznak. George Shimizu, a Calgary Egyetem kémikusa és kollégái azonban új anyaguk segítségével elérték, hogy akár 150 Celsius fokig használható legyen a PEM üzemanyagcella, így olcsóbb fémet is alkalmazhatnak bennük a jövőben, és az energiatermelés hatékonysága is emelkedik. A magasabb hőmérsékletet az tette lehetővé, hogy víz helyett magasabb forráspontú anyagot vettek igénybe a kutatók, amelyet egy különleges molekuláris vázban ejtettek csapdába. Shimizu tavaly nyújtotta be szabadalmaztatásra új módszerét az Egyesült Államokban. Drágám, fűtsünk vagy főzzünk a kvótánkból? Két hét nyugalom után újra drágább az autózásMTI
Makro / Külgazdaság Törvény születik Hunvald letartóztatása miatt 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 15:53
Egy javaslat szerint az előzetes letartóztatásban lévő polgármester, köztisztviselő, munkavállaló részére nem járna díjazás
KKV Irodai munkásoktól válna meg a MÁV 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 15:20
Összesen mintegy 1.000 kilométeren, 32-33 vasúti szakaszon nem kíván személyszállítási megrendelést adni a közlekedési tárca a MÁV-nak
Cikkek Több mint kémillióba kerül egy parkoló automata 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 15:08
Nettó 165 millió forintos árajánlatával a DBM Banktechnikai Kft. és a Magyar Plastiroute Kft. nyerte a IX. kerületben telepítendő 78 parkoló automatára kiírt nyílt közbeszerzést, amelyet a Budapesti Önkormányzati Parkolási Kft. írt ki; az eredmény a Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A telepítés nem csak az automaták felszerelését, és üzembe helyezését, hanem táblák le- és felszerelését, útburkolati jelek festését, valamint 1.750 darab parkolást gátló oszlop elhelyezését jelenti. A nyílt közbeszerzésre 3 ajánlat érkezett, ezek közül az összességében legelőnyösebb lett a nyertes, de döntően az ár esett a latba az értékelésnél. A munka egyik részét végző DBM Banktechnikai Kft. nettó 113 millió forintért vállalta azt, aminek a becsült ellenértéke nettó 140 millió forint volt. A másik nyertes Magyar Plastiroute Kft. pedig nettó 52 millióért vállalta, az ugyan csak nettó 140 millió forintra becsült munkát. Így egy automatára nettó 2,1 millió forint telepítési, és üzembe helyezési költség jut. Két hét nyugalom után újra drágább az autózás Télen jobb a motor - már csak a casco miatt is A biztonság ára: rossz reflex csapdájában a casco MTI
Cikkek Magánkézben az érdi orvosi ügyelet 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 14:59
Magánvállalkozásban sürgősségi központi orvosi ügyeleti centrum nyílik Érden, az új intézmény 85 ezer helyi és környékbeli lakos ellátásáról gondoskodik - közölte a központ ügyvezetője az MTI-vel. Vitárius Ferenc elmondta, hogy a 120 millió forintos beruházás az International Ambulance Service Kft. valósította meg. A város területén megvásárolt telekre egy háromszintes, összesen 320 négyzetméternyi intézményt épített. Itt mostantól három orvos teljesít napi 24 órás szolgálatot és indokolt esetben két terepjáró kocsival, mentőfelszereléssel a helyszínre mennek, hogy segítséget nyújtsanak a rászorulóknak a társadalombiztosítási rendszerben. A centrum működtetésére a helyi önkormányzattal kötöttek megállapodási szerződést. A jelenleg is működő régi központi ügyeleti centrum épülete elavult, szűkösnek bizonyult, ezért az új intézmény működésének megkezdésével párhuzamosan egy részét lezárják és az önkormányzat uniós forrásokból felújítja a központot. Az új intézmény felső szintjén magánrendelésre rendezkednek be, itt bőrgyógyászati, allergiológiai és gyermekpszichiátriai panaszok orvoslását végzik majd - közölte Vitárius Ferenc. H1N1-oltóanyag: óriási a balhé Németországban Terhes nők, gyerekek: H1N1-vakcina stop?! Gyógyszerautomaták: engedélyezett tiltás? A súlyos bajra nem gyógyszer a homeopátia MTI
Cikkek Meglódult a lengyel ipari termelés, nőtt az orosz GDP 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 14:48
Lengyelországban a szeptemberi ipari termelés 15,0 százalékkal meglódult  augusztushoz képest az augusztusi alig  0,1 százalékos növekedés után, jelentette a lengyel statisztikai hivatal. A tavaly szeptemberi szinttől 1,3 százalékkal elmaradt az ipari kibocsátás, noha az elemzők  nagyobb, 2,2 százalékos csökkenéssel számoltak. Oroszországban az ipari termelés mellett a GDP is nőtt szeptemberben - közölte Andrej Klepacs orosz gazdasági miniszterhelyettes. A múlt héten hozták nyilvánosságra, hogy a szeptemberi ipari termelés 5,1 százalékkal bővült augusztushoz képest. A hivatalos GDP-adatot a napokban ismertetik. Idén január és augusztus között a bruttó hazai termék (GDP) 10,2 százalékkal csökkent éves szinten. Az orosz kormány 8,5 százalékos idei gazdasági visszaeséssel számol. Medvegyev segítséget ajánl Ahmadinezsádnak MTI
Cikkek Az ombudsmannak nem tetszik a sztrájktörvény 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 14:46
Az Alkotmánybírósághoz (Ab) még nem érkezett meg az ombudsman sztrájktörvénnyel kapcsolatos beadványa, de ezenkívül is három ezzel kapcsolatos beadvány van a testület előtt - közölte az MTI megkeresésére Sereg András, az Ab sajtófőnöke. Szabó Máté múlt héten jelentette be, hogy az Alkotmánybírósághoz fordul, mert álláspontja szerint a két évtizede megalkotott sztrájktörvény elavult, súlyos hiányosságai vannak, és ez hátrányosan érinti a munkaadók és munkavállalók közti konfliktusokban közvetlenül nem érintett állampolgárok széles körét. Az ombudsman többek között azt is kifogásolja, hogy a jelenlegi törvényben nem egyértelmű, mit jelent az elégséges szolgáltatás biztosítása. Sereg András ugyancsak az MTI érdeklődésére elmondta: a sztrájktörvénnyel legutóbb szeptember 22-i ülésén foglalkozott az Alkotmánybíróság. Akkor egy indítványt formai okok miatt elutasított, mert azt érdemben nem lehetett elbírálni. A sajtófőnök ismertette: jelenleg három indítvány van a testület előtt sztrájkügyben. Ezek a sztrájk folyamatának szabályozásával, illetve a sztrájkkal összefüggő, államigazgatási szerveknél létrejövő megállapodásokra, továbbá a rendvédelmi, rendészeti szervek sztrájkjogával kapcsolatos. Százmilliót vettek ki a sztrájkolók az adófizetők zsebéből Sokan sztrájkolnak-e? Gaskó szerint igen, a MÁV szerint nem Van kiút a vasutas sztrájkból!  MTI
Cikkek Százmilliót vettek ki a sztrájkolók az adófizetők zsebéből 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 14:37
Becslések szerint 100 millió forint körüli veszteséget okozott a MÁV-csoportnak a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) sztrájkja - közölte a MÁV Zrt. az MTI érdeklődésére. A veszteség a menetjegybevétel kieséséből, a visszatérített jegyárakból, a vasúti bérletek elfogadása miatt a Volán-társaságokkal való elszámolásból, illetve a teherforgalom kiesése miatti pályavasúti díjak elmaradásából származik. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! MÁV: vége a sztrájknak Van kiút a vasutas sztrájkból! Gaskó menti a vasutat, a sztrájkról a MÁV tehet? MTI
Cikkek Engedtek a nyomásnak: mégis lesz tejalap 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 14:29
A jövő évi agrárköltségvetés terhére 280 millió eurós tejalap létrehozását javasolja az Európai Bizottság az uniós tagországok nagy része és az Európai Parlament nyomására - jelentette be a testület. A válságban lévő uniós tejágazat rövid és hosszú távú jövőjéről hónapok óta folyik a gondolkodás az uniós szerveken belül a gazdák tiltakozó akciói közepette. A bizottság agrárfelelőse, Mariann Fischer Boel mindeddig elzárkózott a büdzsé és a támogatások komolyabb növelése elől, ezért hétfőn délelőtt, a tagországok mezőgazdasági minisztereinek luxemburgi találkozója előtt elhangzott bejelentése bizonyos fordulatot jelent a testület álláspontjában.  A termelők ugyanakkor - akik ezúttal is ezres létszámú tömegben tüntettek Luxembourgban - közleményt adtak ki, amelyben azt sürgették, hogy szubvenciók helyett Brüsszel a termelés és a szabályozás rugalmassá tételével hozzon létre hosszú távú garanciákat az ágazatban. A brüsszeli bizottságra 21 tagállam, köztük Magyarország és az Európai Parlament is jelentős nyomást gyakorolt, hogy döntsön érdemi segítségnyújtásról az ágazat termelőinek. EU-támogatás: durva fordítási hiba Tejpiaci milliókért küzdenek a miniszterekMTI
Cikkek Kevesebb lett a mobilos 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 14:09
Szeptemberben tovább folytatódott a magyar mobilpiac kisebb megszakításokkal január óta tartó csökkenése: 2009 első háromnegyed évében a három szolgáltató ügyfeleinek száma 558 ezerrel, míg az utolsó három hónapban forgalmat generáló ügyfelek száma 9 hónap alatt 342 ezerrel esett vissza. A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) közzé tett adatai szerint szeptember végén a három szolgáltatónak összesen 11 millió 783 ezer ügyfele volt, 54 ezerrel kevesebb, mint augusztus végén és alig 11 ezerrel több mint egy évvel korábban. A teljes ügyfélszám alapján számítva száz főre szeptember végén 117,6 előfizetés, azaz hívásfogadásra alkalmas SIM-kártya jutott az egy hónappal korábbi 118,1 után. A három szolgáltató ügyfelei között 2009 első 9 hónapjában is folytatódott a feltöltőkártyát használók arányának csökkenése. Egy évvel ezelőtt az összes ügyfél 61,4 százaléka, 2008 végén a teljes ügyfélszám 61,2 százaléka, 2009 első félévének végén az ügyfelek 59,2 százaléka, szeptember végén pedig már csak 58,1 százaléka használt feltöltőkártyát. Az NHH adatai szerint ugyanakkor a havi előfizetéssel rendelkező ügyfelek száma a teljes ügyfélszám csökkenése ellenére is növekedést mutat. A három szolgáltató szeptember végén 4 millió 937 ezer havi előfizetéssel rendelkezett, 393 ezerrel többel, mint 2008. szeptember, és 194 ezerrel többel, mint 2008. december végén. A magyarok negyede digitálisan tévézik Tízből 4 magyarnak nincs vezetékes telefonja A kábelnet csábít minket a legjobbanMTI
Cikkek 3 éve nem volt ennyi az alapkamat 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 14:06
7 százalékra csökkent a jegybanki alapkamat. A Monetáris Tanács az inflációs és reálgazdasági folyamatokat, valamint a kockázati megítélést mérlegelve döntött
KKV Megbízhatóbbak vagyunk a németeknél 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 13:47
Minőségi szolgáltatást kapnak Magyarországon a nemzetközi beruházók az Ernst & Young tanulmánya szerint
Cikkek Drágám, fűtsünk vagy főzzünk a kvótánkból? 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 13:29
Személyes fosszilis energia fogyasztáson alapuló kvóta-kereskedelmi rendszer bevezetését javasolják természetvédők
Cikkek Megtévesztő "gyógyszerre" lelt a GVH 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 13:01
A fogyasztók megtévesztéséért és tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt 1,7 millió forintra büntette a Propharmatech Kft-t a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) - közölte a GVH az MTI-vel. A Propharmatech Kft. által kifejlesztett és forgalmazott, valamint a NewCell Kft. által forgalmazott R47-Protumol ápoló krémet különböző eredetű daganatos megbetegedések megelőzésére, kezelésére, az orvosi kezelések mellékhatásainak enyhítésére, valamint megszüntetésére javasolják. A versenyhivatal szerint a társaságok a termék gyógyhatását orvosi ajánlással, valamint hatásvadász módon közzétett felhasználói véleményekkel - nem kontrollálható esetleírásokkal - próbálták bizonyítani, ezek azonban a GVH álláspontja szerint nem tekinthetők tudományos bizonyítéknak. A gyógyhatás-állításokat alátámasztó tudományos igazoló kísérletet, vagy tanulmányt az érintett cégek nem nyújtottak be. Mindezek alapján a GVH megállapította, hogy a termék nem tekinthető gyógyszernek, annak semmilyen gyógyhatása nincs, így a két vállalat megtévesztette a fogyasztókat. A GVH közleménye szerint a jogsértésért elsősorban a Propharmatech Kft. a felelős, mert a termék kifejlesztőjeként a gyógyhatás-állítások tartalmát teljeskörűen meghatározta. Felelősségében azonban osztozik a forgalmazó NewCell Kft. is, mivel a tájékoztatás változatlan tartalmú átvétele során nem az elvárható szakmai gondossággal járt el. A GVH mindkét eljárás alá vont vállalkozást eltiltotta a jogsértő magatartás további folytatásától. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! Versenyjogi Fórum 2009 GVH: az összehasonlító reklámok hasznosak, ha... Kovácsovics Lajos beájulna: félmilliós vízlágyító-bírság MTI
Cikkek Két hét nyugalom után újra drágább az autózás 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 12:50
Bruttó 5 forinttal emeli a 95-ös benzin, 7 forinttal pedig a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. - értesült piaci forrásokból az MTI. A Mol az elmúlt két hétben nem változtatott az árakon, míg korábban a 95-ös benzin literenkénti árát bruttó 8 forinttal, a gázolajét pedig 4 forinttal csökkentette. A mostani emeléssel a benzin átlagára 293 forintra, míg a gázolajé 281 forintra nő. Az autósok 10-30 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál. Az emelést az elemzők piaci folyamatokkal magyarázzák. Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) közzétette a november 1-je és november 30-a között, a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolásban alkalmazható üzemanyagárakat. Eszerint a 95-ös ólmozatlan motorbenzin literenként 290 forinttal, a gázolaj 275 forinttal, a keverék 317 forinttal, az autógáz pedig 168 forinttal számolható el a jövő hónapban. Ha a személyi jövedelemadó törvény hatálya alá tartozó magánszemély az üzemanyagköltséget a közleményben szereplő árak szerint számolja el, nem szükséges az üzemanyagról számlát beszereznie. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! Hegymenetben az olajár  Gázolajból többet vettünk  A jövő energiája - Magyarország nagy lehetősége?   MTI
Cikkek Sokkal kevesebben halnak meg útjainkon 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 12:23
Harminc százalékkal csökkent a közlekedési balesetben elhunytak száma 2009 első kilenc hónapjában 2001 azonos időszakához képest; ez a javulás megfelel a kormány korábbi közlekedéspolitikai célkitűzésének - közölte Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője hétfőn, budapesti sajtótájékoztatóján. A kormány - emlékeztetett - korábban azt tűzte ki célul, hogy 2001-hez képest 2010-re harminc százalékkal csökkenjen a halálos áldozatok száma. "Ezt a csökkenést majdnem másfél évvel korábban tudta hozni a közlekedésbiztonsággal fogalakozók köre" - fogalmazott Óberling József. A sajtótájékoztatón közreadott kimutatás szerint míg nyolc évvel ezelőtt, január és szeptember között 870 ember halt meg az utakon, addig idén ugyanebben az időszakban 609-en vesztették életüket közúti balesetben. Gépjármű-biztosítás, amely életet menthet Mennyit ér mindaz, amiért eddig megdolgozott? Kgfb: nem törlik a bónuszt, ha késve fizetünk MTI
Cikkek Kína dönt: szélárnyékban a Mercedes 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 12:19
Az Audi jövőre először világszerte több gépkocsit ad majd el, mint a Mercedes - jósolják német szakértők. A duisburgi egyetemen működő autóipari kutatóintézet (CAR) előrejelzése szerint a Mercedes 2010-ben már csak a harmadik lesz a prémium kategóriában, lehagyja az Audi is, amely főként azért tud előzni, mert mind népszerűbb Kínában. Szeptemberben például havi eladási rekordot ért el a Volkswagen csoporthoz tartozó márka: több mint 15 ezer Audit adtak el az ázsiai országban. A Mercedes több mint negyven éven át vezette a felső kategóriás autók piacát. Elsőségét 2005-ben veszítette el, azóta a BMW az első számú szereplő. A CAR szerint a kínai kereslet növekedésének következtében az Audi előretörése feltartóztathatatlan, de a németországi piacon 2010-ben is a Mercedes teljesít majd jobban, előnye az Audi előtt azonban szűk 20 ezer eladott új gépkocsira csökken. Opel: Ausztria és Lengyelország is besegít  Autópiac: Golf, Fiesta és Corsa a dobogón Kocsival, de egy fillér nélkül éltünk eddig? Autópiac: nyugaton a helyzet változatlan Gázolajból többet vettünk MTI
Cikkek Eljött az Ön ideje: mondjon ítéletet a revizorokról! 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 12:07
Nyílt napot tart az ország valamennyi régióközpontjában és megyeszékhelyen október 28-án, délelőtt 9.30-tól délután 16 óráig az APEH
Cikkek Milliókat is spórolhat a villanyszámlán! 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 11:55
Bár 2008 eleje óta a vállalkozások szabadon választhatnak áramszolgáltatót, sokan nem élnek a lehetőséggel - pedig ezzel akár milliókat is spórolhatnának évente (x)
Cikkek Másfél milliós fizetés alatt mindenki jól jár jövőre 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 11:31
A jövé évi szja-változások összességében azt eredményezik, hogy az adófizetők 99%-ának nettó keresete növekedni fog januártól
Befektetés Magyarország, irány az adósságpiac! 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 11:27
Visszatért az adósságpiacra Kelet-Európa és a tágabb értelemben vett felzárkózó térség is, kihasználva, hogy erősödött a befektetési igény
Cikkek A kkv-k már az MKB-hoz is mehetnek pénzért 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 11:13
Az Európai Beruházási Bank 100 millió eurós hitelkeretet nyújt az MKB Bank részére a kis- és középvállalatok, illetőleg közepes méretű társaságok finanszírozására
Cikkek Túl a mélyponton a magyar ingatlanpiac 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 11:11
Az Ecostat ingatlanbarométere egy éve most először növekedett, de a szakértők "csak" stagnálást jósolnak a következő negyedévre. A mélyponton túl vagyunk
Cikkek Járulékos kedvezmények: így lehet rástartolni 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 11:08
Ki, mennyit, meddig? Információk a START, START PLUSZ és a START EXTRA kártyákról
Cikkek Folytatódik a Pécsi Vízmű "ostroma" 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 11:00
A korábbi szolgáltató, a Pécsi Vízmű Zrt. hétfő reggel visszavette az ellenőrzést a vízmű Nagy Lajos király úti ügyfélszolgálati irodája felett - erősítette meg az MTI információját az önkormányzati többségi tulajdonú, de francia érdekeltségű Pécsi Vízmű Zrt. szóvivője. Kisbáró Edina azt mondta: nem az ügyfélszolgálati iroda "visszafoglalásáról" van szó, hanem arról, hogy a Pécsi Vízmű Zrt. visszavette jogos tulajdonát a város közgyűlése által létrehozott Tettye Forrásház Zrt.-től.     Az ügyfélszolgálati iroda más helyszínen működik, mint az önkormányzat által korábban szintén ellenőrzés alá vont vízműépület. A bejárati ajtóra kifüggesztett papíron az ügyfeleket arról tájékoztatják, hogy az ügyfélfogadás átmenetileg szünetel. Az ügyintézésre várakozók felháborodva és tanácstalanul hagyták el a helyszínt. Pécsi Vízmű: kidobták a vezérigazgatót Áll a bál Pécsen: az önkormányzat bekeményített MTI
Biztosítás Télen jobb a motor - már csak a casco miatt is 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 10:49
Egyre többeknek éri meg tehát az idén jelentősen olcsóbbá vált, egy évre szóló cascót megkötni motorkerékpárjukra, ráadásul már az sem igaz, hogy a tél egyben a motoros szezon végét is jelenti - főleg nem a felújítások és útlezárások sújtotta Budapesten
Makro / Külgazdaság Medvegyev segítséget ajánl Ahmadinezsádnak 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 10:31
Dmitrij Medvegyev orosz elnök hétfőn felajánlotta segítségét Mahmúd Ahmadinezsád iráni államfőnek "a terrorizmus és a szélsőségesség elleni harchoz", miután előző nap öngyilkos merényletben legalább 31-en haltak meg Dél-Iránban. Ahhoz, hogy harcoljunk a bárhonnan érkező, a terrorizmussal és szélsőségességgel kapcsolatos fenyegetések ellen, minden ország erőit egyesíteni kell - áll a Kreml által közzétett üzenetben, amelyben Medvegyev részvétét fejezte ki iráni kollégájának. A vasárnap a pakisztáni határ közelében elkövetett merénylet gyakorlatilag lefejezte a nagyhatalmú iráni Forradalmi Gárda, a rezsim ideológiai hadserege helyi parancsnokságát. Obama túl okos, Amerika diktatúra lesz  Bin Laden újra üzent a világnak MTI
Cikkek Ombudsman: nem lehet a fogyatékosokon spórolni! 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 10:05
Az államnak ha pénze nincs is, felelőssége van - több szempontból is problémás az ombudsman szerint az áldozat, amit a kormány a fogyatékosoktól "kér"
Cikkek MÁV: vége a sztrájknak 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 09:52
Hétfő reggel 9 órakor felfüggesztette a sztrájkot a VDSZSZ - közölte a MÁV az MTI-vel. Már több helyen is vége a sztrájknak Van kiút a vasutas sztrájkból! Gaskó menti a vasutat, a sztrájkról a MÁV tehet?MTI
Cikkek A biztonság ára: rossz reflex csapdájában a casco 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 09:48
Meglepő és némileg ellentmondásos adatok jellemzik a honi biztosítási piacot jelenleg
Makro / Külgazdaság H1N1-oltóanyag: óriási a balhé Németországban 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 09:23
Óriási botrány tört ki hétfőre Németországban az új típusú influenza elleni oltóanyag körül. Kiderült ugyanis, hogy a kormány minisztereit, a parlamenti képviselőket és a többi szövetségi hatóság alkalmazottait, továbbá a Bundeswehr katonáit más oltóanyaggal oltják be az új típusú influenza ellen, mint a lakosságot. Az egészségügyi minisztérium a lakosság számára a Pandemrix nevű oltóanyagból rendelt 50 millió adagot, a belügyminisztérium viszont a Celvapan nevű szérumból rendelt 200 ezer dózist a szövetségi alkalmazottak számára. Ez utóbbi nem tartalmazza azt az adalékanyagot, amely szakértők szerint elsősorban felelős a kockázatos mellékhatásokért. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! A belügyminisztérium hétfői közleményében nem cáfolta azt az értesülést, amellyel kapcsolatban a sajtó "első-, illetve másodosztályú" oltóanyagról beszélt. A Deutschlandfunk rádióállomás ugyanakkor közölte: a heves felháborodás nyomán Angela Merkel kancellár úgy döntött: háziorvosával a lakosságnak szánt Pandemrix vakcinával oltatja be magát. Terhes nők, gyerekek: H1N1-vakcina stop?! Gyógyszerautomaták: engedélyezett tiltás? H1N1: újabb magyar áldozat Az idősebbek védettebbek az új vírus ellen? 283-an kapták el az új influenzát MTI
Cikkek Sokan sztrájkolnak-e? Gaskó szerint igen, a MÁV szerint nem 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:47
"Gördül a sztrájk térben és időben" - mondta Gaskó István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) elnöke hétfőn hajnalban az MTI-nek. Hozzátette: a vasutassztrájk a terveknek és a szervezésnek megfelelően alakul, sokan vesznek részt a munkabeszüntetésben. Ezzel szemben reggel a MÁV arról számolt be, hogy a demonstrációban kevesen vesznek részt, és sok főpályaudvaron már fel is vették a munkát a dolgozók. A "számháború" tehát ismételten kitört, csakhogy a sztrájkolók száma nem feltétlen áll egyenes arányban a fennakadás mértékével (ezt ma reggel is megtapasztalhattuk, hiszen a kőbányai váltókezelők munkabeszüntetése miatt egy időre leállt a Keleti Pályaudvar). A VDSZSZ elnöke emlékeztetett arra, hogy hétfőn 8 órakor folytatódnak az egyeztetések a MÁV és a VDSZSZ között a még elégséges szolgáltatásról. A sztrájkbizottság hétfőn a délelőtti órákban ülésezik, értékeli a helyzetet, és amikor úgy látja, hogy elég, akkor egy időre felfüggeszti a sztrájkot - mondta. Összefoglalónk a sztrájk eseményeiről: ITT. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!MTI, Privátbankár
Cikkek Versenyjogi Fórum 2009 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:44
A hazai és európai versenyjog elmúlt évének legfontosabb fejleményei (x)
Biztosítás UNIQA SafeLine - gépjármű-biztosítás, amely életet menthet 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:36
Az autóba szerelt ütközésérzékelő, a pánikgomb és a nap 24 órájában rendelkezésre álló asszisztencia központ mellett jelentős díjkedvezmény is jár a SafeLine mellé (x)
Cikkek A Benes-dekrétumok a Lisszaboni Szerződés útjában? 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:35
A cseh visszakozás felbátorította Szlovákiát is: a Lisszaboni Szerződés elfogadásért cserébe Pozsony különalkut akar a Benes-dekrétumok ügyében
Cikkek Mi vigyázunk majd a szerbek gáztartalékára 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:26
Szerbia 200 millió köbméter földgázt tároltat majd Magyarországon; erről napokon belül megállapodik a magyarországi E.ON Földgáz Storage és szerb Srbijagas - közölte a Világgazdaság hétfőn megjelent számában. Az ügylet értéke 72 millió dollár - írja a lap saját értesülésre hivatkozva. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! 3,3 milliárd gázt tárol az E.ON Betette a lábát Amerikába a Gazprom 150 milliárdból épült fel az új gáztározó A hónap elejéhez képest csúcson volt a földgáz MTI, Világgazdaság
Cikkek Peking tőlünk is félti textiliparát 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:23
Kínába keddtől csak kötelező biztonsági letét elhelyezése mellett lehet a Nylon-6, más néven polikaprolaktám anyagot szállítani - olvasható a kereskedelmi tárca hétfői közleményében. A szigorítás az Egyesült Államokból, az Európai Unióból, Oroszországból és a Tajvanról érkező szállítmányokra vonatkozik. A döntést arra hivatkozva hozták, hogy az említett helyekről érkező Nylon-6-tal elárasztották a kínai piacot, ezzel jelentős kárt okozva a kínai gyártóknak. A minisztérium közleménye szerint a végső szabályozás további vizsgálatok alapján születik majd meg. A Nylon-6-ot széles körben használják például a harisnya, kötöttáru, valamint fonal, kötél, textilszál és hálók, továbbá kötöző zsineg előállításához. Válságban Kína: csak 8%-os növekedésre hajtanak Kína nem ismeri a fékpedált  Kínában megrántják a gyeplőt A kínai kincstár tele van arannyal A kínai külker egytizede még mindig seholMTI
Cikkek Már több helyen is vége a sztrájknak 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:18
A korábbi sztrájkokhoz képest már műszakkezdetkor is sokkal kevesebb szakszervezeti tag csatlakozott a VDSZSZ felhívásához, 7 órától pedig Szegeden, Nyíregyházán, Záhonyban, Pécsett és Szombathelyen is felfüggesztették a sztrájkot - közölte a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága az MTI-vel hétfőn. A vasúttársaság közleménye szerint a VDSZSZ hétfő nulla órától meghirdetett sztrájkja miatt továbbra is késésekre, járat-kimaradásokra, útvonal-rövidülésekre kell számítani, azonban egyre több helyen indul meg a közlekedés. A reggeli szolgálatváltások után folyamatosan javul az ország vasúti közlekedésének helyzete, a pályavasúti munkavállalók közül egyre többen veszik fel a munkát. A MÁV-START Zrt. munkavállalói közül csekélynek mondható a sztrájkolók száma, a hajnali műszakban a közel 800 dolgozóból alig több mint 100 pénztáros és jegyvizsgáló nem vette fel csak a munkát. A fővárosban a legforgalmasabb vasúti csomópontokon, a fejpályaudvarokon közlekednek a vonatok, egyedül a Keleti pályaudvaron akadozott a forgalom, mivel Kőbánya-felső állomáson sztrájkoltak a váltókezelők és a forgalmi szolgálattevő, a sztrájk azonban a reggeli műszakváltással nyolc órakor megszűnt.   A MÁV közleménye szerint az InterCity járatok az országban mindenhol elindultak, míg a Budapest-Hegyeshalom fővonalon - néhány perces késésektől eltekintve - menetrend szerint közlekednek a vonatok. Az észak-keleti országrészben Kisvárda és Mátészalka állomáson számíthatnak fennakadásokra az utasok. Beköszöntött a hideg idő. Ön lecserélte már a nyári gumit? Szavazzon! A nemzetközi forgalomban szintén kisebb fennakadásokra lehet számítani. A Zágrábba 6:05-kor induló Kvarner IC nem tudott elindulni, a 7:10-kor és 9:10-kor Bécs felé közlekedő RailJet helyett pedig vonatpótló autóbuszt indít a MÁV-START Zrt. a Keleti pályaudvar parkolójából, ami Bécs West-Bahnhof állomásig közlekedik. Összefoglalónk a sztrájk eseményeiről: ITT. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! Sztrájk: a dolgozók fokozott részvétele várható  Gaskó menti a vasutat, a sztrájkról a MÁV tehet? VDSZSZ: Szezonynitó sztrájk hétfőn! MTI
Cikkek Veres nem biztos: "bronzérmet" kapott 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 08:00
Andor László, Kovács László, Veres János, Herczog Edit és Vadai Ágnes közül a többség Andor Lászlót ajánlja európai uniós biztosnak a Progresszív Intézet legfrissebb kutatása szerint - írja a Népszabadság hétfői számában. Az adatfelvételt a Publicus Intézet végezte. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! A legtöbben, a megkérdezettek 28 százaléka Andor Lászlót, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank igazgatóját, az MSZP holdudvarának balszárnyához tartozó közgazdászt látná szívesen a biztosi pozícióban. Kovács László, jelenlegi adóügyi biztos, volt külügyminiszter és MSZP-s pártelnök 25 százalékkal a második, míg Veres János volt pénzügyminiszter 13 százalékkal a harmadik.  Herczog Edit MSZP-s európai parlamenti képviselő és Vadai Ágnes, a honvédelmi tárca államtitkára 6-6 százalék szavazatot kapott a közvélemény-kutatás során. Bajnai meglepetése: korai még biztost jelölni Veres: nem tolmácsot, politikus szakembert várnak Veres János képviseli majd hazánkat az Unióban? Közel került egymáshoz az MSZP és a JobbikMTI, Népszabadság
Cikkek Fidesz-SZDSZ koalíció Budapesten? 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 07:53
Az eddigi budapesti városvezetésben résztvevő MSZP szerint Demszky a Fideszre cseréli a szocialistákat, ajánlata felhívás keringőre
Cikkek Orbán: 2004 kötelez, lesz kettős állampolgárság 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 07:46
Orbán Viktor nem akarja megmondani, mi történjen határainkon kívül, de a kettős állampolgárságot azonnal megadja a határontúliaknak, ha hatalomra kerül
Cikkek Ma csak a kamatvágás gyengítheti a forintot 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 07:36
Hétfő reggel a forint 267,00/euró volt vételi oldalon, kissé gyengébb a pénteki késői 266,71/eurónál. A forint várhatóan stabil marad hétfőn, gyengülésére az euróval szemben akkor lehet számítani, ha a Magyar Nemzeti Bank a nap folyamán a várt fél százalékpontnál jobban csökkentené kamatát, írta elemzők véleményét idézve hétfő reggel a Dow Jones hírügynökség. A zlotyt esetleg gyengítheti, hogy a múlt héten, a jó nemzetközi hangulat dacára, képtelen volt áttörni a 4,18/eurót. A túlértékeltnek tartott cseh korona várhatóan a mostani szintje közelében alakul a héten. A központi bank kamatcsökkentést ígér, ha a korona erősödnék, ez akadályozza a javulást, a másik oldalról viszont támogatja a cseh valutát, hogy a kormány intézkedni kezdett Csehország pénzügyi-költségvetési helyzetének rendezésére. A forint pénteken 0,06 százalékkal javult, a zloty 0,68 százalékkal rosszabbodott, a cseh korona 0,10 százalékkal gyengült az euróval szemben. Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj! Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron MNB alapkamat: feles után ma hetes? MTI
Cikkek Válságban Kína: csak 8%-os növekedésre hajtanak 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 07:32
A kínai gazdaság tartja az ütemet: növekedése meghaladta a 7 százalékot az első kilenc hónap átlagában is - mondták a kínai kormány országos fejlesztési és reformbizottságánál hétfőn. Nem lesz nehéz elérni a kormány által tervezett 8 százalékos növekedést az egész év átlagában - vélekednek a tervhivatal szerepét betöltő intézménynél. Az első félévben Kína bruttó hazai terméke (GDP) 7,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A harmadik negyedévi eredményt csütörtökön ismertetik a kínai statisztikai hivatalban. A külföldi elemzők nagyobb növekedést várnak, mint a kínai kormány. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) a hónap elején 7,5 százalékról 8,5 százalékra javította az idei kínai gazdasági növekedésre szóló előrejelzését, jövőre pedig 9 százalékos GDP-többletet vár a korábban jósolt 8,5 százalék helyett. A kínai kormány tavaly ősszel közel 600 milliárd dollárt érő ösztönző programot indított főleg infrastrukturális beruházásokra, a belső fogyasztás serkentésére. A fejlett országok a kínai gazdaságtól, az ottani belső fogyasztás növelésétől remélnek húzóerőt a világgazdaság számára. Az IMF e hónap elején Isztambulban rendezett közgyűlésén általános igényként fogalmazódott meg, hogy az ázsiai kormányoknak, köztük a kínainak folytatniuk kell a pénzügyi-gazdasági ösztönző programjaikat. Szükség van a gazdaságok világszintű újraegyensúlyozására, ami a legtöbb ázsiai országtól megköveteli a belső fogyasztás növelését és az export elsődlegességének enyhítését - hangoztatta Anup Szing, az IMF ázsiai és csendes-óceáni osztályának vezetője. Hozzátette azonban, hogy "a világszintű újraegyensúlyozás soká fog tartani, ezt tudomásul kell venni". Kína nem ismeri a fékpedált  Kínában megrántják a gyeplőt A kínai kincstár tele van arannyal A kínai külker egytizede még mindig sehol MTI
KKV H1N1: a vakcina nem való terhes nőknek és gyerekeknek? 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 07:26
A hazai szakbizottság szerint a terhes nőknek és a gyermekeknek nem való a vakcina, ami megvédhetné őket, abból viszont kevés van itthon. A németek szerint egyre veszélyesebb lesz a vírus
KKV Gyógyszerautomaták: engedélyezett tiltás? 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 07:15
Az országos tisztiorvos nemet mondott a gyógyszerautomaták beüzemelésére, helyi szinten azonban többen zöld jelzést adtak. Káosz van
KKV Durva fordítási hiba miatt pénz nélkül? 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 07:05
A mikro-vállalkozások támogatásáról szóló uniós dokumentum magyar fordításába hiba csúszott: kimaradt egy "nem" szócska a banki finanszírozás kapcsán
Cikkek MNB alapkamat: feles után ma hetes? 
Privátbankár.hu | 2009. október 19. 06:57
Kamatdöntő ülést tart ma a monetáris tanács, a piac a jegybanki alapkamat 50 bázispontos csökkentését várja. A Reuters által megkérdezett elemzők nagy többséggel várnak fél százalékpontos lazítást, a megkérdezett 25 elemzőből csak ketten vártak ennél kisebb lazítást, vagy tartást. A monetáris tanács legutóbb, szeptember 28-án csökkentette a jegybanki alapkamatot 50 bázisponttal 7,5 százalékra. A döntés megfelelt az elemzői várakozásoknak. A piac arra számít, hogy év végéig 6,5 százalékra csökkenhet az alapkamat. Értelmetlennek tartják a jegybank javaslatait  Szeptemberi infláció: 4,9 és 5,3 között bármennyi  Nem okozott meglepetést a Monetáris TanácsMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG