Hírek
Cikkek Most jön csak az igazi "gázárkompenzáció"? 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 16:33
Molnár Csaba tájékoztatása szerint a kormány a fűtési szezon kezdetén "jelentősen" csökkenti a lakossági gáz árát
Cikkek "Öngyilkosság megadóztatni a nyugdíjpénztárakat" 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 16:14
A jelenlegi helyzetben "egyszerűen öngyilkosság" megadóztatni a munkáltatói szféra nyugdíjrendszerhez való hozzájárulását - mondta a volt tőzsdeelnök
Cikkek Kína szemet vetett a Morgan Stanleyre 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 16:05
Kína, állami pénzalapja, a CIC révén 1,2 milliárd dollárért további részesedést szeretne szerezni az amerikai Morgan Stanley befektetési óriásbankban. Ha a tőkeemeléses bevásárlás megvalósul, úgy a kínaiak 9,86 százalékot birtokolnak majd a Morganból, amely társainál viszonylag kedvezőbben vészelte át eddig a pénzügyi válságot. Korábban a kínaiak már befektettek 5,6 milliárd dollárnyit a Morgan Stanley részvénytőkéjébe. Az amerikai befektetési bank most maga kínálkozik - 2,2 milliárd dollárnyi részvény felajánlásával - a külföldi vásárlóknak. Azért akar tőkét szerezni, hogy mihamarabb visszafizesse az amerikai kormánynak a mérgező banki aktívák "eltüntetésére" neki nyújtott összesen 10 milliárd dolláros támogatását. A részvényvásárlásban a kínaiak mellett a japánok a Mitsubishi UFJ pénzintézet révén vennének részt. Hízelgés: Amerika Kínához dörgölőzik Átfordul a világ: vége a nyugat uralmának Meglepő fordulat: Kína a magántőkéhez nyúl Tovább terjeszkednek a kínaiak Magyarországon Kínában kiadták az ukázt: ideje megvenni a világot! MTI
Cikkek A magyar orvosok inkább átmennek Romániába? 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 16:00
Több ezer orvos hiányzik az egészségügyből, a háziorvosok nagy része pedig nyugdíjkoron túl dolgozik - közölte Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke az orvosi konferenciát követő sajtótájékoztatón Zalaegerszegen, szerdán. A jelenleg működő 6.800 háziorvosi körzetben több mint 1.400 nyugdíjkorhatáron túl dolgozó háziorvos van, közülük több százan betöltötték már a 70. életévüket is. A 2010-ben bevezetendő nyugdíjkorlát, és a "kihalás miatt az orvos-számban demográfiai csőd" várható - közölte Éger István. Hozzátette, hogy a stressz és a veszélyeztetés miatt ma Magyarországon a leghalandóbbak az orvosnők. A háziorvosok méltatatlanul kevés fizetésért dolgoztak, így az alacsony nyugdíj miatt egzisztenciális kényszert is jelent, hogy minél tovább munkát vállaljanak. A praxisok egyébként veszteséget generálnak, ezért nem tudják azokat eladni. A 800 ezer forint bruttó jövedelemből nem lehet fizetni 3 alkalmazottat, és biztosítani a rendelő fenntartását. Sok orvos megy tönkre, a kamara alapítványa is egyre nagyobb számban segélyezi a doktorokat. Éger István beszélt arról is, hogy néhány évtizeddel ezelőtt még nagy számban települtek át Erdélyből orvosok, de most ez a tendencia is megfordult. A román egészségügyi finanszírozási rendszerben szinte négyszeresére emelkedett a háziorvosi javadalmazás, az orvosok pedig oda mennek, ahol jobb a megélhetés - jegyezte meg.   Az orvoshiány másik okát a magyar orvostanhallgatók csökkenő számában látja. Kifejtette: egy orvos képzésének az összköltsége meghaladja a 12-13 millió forintot, ezt a költséget "magyar ember nem tudja megfizetni." Ezért az egyébként a jó színvonalú, költségtérítéses szakon jobbára Norvégiából, Izraelből, Németországból, Nagy Britanniából érkező diákok vesznek részt.   Látjuk a korrupciót, de mélyen hallgatunk róla Az áfaemelés nem érinti a gyógyszereket Mennyire betegek a magyarok? MTI
Makro / Külgazdaság Kétfrontos harc előtt áll Orbán Viktor? 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:50
Egyre nagyobb a polarizáció Magyarországon, nemcsak a két nagy párt, a Fidesz és az MSZP, hanem a kicsik, az SZDSZ és a Jobbik között is - európai lapszemle
Cikkek Több mint félmillió állás szűnt meg az Államokban egy hónap alatt 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:36
Nem kevesebb mint 532 ezer - mezőgazdaságon kívüli - állás szűnt meg a múlt hónapban az Egyesült Államok magánvállalatainál. Az ADP adatfeldolgozó cég nemzeti foglalkoztatási jelentése, amelyet havonta tesz közzé, kedvezőnek mondható az április 545 ezres végleges veszteségadat után, de kedvezőtlenebb az előzetes májusi várakozásokban szereplő, átlag 523 ezres állásvesztésnél. A legkedvezőtlenebb viszont abból a szempontból, hogy a héten az amerikai kormány által kiadásra kerülő foglalkoztatási adat - a mezőgazdaságon kívül dolgozókról - a vártnál is gyengébb lesz. Májusra ebben 520 ezres munkahelycsökkenést jeleznek az elemzők, igen szerény javulást várva áprilishoz képest. Az ADP szerint az 50 főnél kevesebb dolgozót foglalkoztató amerikai kisvállalatoknál veszett el 209 ezer munkahely a májusi összes 532 ezerből. Nagyjából fele-fele volt az elveszett munkahely a szolgáltató, illetve a nem szolgáltató szektorban. Elhasalt az óriás: bedöntötte a válság a GM-et Európa éled: egyik szemünk sír, és a másik?  USA: karácsonyra már sehol se lesz a válság A csőd szélén - Obama államosításba kezdMTI
Cikkek Wall Street: gyengülést jeleznek előre az indexek 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:30
Az amerikai határidős indexek azt sugallják, alacsonyabb szinten nyitnak szerdán a Wall Street meghatározó részvényei, iránymutató indexei, mert a  befektetők még a ma esedékes makroadatok nyilvánosságra kerülése előtt profitkivéttel bebiztosítják az elmúlt napok nyereségét. A szerdai adásvétel alatt jelenik meg az ADP magánszektor foglalkoztatási adatsora, az ISM szolgáltatási üzleti aktivitási indexe, valamint a gyáripari megrendelés-állomány alakulásának havi értéke, bár az elemzők arra is felhívták a figyelmet, hogy a befektetők figyelme immár egyre inkább az egyes vállalatok kilátásai és eredményvárakozásai felé fordul. Az Aetna Inc árfolyama az elektronikus adásvételben 9,7 százalékkal esett, miután az egészségbiztosító társaság visszavett a 2009-as esztendőre vonatkozó előrejelzéséből. A Valero Energy Corp is vesztett 9,6 százalékot, miután a legnagyobb amerikai finomító második negyedéve veszteséget hozott. A Credit Suisse általában a részvényekkel kapcsolatban is óvatosságra int: rontott befektetési súlyozásukon. Az amerikai részvények kedden még felfelé mozdultak; ez volt a negyedik egymást követő emelkedést hozó kereskedési nap, de a pénzügyi részvények megkezdődő eladása mérsékelte a növekedés ütemét; Ázsiában is új, immár nyolc hónapos csúcsot értek el a részvényindexek, a keddi - öt hónapos - csúcsról ugyanakkor már lefelé indultak az európai árfolyamok. A határidős indexek közül az S&P 500 futures 5,10 ponttal csökkent, számított értéke alatt alakul; 40 pontot vesztett a Dow futures, 6,5 ponttal került alacsonyabbra a Nasdaq 100 futures. A Wall Street előre bízik a makroadatokban MTI
Cikkek 500 szociális boltot akar a Magosz 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:21
A Magosz szövetségi igazgatója azt tartaná kívánatosnak, hogy legalább 500-ra növekedjen az általuk kezdeményezett szociális bolthálózat egységeinek a száma az országban. Budai Gyula, miután Orosházán megnyitottak egy zöldség-gyümölcs, valamint egy baromfi-, sertés- és marhahús üzletet elmondta: a Magosz által az idén januárban indított akció eredményeként immár a 37-38. üzletet nyitották meg. Aszály: akár 100 milliárdos is lehet a kár Elviszi az aszály a termést Szociális boltot nyitottak: két legyet egy csapásra  MTI
Cikkek Herényi kiakadt az EP-kampányon 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:17
Az elmúlt húsz évben ez volt a legsiralmasabb és legszínvonaltalanabb kampány - jelentette ki Herényi Károly (MDF) országgyűlési képviselő szerdán Békéscsabán. A pártok mást sem tettek, mint egymást ócsárolták, mindenki más értelmet próbált adni az európai parlamenti (EP) választásoknak - közölte sajtótájékoztatóján Herényi Károly. Azt mondta: a legnagyobb ellenzéki párt a kormányváltást vizionálja, már sokadszorra, a lényegről a kampányban az MDF-en kívül szinte senki nem beszélt. A képviselő szerint közmegegyezés, belpolitikai kiegyezés nélkül nem fog menni, hogy a vasárnap megválasztandó 22 magyar EP-képviselő jól, hatékonyan képviselje a magyar érdekeket a Strasbourgban és Brüsszelben ülésező parlamentben. Pártja kampányáról szólva Herényi Károly azt mondta, hogy az "senki ellen nem irányult", konkrét programmal álltak a választópolgárok elé, és bíznak abban, hogy a "tudatos választók", ezt "honorálni fogják". EP-választás: pénteken vitatkoznak a listavezetők Péntek éjfélig bármi jöhet  Orbán "földrengést" szeretne BBC: a Jobbik a 30-as éveket idézi Még egy napig kampányolnak a pártok EP-választás: mégis vitáznak egyet a listavezetők? MTI
Cikkek EP-választás: pénteken vitatkoznak a listavezetők 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:15
Az Időkerék jelképe a közpénzek folyamatos elpazarlásának - mondta Bokros Lajos, az MDF európai parlamenti listavezetője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón, az ´56-osok terén, a Magyarország EU-csatlakozásának pillanatában, 2004. május 1-jén elindított homokóránál, az Időkeréknél. A listavezető kiemelte: az Időkeréknek működnie kellene, forognia, hogy mérje az időt, azonban áll, ami szavai szerint azt jelenti, hogy Magyarország felett áll az idő.  Bokros Lajos az MTI kérdésére közölte: pénteken 12 órakor, a Magyar Televízió új székházában rendezik meg a listavezetők vitáját, és reményét fejezte ki, hogy minden listavezető ott lesz. Péntek éjfélig bármi jöhet  Orbán "földrengést" szeretne BBC: a Jobbik a 30-as éveket idézi Még egy napig kampányolnak a pártok EP-választás: mégis vitáznak egyet a listavezetők? MTI
Cikkek Látjuk a korrupciót, de mélyen hallgatunk róla 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:03
A magyarok közel 40%-a "természetesen" a politikát és az üzleti szférát tartja a legkorruptabbnak - ez megegyezik a nemzetközi tendenciákkal, de csak 3%-uk jelenti
Cikkek Ősszel jelentősen csökken a gázár 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 15:02
Molnár Csaba tájékoztatása szerint a kormány a fűtési szezon kezdetén "jelentősen" csökkenti a lakossági gáz árát. A kancelláriaminiszter ezt kérdésre válaszolva mondta el szerdán, a kormányszóvivői tájékoztatón. Azt egyelőre nem tudta megmondani, hogy milyen mértékben mérséklik az árat, mert - mutatott rá -, ez több tényezőtől függ. Molnár Csaba úgy fogalmazott: bár a nyáron érvényesül az áfaemelés a gáz árában is, de október 1-jén, a fűtési szezon kezdetén beváltják a korábban tett ígéretet, és jelentősen csökken a lakossági gázár. Mi lesz az E.ON veszteségével? A cseheknél nagyot vágnak a gázáron Zuhanni fog a gázár?  A távhősök csak azt kapják, ami jár nekik?  MTI
KKV Barosso: nem kell majd állami rész a pályázatokhoz 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:55
Brüsszel tovább bővíti a Szociális Alap kifizetéseit, a válság miatt rossz helyzetben lévők még több támogatásra számíthatnak, enyhülnek a támogatási feltételek is
Cikkek BKIK: indokolatlan a szuperbruttósítás 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:45
A jövő évi adó elképzelések hatására tovább romlik a vállalkozások helyzete a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) álláspontja szerint - közölte a szervezet az MTI-vel szerdán. A kamara egyetért a bérterhek mérséklésének, illetve az offshore cégek megadóztatásának szándékával, de hiányolja az állami bürokrácia mérséklését. Nem ért egyet a budapesti köztestület a természetbeni juttatások tervezett adóztatásával, ami véleményük szerint különösen hátrányosan érintené a hazai turizmus és vendéglátás forgalmát. Nem tartja indokoltnak a kamara a "szuperbruttósítás" alkalmazását sem, és elfogadhatatlan számukra - a 2009. évközi adóváltozások ismeretében - az üzemanyagok jövedéki adójának emelése is. Kidolgozatlannak és ésszerűtlennek tartják a vagyonadóra vonatkozó javaslatot is. A kamara közleményében kifejti azt is, hogy a már elfogadott, a szakképzést érintő adóváltozásoknak már 2010-ben kedvezőtlen hatása lesz. Számításuk szerint a jelenlegi 44 ezer tanulószerződés 60-70 százaléka megszűnhet. Bajnai 50 napja: egyensúlyban az ország  Bajnai: az egész ország nézzen tükörbe Bajnai száműzte a bizonytalanságot? Nettó bérnövekedést ígér Oszkó Bajnai-csomag: csak az szereti, akit nem érint MTI
Makro / Külgazdaság Bin Laden Obamát támadta 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:41
Barack Obama amerikai elnöknek az iszlám világgal kapcsolatos politikáját bírálta Oszama bin Laden, az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat vezetője egy hangfelvételen - közölte szerdán az al-Dzsazíra. Az arab hírtelevízió azt ígérte, hogy rövidesen sugározza a felvételt, részleteket azonban egyelőre nem közölt belőle. A bejelentés azt követően hangzott el, hogy Obama szerdán megérkezett első szaúd-arábiai látogatására, ahonnan kisebb körútra indul az arab országokba. Az amerikai elnök csütörtökön Egyiptomban nagy várakozással övezett beszédet intéz a muzulmán világhoz. Clintonnak tetszett, amit Irakban látott Ahmadinezsád: Obama ne csak taktikázzon MTI
Cikkek "A reménytelenség 50 napja volt ez" 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:37
"A reménytelenség ötven napja" - így értékelte a Bajnai-kormány eddigi tevékenységét Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője szerdai sajtótájékoztatóján. "A Bajnai Gordon vezette szocialista kormány eddigi hivatalban töltött időszaka a reménytelenség ötven napját jelentette Magyarország, a magyar emberek számára" - mondta a Fidesz elnöki stábjának vezetője. Hangsúlyozta: a Fidesz szerint az elmúlt ötven nap alatt az MSZP-csomag veszélybe sodort újabb 200 ezer munkahelyet, értelmetlen megszorításokat vezetett be, és adóemeléseivel megfojtotta a gazdaságot. Szijjártó Péter szerint június 7-én, az európai parlamenti választáson az embereknek le kell zárniuk a Gyurcsány-Bajnai korszakot, mert ez az egyetlen kiút a válságból az ország számára. Bajnai 50 napja: egyensúlyban az ország Bajnai: az egész ország nézzen tükörbe Orbán "földrengést" szeretne  Mentik a lakáshiteleseket - de mit kérnek cserébe?  Nem menekülnek az adókerülők  Bajnai száműzte a bizonytalanságot? Bajnai az egyik kezével elvesz, a másikkal adMTI
Cikkek Nem uniós kötelezettség a patikaliberalizáció 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:32
A gyógyszerészkamara szerint az Európai Bizottság több döntése is bizonyítja, a patikaliberalizáció nem uniós követelmény - pedig ezért vezették be
Cikkek Elbocsátások: a Malév spórolni kezdett 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:10
A Malév évi 5-8 százalékos üzemi költségmegtakarítást tervez, és csoportos létszámleépítésre készül - közölte Martin Gauss, a Malév vezérigazgatója szerdán Budapesten sajtóbeszélgetésen. Az idén az anyacégtől mintegy 150 ember elbocsátását tervezik, így 2009 végén 1.322 munkahely marad a Malév Zrt.-nél.  A május végén jóváhagyott idei üzleti terv 6,3 milliárd forint üzemelési vesztséggel számol, szemben a 2008. évi 7,9 milliárd forinttal. Fapadosok: megtévesztő jegyárak a neten 10 millió euróval emelik a Malév tőkéjét  Malév-ügy: az oroszok még mindig nem fizettek MTI
Cikkek Tisztességtelen a BKV pótdíjazási gyakorlata 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:05
Megkülönböztető jellegű, és nem felel meg az alkotmányos követelményeknek, hogy a BKV pótdíjköveteléseit ötéves elévülési időn belül érvényesíti, amennyiben valakit a metrón, vagy a HÉV-en bírságolnak meg, ezért Szabó Máté ombudsman kezdeményezi, hogy a pótdíjkövetelések elévülési ideje minden közlekedési eszköz esetén egy év legyen. Szabó Máté hivatala szerdán közölte az MTI-vel: az országgyűlési biztos már egy tavalyi jelentésében rámutatott, hogy egy minisztertanácsi rendelet alapján - a Polgári törvénykönyvben meghatározott általános, ötéves elévülési idő helyett - egyéves határidőt kellene alkalmazni valamennyi pótdíjkövetelés érvényesítésében. Hozzátette: megállapítása szerint a BKV a jogállamiság elvével és az abból fakadó tisztességes eljáráshoz való joggal összefüggő visszásságot okoz, ha pótdíjköveteléseit az egyéves elévülési idő esetenként többszörös elteltével kezdi érvényesíteni. Szavazzon és mondja el véleményét! Átlagosan 30 százalékkal emelkedtek a fővárosi parkolási díjak. Ön hogyan alkalmazkodik az új tarifákhoz? Úgy vélte: az utasok között nem tehető megkülönböztetés attól függően, hogy éppen autóbusszal, vagy metróval utaznak, ezért a BKV-nak minden esetben az egyéves elévülési szabályt kellene figyelembe vennie. A követelések érvényesítésének - közlekedési eszköztől függő - eltérő gyakorlatával a közlekedési társaság megvalósítja a metróval, HÉV-vel, fogaskerekűvel utazók hátrányos megkülönböztetését - írta Szabó Máté. Szabó Máté a közlés szerint emiatt kezdeményezte a közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszternél a vonatkozó kormányrendelet módosítását. Döntöttek: 300 forint a BKV-jegy, 9400 a bérlet Vesztegetés miatt nyomoznak a BKV-nál  BKV: nincs automatikus emelés Az áfaemelés miatt még drágább lesz a BKV? Parkolás: 108 ezer forintos büntetés is lesz Még drágább lesz a fővárosi parkolásMTI
Cikkek Pénzügyi ombudsmant akar a PSZÁF 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 14:01
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) kezdeményezni fogja a Pénzügyminisztériumnál (PM), hogy az érintett tárcák között induljon egyeztetés a pénzügyi ombudsmani hivatal létrehozásáról - jelentette be Schiffer Péter, a PSZÁF főigazgató-helyettese szerdán. Schiffer Péter a pénzügyi fogyasztóvédelemről rendezett szakmai fórum kapcsán tartott sajtótájékoztatón elmondta: legkorábban az őszre alakulhat ki egy olyan koncepció, amelyet egyeztetésre lehet bocsátani. Hozzátette: a fejlett pénzügyi kultúrájú országok jelentős részében van pénzügyi ombudsman, aki elemzi, értékeli az ügyfelek és a pénzügyi szolgáltatók kapcsolatában jelentkező problémákat, útmutatást ad a panaszok rendezésének módjáról, ha pedig nem sikerül kielégítően megoldani a problémát, maga intézkedik. A PSZÁF nem olvad össze a jegybankkal  Devizahitel csak euróban? Vége a banki aranykornak  Jóságos bankok: 20 ezer devizahiteles megmenekült? A PSZÁF rendet vág az ügynökök között MTI
Cikkek Várakozáson alul vásárolt vissza az ÁKK 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 13:18
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a múlt heti 20 milliárd forinttal megegyező összegben hirdetett meg és mindössze 6,189 milliárd forintért vásárolt vissza 5 éves és 3 éves lejáratú államkötvényeket szerdai aukcióján. Az elmúlt heti aukción 11,9 milliárd forintért vásárolt vissza 3 és 5 éves kötvényeket az ÁKK. Az ÁKK mindkét kötvényt 10 milliárd forint értékben hirdette meg. A benyújtott ajánlatok összege mindkét esetben elmaradt a meghirdetett összegtől, így elfogadott ajánlatoké is. A 2010. augusztus 24-én lejáró 2010/D jelű, eredetileg 5 éves futamidejű kötvényre 7,967 milliárd forint értékben tettek 9 ajánlatot. Az ÁKK 6 ajánlatot fogadott el 4,462 milliárd forint értékben 9,66 százalékos átlaghozammal. A kötvénnyel összevethető, 2010. április 12-én lejáró 2010/C jelű kötvény múlt heti visszavásárlási aukcióján 9,75 százalékos átlaghozam alakult ki. Két hete a 2012. június 12-én lejáró 2012/B államkötvény 10,13 százalék, három hete a 2012/C kötvény visszavásárlási aukcióján 9,80 százalék volt az átlaghozam. A 3 éves futamidővel kibocsátott, 2011 április 22-én lejáró 2011/C államkötvényre 9,085 milliárd forint értékben nyújtottak be 9 ajánlatot, az ÁKK ebből 5-öt fogadott el 1,728 milliárd forint értékben. Az aukción 9,84 százalékos átlaghozam alakult ki. Az ÁKK az idén eddig 558 milliárd forintot fordított kötvény visszavásárlásra. ÁKK: 10 milliárddal esett a lelkesedés  ÁKK: érdeklődés le, hozamok fel 6 százalékot ver az inflációra az új államkötvény Ismét visszavett az ÁKK: 540 milliárdnál járnak  MTI
Cikkek Pozsony: Orbán megsérti az ENSZ Alapokmányát 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 13:13
A szlovák kormány szerint Orbán Viktor kijelentései a Kárpát-medencei magyarok európai parlamenti (EP) képviseletéről provokatívak, és rontják a politikai légkört. "Orbán Viktornak, a Fidesz-MPSZ parlamenti párt elnökének a soron következő európai parlamenti választásokkal kapcsolatos nyilatkozatai az összes Kárpát-medencei magyar képviseletéről az Európai Parlamentben provokatívak, és rontják a légkört. Az autonómia már nem tabu, hanem program" - olvasható abban az állásfoglalásban, amelyet szerdai ülésén fogadott el a Robert Fico vezette szlovák kabinet. Orbán Viktor egy május végi kampányredezvényen kijelentette: az európai parlamenti választáson eldől, hogy a Kárpát-medencei magyarságot hányan képviselhetik Brüsszelben. A Fidesz elnöke a határon túli területeken tett látogatásaira utalva kiemelte: a június 7-i döntés öt évre határozza meg a magyarok súlyát az Európai Parlamentben. A pozsonyi kormány a dokumentum szerint nyugtalansággal szemléli néhány meghatározó magyarországi politikai erő képviselőjének tevékenységét, amely szerinte ellentétes a jó szlovák-magyar viszonyra törekvő igyekezetekkel. A szlovák miniszterek elítélik ezeket a lépéseket, mert úgy vélik, hogy azok ellentétben vannak a szuverén államok egyenlőségének elvével, a határok sérthetetlenségével és a belügyekbe való be nem avatkozással, amelyek részét képezik az ENSZ Alapokmányának és az Európai Együttműködési és Biztonsági Értekezlet zárónyilatkozatának - áll a dokumentumban. A szlovák kormány felhívta a figyelmet arra is, hogy néhány magyarországi sajtószerv megalázó és sértő szlovákellenes kampányt folytat. Ugyancsak nyugtalanságát fejezte ki amiatt, hogy "Magyarországon szélsőséges módon erősödik a nacionalizmus". Berlinnek sem tetszik Orbán kijelentése "Európa kettévált: nekünk belül kell maradnunk" Bajnai: a lelki adósságot törleszteni kell Törvénytelen a Fidesz EP-kampánya? A szlovák koalíció nekimegy Orbánéknak? MTI
Makro / Külgazdaság Bajnai 50 napja: egyensúlyban az ország 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 12:54
A miniszterelnök tudja, nincs ok az ünneplésre, de az elmúlt 50 napot - amióta kormányfő - értékelve megállapította: hazánk visszakerült az egyensúlyi pályára
Cikkek Az uniós tejreform is betett a tejiparnak 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 12:40
Komoly krízist él át a tejágazat, az unió tejpiaci reformja valamint a tej iránti kereslet csökkenése, az emiatt bekövetkezett jelentős mértékű áresés miatt - jelentette ki Máhr András, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára szerdán Budapesten a Tej Világnapja alkalmából egy szakmai tanácskozáson. A válság kezelésére Magyarország az EU-ban javasolta, hogy a sovány tejpor és vaj intervenciós felvásárlási kereteit emeljék meg, továbbá az intervenciós árakat is növeljék. Kezdeményezte a direkttámogatások 50 százalékos növelését is. Emellett az exporttámogatások hatókörének bővítését és emelését is szorgalmazta - mondta a szakállamtitkár. Az EU több részintézkedést tett ez irányba, de ezek a magyar, és több más tagország szerint sem elegendőek - tette hozzá a szakállamtitkár. Zuhanó tejárak: a gazdák Brüsszelig mentek Tejválság: tömeges csőd következik? Élelmiszer-kódex: a GVH mindenkire rászáll Kedvezményes áfa: bővülni fog a kör Szenved a magyar tej   MTI
Cikkek CIB Bankkártyával az utazás is biztonságosabb! 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 12:22
A CIB Hitelkártya rugalmas társ az év bármely szakaszában - ráadásul nagyon kedvező feltételekkel juthat poggyász-, utazási- és balesetbiztosításhoz is (x)
Cikkek Foggal-körömmel védik a pénztárakat 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 11:59
A pénztárak azt javasolják, hogy a hosszú távú megtakarításon alapuló önkéntes pénztár kerüljön ki a cafeteria elemei közül - csak 10 milliárdot hozna a szigorítás
Cikkek Kockázati index: oda került az ország, ahová való 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 11:45
Korábban nem látott mélypontra zuhant az elmúlt másfél évben a gazdasági és a politikai kockázati index Magyarországon, burjánzik a korrupció is - nemcsak a politikában
Cikkek Ekkorát még nem zuhant az euróövezet 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 11:36
Az euróövezeti országok hazai összterméke átlagosan 2,5 százalékkal csökkent az első negyedévben az előző negyedhez képest, és 4,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól is, közölték az EU statisztikai hivatalában szerdán első becslésként, a tavalyi utolsó negyedévhez képest megerősítve a május 15-én kiadott előzetes becslést. A tavalyi első negyedévhez képest 4,8 százalékra rontották a visszaesés adatát az előzetes becslésben szerepelt mínusz 4,6 százalékról. Negyedik negyedéve folytatódott a visszaesés egyik negyedévről a másikra, és a mostani volt a legnagyobb zuhanás e statisztika 1995-ös kezdése óta. Az előzetes becslés múlt havi megjelenése előtt az elemzők 2,2 százalékos visszaesést vártak az első negyedévről, éves összehasonlításban pedig 4,1 százalékos mínuszt. A tavalyi utolsó negyedévben 1,7 százalékkal csökkent az euróövezeti GDP éves egybevetésben, ezt a hivatal szintén szerdán rontotta a korábbi becslésben szerepelt mínusz 1,4 százalékról.     Az egész EU-ban az első negyedévben 2,4 százalékkal csökkent a GDP-átlag az előző negyedhez képest, ez valamivel jobb az előző becslésben jelzett mínusz 2,5 százaléknál. Az egész EU átlagában is negyedik negyedéve folytatódott a visszaesés: a tavaly második negyedben 0,1 százalékkal, a harmadikban 0,4 százalékkal, az utolsóban 1,7 százalékkal csökkent az össz-GDP az előző negyedhez képest, a szerdai módosítások szerint. Éves összehasonlításban a visszaesés a tavalyi utolsó negyedben kezdődött, 1,6 százalékos mínusszal, és az idei első negyedévben a romlás átlagosan 4,5 százalékosra gyorsult. Az Európai Bizottság idénre 4,0 százalékos, jövőre 0,1 százalékos visszaesést jósol az egész EU-nak is az átlag szintjén. Tavaly egész évben 0,9 százalékkal, tavalyelőtt 2,9 százalékkal nőtt az EU-országok összesített hazai összterméke. Szlovákia még nálunk is nagyobbat bukott Váratlanul nagyot bukott SvájcMTI
Cikkek Eurós alapokra kerül a betétbiztosítás 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 11:25
Az új, euróban meghatározott kifizetési határ ellenére a kártalanítás továbbra is forintban történik
Cikkek MSZP: az államnak is jusson a kártyapénzből 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 11:23
Az MSZP azzal a kéréssel fordul a Magyar Bankszövetséghez, hogy minden egyes bankkártyás tranzakció után ajánljon fel egy forintot a kríziskezelő programnak - mondta Juhászné Lévai Katalin, az MSZP országgyűlési képviselője. A bankkártyák használatakor, például pénzfelvételkor a bankok többsége levon egy bizonyos összeget, ebből egy forintot vagy annak a felét átutalhatnák a kríziskezelő alapba - közölte a politikus az úgynevezett kríziskezelő programmal összefüggésben, amely kis összegű, vissza nem térítendő állami támogatás formájában nyújt 30 napon belüli gyors segítséget a nehéz helyzetbe került családoknak. Juhászné Lévai Katalin szerint az egyházak és a civil szervezetek is segíthetnének abban, hogy a programról szóló információ eljusson a legrászorultabbakhoz. Hozzátette: a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság felé elvárás, hogy a kérelmek beérkezésétől számított négy héten belül kifizesse az igényelt összeget. Mentik a lakáshiteleseket - de mit kérnek cserébe? Minden lakáshitelest megmentenek Bajnai az egyik kezével elvesz, a másikkal adMTI
Cikkek Mi lesz az E.ON veszteségével? 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 11:19
Több tízmilliárd forint az a felhalmozott veszteség, ami az E.ON Földgáz Trade Zrt.-nél keletkezett a beszerzési ár alatti értékesítés miatt, de pontos számadatot a cég szóvivője, Kutas István nem kívánt az MTI kérdésére mondani. A szóvivő annyit mondott, hogy a sajtóban megjelent értesülések, miszerint eladnák a gázüzletágat, vagy beszállnának a Paksi Atomerőmű bővítésébe "olyan spekuláció, amit kommentálni sem érdemes". Kutas István arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a cég tárgyalásokat folytat a kormánnyal a veszteség módjának számításáról, de erről részleteket nem kívánt elárulni. Annyit tett hozzá: az E.ON célja transzparens, igazságos és a fogyasztók számára elfogadható megoldást találni. Szollár Domokos kormányszóvivő az MTI kérdésére azt mondta: "a földgázpiac július elsejétől történő teljes megnyitásának zökkenőmentessé tétele a kormány felelőssége, és ennek érdekében minden piaci szereplővel tárgyalnak". A portfolio.hu számításai szerint 2008 októbere óta 100-120 milliárd forint veszteség keletkezett az E.ON földgáz nagykereskedő cégénél, az E.ON Földgáz Trade Zrt.-nél, mert akkor eltörölték azt a korrekciós tényezőt, aminek alapján kompenzálni lehetett a beszerzési ár és az  eladási ár különbözetét. A Magyar Nemzet szombati számában megjelent értesülés szerint a tartozás mértékének megállapításáról és a visszafizetés módjáról folyó tárgyalásokon a hazai gázkereskedelem és -tárolás java részét magáénak mondható E.ON 170 milliárdos követeléssel nyitott, de ebből hajlandó volt engedni 80 milliárdot azért, mert az év eleji orosz-ukrán gázválság alatt 80 milliárd forint körüli "extra profitra" tett szert. Utóbb még 30 milliárd forintot engedett a cég, de a maradék 60 milliárdhoz már ragaszkodik. A cseheknél nagyot vágnak a gázáron Nem lesz energiánk - kell az atom? A távhősök csak azt kapják, ami jár nekik?MTI
Cikkek Mozgásba hozták: 300 forint a BKV-jegy, 9400 a bérlet 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 11:00
Csaknem öt százalékkal többet kell fizetni Budapesten a közösségi közlekedésért: egy BKV-jegy 300 forint lesz, a havi bérlet pedig 9400 forint - döntött a Fővárosi Közgyűlés
Cikkek Fizetési morál: nyugaton sem kapkodják el 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 10:56
Kevésbé pozitívra értékelték az európai vállalatok a belföldi és külföldi üzleti partnereik fizetési szokásait 2009 első felében, mint 2008 nyarán, és maguk is negatív értékelést kaptak a nemzetközi üzletfeleiktől – ez derül ki az Atradius legújabb, fizetési morált vizsgáló felméréséből
Cikkek Ilyen még nem volt: sztrájkolnak az EKB dolgozói 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 10:50
Az Európai Központi Bank dolgozói első sztrájkjukat rendezik szerdán a bank 1998-as megalakulása óta. A dolgozók egyórás tüntetést is tartanak a bank frankfurti székháza előtt, tiltakozva a nyugdíj- és az alkalmazotti kedvezmények tervezett módosítása ellen. A sztrájkot a Nemzetközi és Európai Közszolgálati Szakszervezet szervezi, ehhez tartozik az EKB alkalmazottainak 40 százaléka, ez az egyetlen elismert szakszervezet a bankban. A szakszervezet szerint a tervezett módosítások miatt a dolgozók jövedelme 15 százalékkal is csökkenhet. A bank vezetése azt akarja, hogy a dolgozók fizessenek többet a nyugdíjalapba, viszont csökkenteni akarja a korai nyugdíjazást ösztönző kedvezményeket. A szakszervezet azért is elégedetlen, mert a szokásos bértárgyalásokon szerinte túl csekély az alkalmazottak befolyása a döntésekre. Az EKB kormányzótanácsa közölte, hogy a sztrájk idején is biztosítja a bank működését. A "pénztárosok" kikeltek a 95,6%-os adóteher ellen Elmarad a "fegyveres" sztrájk csütörtökön Liga: a sztrájk sikeres volt, csak nincs eredményeMTI
Cikkek Szlovákia még Magyarországnál is nagyobbat bukott 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 09:52
Szlovákia hazai összterméke az első negyedévben 5,6 százalékkal elmaradt a tavalyi első negyedévitől, jelentették a szlovák statisztikai hivatalban
Cikkek Külföldre mennek dolgozni a pszichiáterek 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 09:43
Fél év alatt hét kiváló szakember távozott a szegedi pszichiátriai klinikáról; az orvosok többsége egzisztenciális okok miatt ment Franciaországba, Angliába, Svédországba és Dániába dolgozni - írta a Délmagyarország. A napilapnak Janka Zoltán klinikavezető professzor elmondta: sajnálja tapasztalt kollégáit, ugyanakkor büszke rájuk, hogy öregbítik a szegedi egyetem hírnevét. A professzor hangsúlyozta: pszichiáterekből hiány van, illetve csábítóak a fizetések is. A bruttó 180-250 ezer forintos magyar bér 4-6 szorosát lehet megkeresni külföldön. Emellett míg itthon 12-16 beteget kell ellátni naponta, kinn csak 4-6 beteget. A professzor kifejtette: mára megváltozott, fejlődött a pszichiátria, s bár a magyar orvosok meg tudnak tanulni svédül vagy dánul, ma már nem csupán beszélgetésből áll a pszichiátria, hanem a molekuláris biológia eredményeit is felhasználják, így például a depressziót gyógyszerekkel is kezelik. Nanotechnológia: milliméterekre a jövőtől Román "vizitdíj" a korrupció ellenMTI
Cikkek Októberben debütál a Windows 7 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 08:32
A Microsoft október végén dobja piacra új operációs rendszerét, a 7-es verziószámú Windowst - jelentette be a redmondi szoftvercég. A Windows 7-es a tervezettnél korábban, már október 22-én a boltokba kerül. Az új OS-t - amelynek a felhasználók körében népszerűtlen Vistát váltja le - eredetileg csak jövő év elejére tervezték elkészíteni. A Microsoft azonban úgy döntött, hogy már a karácsonyi vásárlási szezon előtt piacra dobja az új terméket. A Microsoft, a világ legnagyobb szoftvervállalkozása július vége körül küldi meg a PC-gyártóknak a Windows 7-est, hogy az új számítógépekre már az új operációs rendszer kerüljön. Október 22-től a fogyasztók már Windows 7-essel ellátott gépeket vásárolhatnak, vagy pedig az üzletekben juthatnak hozzá a programhoz, amelyet régi számítógépükre telepíthetnek. A Microsoft állítólag egy külön programmal lehetővé fogja tenni, hogy azok, akik október 22. előtt vesznek számítógépet, később letölthessék az új operációs rendszert. Fizetős lesz a Twitter - már dolgoznak rajta Google offenzíva: e-mail, chat, torrent 1 helyen? Windows 7: nyomogassa a képernyőt! MTI
Cikkek Vigyázat! Szicíliai forróságra készülhetünk - itthon 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 08:26
Magyarországon 2050-re annyi lesz a 30 Celsius foknál melegebb napok száma, mint jelenleg Spanyolországban és Szicíliában - ezt a Világbank számolta ki
Cikkek Péntek éjfélig bármi jöhet 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 08:07
A közvélemény-kutatási adatokat péntek éjfélig, a kampánycsend kezdetéig nyilvánosságra lehet hozni az Alkotmánybíróság két évvel ezelőtti döntése értelmében
Cikkek Még egy napig kampányolnak a pártok 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:54
Csütörtökön tartja EP-választási kampányának zárórendezvényét, illetve záró sajtótájékoztatóját a legtöbb párt, így az MSZP, a KDNP, az MDF, a Jobbik és az LMP. A Fidesz kampányzárásaként Orbán Viktor pártelnök vidéki városokban tart választási gyűléseket. A Munkáspárt szerdán, az SZDSZ pénteken zárja kampányát. Az MCF Roma Összefogás Párt nem tart ilyen jellegű rendezvényt. Az MSZP csütörtökön a Millenáris Parkban tartja európai parlamenti (EP) kampányzáróját - mondta Nyakó István, a párt szóvivője az MTI érdeklődésére. A rendezvényen felszólal Lendvai Ildikó pártelnök, Kovács László, az Európai Bizottság adó- és vámügyi biztosa, valamint Göncz Kinga listavezető - közölte Nyakó István, hozzátéve: a kampányzáróra ezer embert várnak. Országjárásra indul az EP-választások kampányának utolsó hetében Orbán Viktor; a Fidesz elnöke vidéki városokban tart választási gyűléseket. A pártelnök a szombati kampánycsendig minden nap két vidéki városban mond beszédet egy-egy délutáni, illetve esti választási gyűlésen - mondta Szijjártó Péter, az elnöki kabinet vezetője az MTI-nek. Orbán Viktor - a keddi zalaegerszegi és szombathelyi állomás után - szerdán Győrbe és Székesfehérvárra, csütörtökön Nyíregyházára és Egerbe, pénteken pedig Kecskemétre és Szegedre látogat. A Fidesz külön Budapesten nem tart kampányzáró rendezvényt. A trianoni békediktátum évfordulóján, június 4-én, csütörtökön tartja EP-kampányzáró rendezvényét a főváros XI. kerületében, a Klebelsberg Kunó-szobornál a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP). A rendezvényen beszédet mond Semjén Zsolt pártelnök-frakcióvezető és a KDNP alelnöke, a Fidesz-KDNP közös EP-listájának ötödik helyét elfoglaló Surján László. Az Országház tőszomszédságában zárja kampányát szerdán a Magyar Kommunista Munkáspárt; az eseményen Thürmer Gyula pártelnök mellett felszólal Georgosz Marinosz, a Görög Kommunista Párt Politikai Bizottságának tagja, parlamenti képviselő is. Dávid Ibolya, az MDF elnöke az MTI-nek azt mondta, pártja nem tart kampányzáró rendezvényt, helyette kampány-összefoglaló sajtótájékoztatót tartanak csütörtökön a párt Szilágyi Erzsébet fasori székházában. Mindezt azért, mert az MDF a terembérlet megtakarítását Kozma Imre atyának ajánlotta fel. Ezt az összeget Kozma Imre atya elfogadta, és csütörtökön veszi át - közölte. (Kozma Imre a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetője.) Az SZDSZ sajtóosztálya az MTI-t úgy tájékoztatta, nagy kampányzárót nem tartanak, de pénteken Fodor Gábor pártelnök és Szent-Iványi István, a párt EP-listavezetője 11 órakor sajtótájékoztatót tartanak a budapesti Városháza parkban, ahol egész nap látható lesz az "Egy a magyar!" című kiállítás anyaga. A Jobbik közlése szerint pártjuk csütörtökön 18 órától a budapesti Március 15-e tér melletti Petőfi téren tartja országos kampányzáró gyűlését és Trianon-megemlékezését. A rendezvényen felszólal a Jobbik öt EP-képviselőjelöltje: ifj. Hegedűs Lórántné Kovács Enikő, Borbély Zsolt, Balczó Zoltán, Vona Gábor, valamint Morvai Krisztina listavezető. A Lehet Más a Politika (LMP) honlapján olvasható tájékoztatás szerint a párt csütörtökön 16.30-tól "Élő szívdobbanás" címmel tart rendezvényt a Kossuth téren. "Óriási zöld szívet alkotunk több száz fő részvételével, és közösen dobbanunk. Az MCF Roma Összefogás Párt nem tart kampányzáró rendezvényt, mivel kampánynyitót sem tartott - tájékoztatta a roma szerveződés elnöke az MTI-t. Orbán "földrengést" szeretne Bajnai: az egész ország nézzen tükörbe A Fidesz még tartogatja a végső csapást Orbán: egy fillér sem lesz a kasszában Kudarcot vallott az Európai UnióMTI
Cikkek BBC: a Jobbik a 30-as éveket idézi 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:46
A Jobbik a romákat okolja a magyarországi bűnözésért, és üzenetei az országot kihasználó multinacionális cégekről és a globális tőkéről a harmincas éveket idézik, vezetői azonban visszautasítják azokat a feltételezéseket, hogy pártjuk rasszista lenne - hangzott el a BBC televízió kedd esti összeállításában, amely az "európai ultranacionalizmus éledésének" jeleit vizsgálta az európai parlamenti választások előtt. A Newsnight című, késő esténként jelentkező politikai elemző műsorban Vona Gábor, a Jobbik elnöke azt mondta: Magyarország imázsát és jó hírnevét nem a Jobbik rombolja, hanem a jelenlegi kormány, amely "a legjobban tenné, ha végre távozna". A pártelnök szerint a külföld hamis, valótlan információt kap "a folyamatosan megbélyegzett" Jobbikról. Hozzátette: alig van esély arra, hogy a médiában a párt valós programjáról essen szó. A BBC tudósítója szerint a párt 200 ezer szavazatra számít az EP-választáson, ami elég lenne ahhoz, hogy megszerezze első mandátumát az Európai Parlamentben. A műsorban elhangzott: a recesszió növekvő munkanélküliséghez, ennek révén pedig "ultranacionalizmushoz vezet... a párhuzam az 1930-as évekkel egyértelmű, bizonyos értelemben talán szándékolt is". Kérdés azonban, hogy csak egy peremre szorult mozgalomról van-e szó, vagy arról, hogy a politikai szélsőség egyre inkább Európa fő sodorvonalába kerül - mondta a BBC riportere. Az összeállítás szerint a jobb- és baloldali önkényuralmak emlékének halványulásával Németországban is emelkedőben vannak a perempártok, a hagyományos középpártok támogatottsága pedig csökken. Magyarországon az EU-párti erők ugyanakkor úgy vélekednek, hogy az uniós tagság önmagában is korlátok közé szorítja a szélsőséges politikát. Göncz Kinga, a szocialisták EP-listavezetője a BBC-műsorban azt mondta: úgy látja, hogy Európa politikai vezetői meglehetős mértékben tudatában vannak a veszélynek, a harmincas évek és a jelenlegi válság közötti lehetséges hasonlóságoknak. Hozzátette: ha tudatában vannak e kockázatnak, akkor szerinte úrrá is tudnak lenni rajta. Orbán "földrengést" szeretne Bajnai: az egész ország nézzen tükörbe A Fidesz még tartogatja a végső csapást Orbán: egy fillér sem lesz a kasszában Kudarcot vallott az Európai Unió MTI
Cikkek Egymásnak esett az MSZP és a Magyar Hírlap 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:45
Az MSZP támadja a Magyar Hírlapot, mert az ingatlanadóról készített telefonos közvélemény-kutatást - olvasható a Magyar Hírlap szerdai számában, amelyben a lap tulajdonosa cáfolta az MSZP szóvivőjének keddi közleményét, amely szerint offshore cége lett volna. "Semmiféle offshore cégem nem volt, jelenleg sincs, és nem is tervezem ilyen alapítását" - reagált Széles Gábor Nyakó István MSZP-szóvivő közleményére, amelyben "egykori offshore-pápának" titulálta őt. Széles Gábor hazugságnak nevezte, és visszautasította a politikus vádjait, és kijelentette: ezért kártérítési pert indít. Nyakó István kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy valakik a Magyar Hírlap felmérésének álcázva "telefonon terjesztik a Fidesz hazugságait az új adórendszerről". Mint fogalmazott, "a Fidesz hű csatlósának számító napilap" nevében telefonáló ismeretlenek "ezerszer cáfolt hazugságokat terjesztenek az új adórendszerről", mindezt "a Fidesz kottájából" és a párt politikai érdekeinek megfelelően teszik. A Magyar Hírlap szerdai számában azt írta: a lap valóban készíttet külsős céggel felmérést, melyben több ezer embert kérdeznek meg arról, "mit gondol az ingatlanadóról, ki tudja-e majd fizetni az újabb kormányzati sarcot, vagy ha nem, hajlandó-e kisebb lakásba költözni, ahogyan Bajnai Gordon tanácsolta". Orbán "földrengést" szeretne Bajnai: az egész ország nézzen tükörbe A Fidesz még tartogatja a végső csapást Mentik a lakáshiteleseket - de mit kérnek cserébe? Orbán: egy fillér sem lesz a kasszában Kudarcot vallott az Európai UnióMagyar Hírlap
Cikkek Vesztegetés miatt nyomoznak a BKV-nál 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:41
Már vesztegetés gyanúja miatt nyomoz a Budapesti Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi főosztálya a BKV tanácsadói szerződéseinek ügyében - értesült a Népszava. A lap szerdai számában megjelent cikk szerint a BRFK ismeretlen tettes ellen nyomoz, de az eljárás jelenlegi szakaszában több információt nem közölnek. A Népszava felidézte: a közlekedési cég különféle szerződései ügyében április végén kezdett nyomozásba a VII. kerületi rendőrkapitányság állampolgári bejelentés alapján, akkor még hűtlen kezelés gyanújával. Az április végén indult nyomozást az Index hírportál egyik cikke, majd egy erre alapozott állampolgári bejelentés nyomán indították el. Az Index egy birtokába került dokumentumra hivatkozva azt írta: összesen 23 céggel, köztük betéti társaságokkal, offshore cégekkel, ügyvédi irodákkal kötött tanácsadói szerződést a BKV szeptember óta; a szerződések összértéke meghaladja a százmillió forintot. Ajtónállók a buszon: bekeményít a BKV Demszky Bajnaitól kér pénzt a BKV életben tartására Akár harmadával több bevétele lehetne a BKV-nakNépszava
Cikkek Orbán "földrengést" szeretne 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:34
Orbán Viktor Zalaegerszegen kijelentette: "azt szeretnénk, ha milliók mondanák, hogy elég, mert az olyan, mint a földrengés hangja, amitől "a hatalmasok libabőrözni kezdenek".
Cikkek Bajnai: az egész ország nézzen tükörbe 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:23
Bajnai Gordon úgy ítéli meg, hogy mindazt betartotta, amit félszáz napja mondott, amikor elvállalta a kormány vezetését.
Cikkek Hétvégére "mesés" forintárfolyamot jósolnak 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:14
Kedden a lettországi valutaleértékelés kilátása rontotta a kelet-közép-európai valuták kilátásait és keresletét, az aggodalmak várhatóan enyhülnek szerdán, azonban a térségi valuták egyelőre lemaradnak az euró erősödésétől a dollárral szemben. Mindazonáltal egyes kereskedők továbbra sem zárnak ki 275 forint/eurót a hét végére, ha jó marad a nemzetközi befektetői hangulat, írta elemzők véleményét idézve a Dow Jones hírügynökség szerda reggel. A nemzetközi piacokon változatlan a meggyőződés, hogy a világválság előbb-utóbb elmúlik, de a május közepéig tartott hurráoptimizmus alábbhagyott, mind több az óvatosságra intő vélemény arról, hogy a fellendülés inkább utóbb várható, semmint előbb. Így a hangulat a devizapiacokon is változékonyabb lett, de hétfőn és átmeneti visszaesés után kedden is javulás volt tapasztalható, mert az euróövezeti, a brit, a kínai és az amerikai feldolgozóipar fokozatos gyógyulásáról, majd az amerikai lakásforgalom további növekedéséről megjelent adatok láttán a befektetők előbújtak az amerikai kincstárjegy, vagyis a dollár menedékéből. A dollár szerdán ez évi legújabb mélypontjára esett az euróval szemben - az euró 1,4332 dollárig emelkedett -, és ez hosszabb távon jót tehet a közép-kelet-európai valutáknak is. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek A Fidesz még tartogatja a végső csapást 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 07:01
Nem tud veszíteni a Fidesz az európai parlamenti választáson, nem tud annyira rosszul szerepelni, hogy azt a közvélemény vereségnek élje meg - írta a Vision Consulting
Cikkek Lemondanak a pécsi alpolgármesterek 
Privátbankár.hu | 2009. június 3. 06:54
Tóth Bertalant követve Pécs másik két szocialista alpolgármestere is távozik posztjáról a napokban, helyettük az MSZP új alpolgármestert jelöl a párt városi elnöksége és a közgyűlési frakció kedd esti döntése értelmében. "Meixner András és Gonda Tibor tudomásul vették a határozatot, és benyújtják lemondásukat Páva Zsolt fideszes polgármesternek. Az MSZP egyúttal Kunszt Márta képviselőt, a Pécsi Tudományegyetem oktatóját jelöli alpolgármesternek, aki várhatóan egy fideszes alpolgármesterrel együtt lesz Páva Zsolt helyettese" - tájékoztatta Tóth Bertalan, az MSZP városi elnöke az MTI-t. A politikus utalt rá: Páva Zsolt a megválasztását követő harmadik napon, május 13-án megvonta a három alpolgármester hatásköreit és a választás eredményeként kialakult politikai helyzetre, valamint a takarékosság szükségességére hivatkozva két alpolgármesteri posztra tett javaslatot úgy, hogy az egyiket fideszes, a másikat szocialista képviselő töltse be. Tóth Bertalan megjegyezte: két alpolgármesternek kellett volna lemondania, de Páva Zsolt a velük folytatott beszélgetés során kinyilvánította, a hivatalban lévők egyikében sem gondolkodik. Az MSZP ezért döntött úgy, hogy az ő napokban benyújtott lemondását követően távozzon a másik két tisztségviselő is, helyettük pedig egy újat jelöljenek. Pécs: az alpolgármester lemondott a bukta miatt Pécs: az MSZP együttműködne Páva ZsolttalMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG