Hétfőn immár nem először nézett be az S&P 500 index mélyen a 200 napos mozgóátlag alá, sőt kevéssel alatta is zárt, de tegnap megjött a vételi erő, is sikerült 1,25 százalékos emelkedéssel felhúzni az indexet a kritikus szintről 2614 pontig.
S&P 500 |
Ebben szerepet kaphattak a cégek növekvő sajátrészvény-vásárlásai is, ők is próbálják megmenteni ezt a rendkívül fontos technikai szintet, de nagy jelentősége lehetett a Tesla 6 százalékos emelkedésének is, miután a cég jelezte, hogy múlt héten 2000 darab Model 3-ast gyártott.
Ez önmagában nem sok, viszont ebből úgy tűnik, hogy elérhető lesz véges időn belül a heti 5000 darab is, és akkor a cég pénzügyileg már stabilizálódik, megugrik az árbevétel. Miután a cégvezér, Elon Musk eddig az összes nehézségen túljutott, a piac 1-2 nap megingás után újra vélelmezi, hogy ez sem lesz gond neki, és idővel a heti 10 ezer darab is meglesz.
Tesla |
Ázsiában nem folytatódott az optimizmus, sok index több mint egy százalékot esett. Kontinensünkön is az eladók vannak többségben: a DAX 0,6 százalékkal van lejjebb 11 940 ponton.
A hazai piac először úgy tűnt, hogy folytatja tegnapi emelkedését, de kereskedés első órája után a BUX mínuszba fordult, leginkább a Molnak köszönhetően, amely 1,26 százalékkal van lejjebb, 2828 forinton. A Richter és az OTP kis mértékben emelkednek 5415 illetve 11 540 forintig.
Pluszban vannak az úgynevezett Mészáros-papírok: úgy tűnik, a választások előtt gondosan karbantartják őket jó hírekkel, sőt részvényvásárlással. A Konzum bejelentette, hogy tegnap 200 ezer darab Appeninn részvényt vásárolt, ugyanakkor a tavaly decemberben elhatározott alaptőkeemelésről is további információkat közölt.
Nem kizárható, hogy a Konzum vásárlása ma is folytatódik: mindenesetre az Appeninn 3 százalékkal emelkedik 630 forintig, maga a Konzum 2 százalékkal van feljebb 2940 forinton, és az Opus is hasonló mértékben drágul, 610 forintig.