Vegyes kereskedésre számítottak az elemzők, és végül ezt is kaptuk csütörtök reggel, a Budapesti Értéktőzse fő részvényindexe, a BUX a szerdai záráshoz képest változatlanul, 34 112,89 ponton nyitott. A forgalom a nyitást követő órákban is visszafogott volt, egy százalékos mínuszban járva az európai részvényindexek közül a legrosszabbul teljesítő is volt. A forint gyakorlatilag alig mozog, a 307,50-308 forintos sávban oldalazgat.
Kíváncsi vagy a legfrissebb árfolyamokra? A Privátbankár.hu-n megtalálod, kattints ide! >>> |
A bluechipek vegyesen alakultak, a Magyar Telekomnak még mindig nem bocsátották meg a befektetők a tegnapot, a várakozásoktól elmaradó 25 forintos osztalék és a beharangozott rosszabb kilátások 2,5 százalékos mínuszba is lökték a társaság papírjait. Hasonló pofont kapott az OTP is, miután a Citi 9155 forinton eladásra minősítette a bank részvényeit, aminek szintén nem örültek a befektetők, 2-2,3 százalékos mínuszig űzve az árfolyamot. A Richter és a Mol árfolyama fél százalék alatti pluszban maradt, szinte nem változott a tegnapi záráshoz képest.
Mi újság nyugaton?
A nyugat-európai főbb indexek is vegyesen indították a kereskedést, London 0,3 százalékkal csökkent, Frankfurt alig észrevehetően csúszott lejjebb, míg Párizs hajszállal emelkedett, azóta a részvények a fél százalék alatti növekedésben állapodtak meg. A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, a Brent és a WTI ára kitartóan emelkedik, mindkettő 1,5 százalék feletti növekedést produkált. Ezzel a Brent hordónkénti ára 54,39, a Brenté 56,72 fölé emelkedett csütörtökön. Az aranyért unciánként 1238,70 dollárt kell fizetni unciánként, fél százalékkal többet, mint a záráskor.
A legfrissebb árfolyamokat itt találod a Privátbankár.hu-n. >>> |
Amerikára vár Ázsia
A csendes-óceáni térség és Ázsia is csökkenéssel zárta a napot, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve közreadta az idei év első kamatdöntő ülésének jegyzőkönyvét. Ahogy arról már korábban írtunk, a jelentésből kiolvasható egy meglehetősen közeli, újabb kamatemelés. A hírre a japán Nikkei mutatója 0,04 százalékkal, a sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite pedig 0,3 százalékkal gyengült. Kínában három nyereséges nap után zártak veszteséggel az indexek, a piacok ugyanis tartanak az új vagyonkezelési szabályok és a vagyonadó kiszélesítését célzó tervektől, ez elsősorban a fogyasztási cikkeket gyártókra, valamint az energetikai és az ingatlancégekre volt hatással.