Lenyűgöző raliba kezdett a japán tőzsde és második napja esik a jen az új jegybanki vezetés átfogó intézkedéseinek bejelentése óta. Az ázsiai tőzsdék többsége ugyanakkor nem követte a tokiói bulihangulatot. A kínai és a tajvani részvénypiacok zárva maradtak, a többiek nem osztoztak a japán exportőrök drogja, a jengyengülés fölötti örömben. A japán deviza a jegybanki ülés előtt még határozott erősödésbe kezdett, sokan úgy gondolták ugyanis, hogy a túlzott várakozáshoz képest csalódást okozhat a Haruhiko Kuroda vezette Bank of Japan. Nos, nem így lett. A japán jegybank a korábban elérhetetlennek tartott 2 százalékos inflációs célt is kitűzte. A jen esése nyomán drágulnak a nagy exportőrök részvényei. Az USD/JPY 97 fölött is volt az éjjel.
Forrás: Privátbankár Dealbook |
A japán hangulat azonban sokak szerint akár hamarosan is elromolhat, amennyiben újabb jele érkezik az amerikai gazdaság lassulásának. Az elmúlt napokban megszaporodtak a gyenge beszámolók az amerikai gazdaságról, és amennyiben a mai kulcsfontosságú makroadat is gyenge lesz, akkor akár tartósabb esés is jöhet az elmúlt hetekben beállított csúcsokról. Az amerikai munkaügyi hivatal ma teszi közzé a márciusi számokat a nem-mezőgazdasági állásokban bekövetkezett mozgásokról. A MarketWatch által megkérdezett elemzők nagy része már napokkal ezelőtt visszavette az átlag 195 ezer új állásról szóló várakozását 190 ezerre.
Az európai aggodalmak szokás szerint pár napos pihenőjüket töltik. Az olasz kormányalakítási kudarcok, a ciprusi patthelyzet, a spanyol és egyéb perifériás államok egyre rosszabb makroszámai azonban ott feszülnek a háttérben. Az euró a legtöbb elemző szerint tartós gyengülésre van ítélve, legalábbis a dollárral szemben biztosan. A 10 éves amerikai állampapírhozamok tegnap újabb mélypontra estek jelezve az óvatosság felerősödését.A dollár ugyanakkor mára virradóra éppen hogy gyengült az euróval szemben.
Forrás: Privátbankár Dealbook |
Az amerikai deviza és a bizonytalan világgazdasági kilátások miatt negatív korrekció folyik reggel a nyersanyagpiacokon. Az arany ára már a ciprusi gondok látszólagos múlásával elkezdett esni, és azóta sem talál támaszt.
Forrás: Privátbankár Dealbook |
A kőolaj is lefelé indult ma reggel, elsősorban a keresleti oldal bizonytalansága és az erős dollár miatt.
Forrás: Privátbankár Dealbook |
A forint hajnalban tartotta a tegnap esti szintjét, három hetes csúcson az euróval szemben, bár este az amerikai tőzsdezárás előtt volt még egy kisebb negatív korrekció a hazai deviza árfolyamában.. Tegnap a jegybanki sajtótájékoztató után átmenetileg benézett az euró 300 forint alá is, azonban ez túl erős ellenállásnak bizonyult.
Forrás: Privátbankár Dealbook |