14:40
Elkezdett gyengülni a forint, úgy tűnik, hogy megvolt a napi csúcs. Az eurót megint 288 forint fölött jegyzik. Közben nagyon izgalmas, hogyan alakul a délutáni hangulat. Az amerikai tartós javak megrendelése a várakozásoknál jóval nagyobbat esett márciusban. Közben az Apple gyorsjelentésére koncentrál a legtöbb befektető, illetve várják a Fed elnökének beszédét, amitől újabb útmutatást várnak.
13:50
Megállt egyelőre a forint erősödése, az eurót ismét 287-288 forint között jegyzik. Egy forintra közelítette meg idei árfolyamcsúcsát a forint: kora délután 286,57 forinton is jegyezték az eurót, ami egy forinttal drágább a február 21-én 285,56 forinton elért idei mélypontjánál.
Szerda délutáni árfolyamán a forint négy és fél százalékkal erősebb a brüsszeli tárgyalások előtt hétfőn délután tartott 299 forint feletti euró jegyzésnél. A forint idén január 5-én elért árfolyam mélypontjához képest szerdai árfolyamán már közel 12 százalékkal erősebb.
Közben megtorpant a dollár esése, az EUR/USD megint közelít felülről az 1,32-höz.
13:10
Folyamatosan erősödik a forint, miközben a nemzetközi hangulat is nagyon kedvező. Az IMF/EU tárgyalásokkal kapcsolatos, hónapok óta tartó feszültségnek úgy tűnik vége. Az eurót már 287 forint alatt jegyzik. Közben meredeken, 50 bázisponttal, 8,3 százalékra esett vissza a 10 éves magyar állampapírok másodpiaci referenciahozama.
Zöld jelzést adott az Európai Bizottság Magyarországnak, megkezdődhetnek az IMF-tárgyalások egy hitelkeretről. A piac hónapok óta várja az ügyben az áttörést, a tegnapi Orbán-Barroso informális csúcs áttörést hozott.
A forint meredeken erősödni kezdett a hírre, 288,57 is járt a hazai deviza jegyzése. Egy CHF-ért most 240,28 forintot adnak a bankközi kereskedelemben.
10:52
A Fed kamatdöntést követő kommentárját várva tovább gyengül a dollár a bankközi devizapiacon, miután a keddi pocsék makroadatok egyébként is nyomás alá helyezték az amerikai devizát. A délelőtti órákban az EUR/USD árfolyam 1,3220 fölé emelkedett.
Régen látott szintekre erősödött a forint: a nemzetközi elemzői közösség megnyugvással fogadta, hogy sokat közeledett az Európai Bizottság és Magyarország álláspontja a jegybanktörvény ügyében - ez köszönhető annak, hogy nekünk egyre nagyobb szükségünk van a megállapodásra, az EU-nak pedig egyre égetőbb problémái támadnak más frontokon (elsősorban Spanyolországban, Olaszországban), és egy csőd szélére sodródó újabb uniós tagállam épp annyira kell most Barrosoéknak, mint egy púp a hátukra.
A keddi informális Orbán-Barroso találkozó után a piacok is úgy látják, végre megkezdődhetnek a tárgyalások a nemzetközi szervezetek és a magyar kormány között - még ha az előttünk álló út továbbra is rögös lesz, egyik fél sem ért még a megállapodáshoz szükséges kompromisszumok végéhez.
Mindenesetre a magyar CDS-árazás meredeken csökkent, és szakértők szerint további ereszkedésre is van még tér.
A kora reggeli 294 fölötti jegyzések után az euró árfolyama meglehetősen gyorsan ereszkedett lefelé, 10 óra után 292 alatt járt az árfolyam.
A hétfő estinél ez már 2 százalékkal alacsonyabb jegyzést jelent, három hete nem látott szinteket. A forint újra a régió éllovasa: a szomszédos devizák közül az év elejéhez képest a magyar pénz erősödött a legtöbbet (bő 7 százalékot) - más kérdés, hogy volt is honnan elindulni lefelé.
Ezzel párhuzamosan a svájci frank jegyzése is esett, egyelőre 242,89 forintig; egy dollárért 221 forintot kértek szerda délelőtt.