1p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Változatlanul, 1 százalékon hagyta az irányadó kamatot az Európai Központi Bank. Sem ez, sem a sajtótájékoztató nem hozott meglepetést, az EKB elnöke többnyire elégedettnek tűnt. Mario Draghi sajtótájékoztatója közben nagyon jó amerikai hír érkezett, a két esemény újabb nagy mozgásokat indított el a piacokon. A délutáni hírek viszont egyre kedvezőtlenebbek lettek, esik az olaj ára és a forint is megingott estére.

17:30

Határozottan romlik a hangulat a nemzetközi piacokon, emiatt ismét gyengül a forint és úgy tűnik, átmeneti volt a dollár esése is. Az amerikai indexek mínuszban vannak, a befektetők elsősorban a foglalkoztatási helyzetet figyelik, ugyanis pénteken jelenik meg az átfogó beszámoló az áprilisi folyamatokról, már ami a nem mezőgazdasági szektort illeti. Nagy esés volt az olaj piacán, az amerikai WTI könnyűolaj 103 dollár alá került.

A BUX 0,85 százalékos veszteséggel zárt, 17871 ponton, a vezető részvények közepes forgalomban vegyesen teljesítettek. Nagyot esett az OTP, a bankpapír 3,2 százalékos veszteséggel zárt, 3678 forinton, a Mol 0,3 százalékkal gyengült, 17650 forintra, a Richter 0,7 százalékkal erősödött, 36775 forintra, a Magyar Telekom 537 forinton zárt, 0,4 százalékkal drágábban, mint tegnap.

A piaci hangulat romlása késő délutánra a forintot is elérte, az eurót ismét 284 forint fölött jegyzik.

16:15

Most már határozottan gyengülnek az amerikai tőzsdék, miután megérkeztek a menetrendszerinti rossz adatok is. Az ISM-beszámoló szerint 6 havi mélypontra esett az amerikai szolgáltató szektor teljesítménye. Egy másik adat szerint csökkent az amerikai gazdaság termelékenysége. A nem végleges adat szerint a termelékenység 0,5 százalékkal csökkent az első negyedévben a tavalyi utolsó negyedévi 1,2 százalékos emelkedés után. A szakértők nagyobb, 0,8 százalékos csökkenésre számítottak. A munkaerőköltség 2 százalékkal nőtt éves szinten, némileg szerényebben a tavalyi utolsó negyedévi 2,7 százalékos emelkedés után.

15:50

Bizonytalanul és iránytalanul nyitottak a New York-i tőzsdeindexek, miközben mérséklődött a nyugat-európai részvénypiacok előnye. Az iránytalanság annak köszönhető, hogy ismét fókuszba kerültek az európai adósságválság miatti aggodalmak, de közben a befektetők üdvözölték a vártnál jobb amerikai foglalkoztatási adatot. Az EUR/USD az 1,3170-es szint környékére emelkedett, az eurót 283 - 284 forint között jegyzik.

A Budapesti Értéktőzsde részvényszekciója elhagyta magát, a BUX 0,5 százalék körüli veszteségen áll. A pénzügyi szektor erős eladói nyomás alatt van, az OTP több mint 2 százalékkal gyengült, az FHB több mint 3, a CIGPANNONIA több mint 4,5 százalékkal esett.

15:10

 

Ahogyan a kamatdöntés, úgy az EKB elnökének sajtótájékoztatója sem hozott egyelőre meglepetést. Mario Draghi az elmúlt időszak rossz európai adatait és a recessziós kilátásokat úgy kommentálta, hogy szükség van a fiskális stabilitásra, ami azt jelenti, hogy az országoknak külön kell meghozni továbbra is ezeket a döntéseket, viszont hangsúlyozta, hogy szükséges ezeknek a lépéseknek a központi összehangolása. Ugyanígy a nemzeti hatásköröket hangsúlyozta a terebélyesedő munkanélküliséggel kapcsolatban is, elsősorban a fiatalok körében tapasztalható emelkedő munkanélküliséget emelve ki.

Draghi szerint az infláció az állampapír-piaci fejlemények és az olaj árának tartósan magas szintje miatt idén meghaladja az EKB által elvárt 2 százalékos szintet, ugyanakkor optimistábban beszélt a 2013-as kilátásokról, amikor szerinte már ez alatt a szint alatt lehet a fogyasztói áremelkedés üteme.

Jelzésértékű, hogy Barcelonában volt ezúttal az EKB ülése, így óhatatlanul előkerültek a spanyol és olasz problémák. Mario Draghi mindkét országgal kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy a kormányaik nagyon jelentős előrelépéseket tettek. A jegybankelnök a március 1-én befejeződött EKB-lazításnak (LTRO) kapcsán azt mondta, hogy annak is sok idő kellett, hogy működjön érezhetően, ugyanakkor egyelőre nem látja annak szükségességét, hogy az európai bankok rugalmasságát és stabilitását újabb eszközzel turbózzák fel.

Draghi beszéde alatt erősödni kezdett az euró, miután a szavaiból úgy tűnt, hogy egyelőre egyáltalán nem terveznek további kamatvágást. Közben ugyanakkor gyengülni kezdett a dollár és emelkedni a tőzsdék, mivel az Egyesült Államokban közzétett adat szerint 4 éves mélypontra esett múlt héten az első munkanélkülis segélyért folyamodók száma.

13:50

 

Tovább erősödött a forint és gyengült az euró arra a hírre, hogy az EKB változatlanul, 1 százalékon tartotta az irányadó kamatát. A piac az EKB elnökének, Mario Draghinak a sajtótájékoztatójára vár, az eseményről és a piaci reakciókról folyamatosan beszámolunk. Az EKB elnöke az elmúlt heti nyilatkozataiban visszafogta az infláció ellenes retorikát, amiből sokan arra a következtetésre jutottak, hogy az EKB valamilyen módon tovább enyhítheti a monetáris politikát, illetve újabb ösztönzőket indíthat. Az adósságválságok miatt bevezetett megszorító intézkedések idén máris recesszióba taszítottak két új országot, Spanyolországot és Hollandiát, amelyeket lehet, hogy Franciaország is követ.

Mario Draghi szerint az adatok azt mutatják, hogy az év első negyedében az európai gazdaság alacsony szinten stabilizálódott, de számos bizonytalanság terheli. Ezek közül a legfontosabb, hogy az eurózónában ismét nő a feszültség a szuverén adósság piacon, és ez továbbterjedhet a reálgazdaságra. Ezzel kapcsolatban Draghi hangsúlyozta, hogy az EKB nem segíti hozzá a bankokat, hogy bármennyi államkötvényt felvásároljanak.Ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a jelenlegi körülmények között "elsietett lenne" az EKB válságellenes intézkedéseinek leépítéséről, valamilyen "exit stratégiáról" beszélni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Deviza / Áru Még ennél is jóval magasabb üzemanyag-árakat jósolnak a jövő hétre
Privátbankár.hu | 2016. október 1. 16:59
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Deviza / Áru Két kézzel szórja a pénzt a tűzre a kínai jegybank
Privátbankár.hu | 2016. február 7. 12:04
Tovább zuhan a kínai devizatartalék, miután a jegybank rengeteg pénzt éget el a piacon a jüan stabilizálására.
Deviza / Áru Őrülten vették az olajat, de a forint és az OTP is kapós volt
Privátbankár.hu | 2015. június 10. 18:53
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Deviza / Áru Hol van a mi forintunk? Lengyelország jobban teljesít
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 16:17
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Deviza / Áru De jó, hogy nincs devizahitelünk – végképp megállíthatatlan a frank
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 17:00
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Deviza / Áru Újból a vas és acél országa lehetünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 15:58
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Deviza / Áru Tovább adják a forintot: ma is gyengülünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 09:34
Megint 301 forintál jár az euró jegyzése, több régiós devizával együtt gyengülünk.
Deviza / Áru Európában is a kőolajért megy a harc - bíróságra citálják a németeket
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 07:50
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Deviza / Áru Elhagyta magát a forint - frissítve
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 13:54
Az előző két nap komoly erősödése után ma visszaesett a forint, az euró árfolyama 300 körül van ismét.
Deviza / Áru Zseniális devizaügylet, vagy a következő svájci frank bukta?
Fellegi Tamás | 2015. április 21. 16:24
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG