Forrás: Wikipedia Commons |
2050-ig megduplázódik a világ energiaigénye, 2100-ban pedig már 12 milliárd ember is élhet a Földön. Negyven éven belül több mint 2 milliárd jármű lesz a közutakon, ami felfoghatatlan mennyiségű károsanyag-kibocsátást eredményezhet. Egy kutatás szerint 2014 több mint 40 milliárd tonna szén-dioxid került a levegőbe ember alkotta gépekből, a tudományos közösség konszenzusa szerint pedig összesen már csak 1200 tonna CO2-t kellene a légkörbe pumpálni, hogy elérjük a globális felmelegedés visszafordíthatatlan szintjét. A jelenlegi növekvő tendenciát figyelembe véve ez 30 éven belül meg is valósulhat, az üzemanyagok fejlesztése viszont segíti az üvegházhatású gázok kibocsátásának visszaszorítását – mondta a Shell Hungary Zrt. igazgatósági elnöke.
Újgenerációs üzemanyagok
Globális felmelegedés - Trumpék igazából örülnek neki? További részletek >>> |
Bujdosó Andrea szerint az üzemanyagok folyamatos fejlesztése azért is fontos, mert az olaj és a gáz az energiamix lényeges alkotóeleme lesz a következő évtizedekben. Juhász Péter magyarországi értékesítési vezető kiemelte: a mostani iparági trendeknél a károsanyag-kibocsátás csökkentése, és a hatékonyság növelése áll a középpontban.
Az autógyártók a korábbiaknál kisebb motorokat gyártanak, amelyekhez azonban új technológiai megoldások kellenek. Az újgenerációs üzemanyag tartalmazza azt az új technológiát, amely segít megóvni a lerakódásoktól az üzemanyag-ellátó rendszert, és a korábbi formulához képest kétszer akkora mennyiségben tartalmaz súrlódáscsökkentő összetevőt – tette hozzá az igazgatósági elnök.
Nyilvános cégadatok szerint a Shell tavaly csaknem 257 milliárd forint nettó értékesítési árbevételt ért el, ami 2,2 milliárd forinttal, 0,88 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. A cég átlagosan mintegy 100 munkavállalót foglalkoztatott tavaly. Az összes belföldi árbevétel 2016-ban 247,9 milliárd forintra csökkent a 2015-ös 251,4 milliárdról, amit elsősorban az eladási árak jelentős csökkenése okozott - írták. Hozzátették: a magyarországi üzemanyagpiac kiskereskedelmi forgalma csaknem 5,5 százalékkal bővült, ami nagyban köszönhető a jelentősen alacsonyabb világpiaci olajáraknak is. |