Az Uni Coop élelmiszerlánc szerencsi üzlete (Fotó forrása: MTI Fotó, Vajda János) |
Adókönnyítéssel vagy más közvetlen támogatással segítenék a jövőben azokat a kiskereskedelmi vállalkozásokat, amelyek a kétezer főnél kisebb lakosságú településeken működnek - írja a Magyar Idők.
A napilap úgy tudja, az erről szóló szakmai javaslatok a kormányzat asztalán vannak. A cikk szerint aránytalan versenyhelyzetet teremt, hogy az ágazati béremelésekkel járó költségek kigazdálkodása jobban megterheli a kisebb kereskedőket, mint a tőkeerősebb piaci szereplőket.
Mégse zár be hétfőnkét a Coop?
A Coop-üzletek tömeges bezárásáról azonban szó sincs - mondta az Áfeosz-Coop Szövetség elnöke a lapnak.
Az RTL Klub híradója számolt be arról szerdán, hogy a Coop-üzletlánc hétfőnként zárva tartja boltjai egy részét, ugyanis túl nagy gondot jelent nekik a kormányzattal kötött megállapodás szerinti 180 ezer forintos garantált bérminimum kitermelése.
Zs. Szőke Zoltán szerint nincsenek működési problémáik, ugyanakkor már tavaly kezdeményezték a kormánynál, hogy támogassák a 2000 fő alatti lakossággal rendelkező települések ellátásában részt vevő vállalkozásokat ott, ahol a környéken nincsenek nagyáruházak.
A nyugdíjasok foglalkoztatása nem elég
Mint az elnök mondta, a kisebb kereskedők támogatásával egyetértettek a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának tagjai is, a szakmai szervezetek jelenleg a kormányzattal közösen keresik a támogatási lehetőségeket.
A nyugdíjas-szövetkezeti rendszer létrehozása például nagyon jó lépés volt a munkaerőhiány felszámolására, de további intézkedések válhatnak szükségessé, hogy a városoktól távoli településeken is tartsák a versenyt a külföldi láncokkal, amelyek a munkaerőhiány miatt ezúttal felfelé nyomják a fizetéseket.