1. A lakásában, házában energiatakarékosságot célzó beruházás (hőszigetelés, nyílászárók cseréje stb.) illetve egyéb nagyobb felújítás, korszerűsítés vagy bővítés történt. A korszerűsítéssel és egyéb munkálatokkal ugyanis növekszik az ingatlan értéke, így ebben az esetben újra fel kell becsülni a lakás értékét, hogy elkerüljük az alul-biztosítottságot.
2. Ha életvitele, utazási szokásai megváltoztak és emiatt több időt tölt otthonától távol, szintén érdemes új biztosítási lehetőségeknek utána nézni. Ha például többet utazik külföldre, az utazásra vitt vagyontárgyakat is biztosíthatja. Ha több időt töltünk otthonunktól távol, mint korábban, fontos lehet a baleset biztosítás és életbiztosítás fedezetének emelése is. A lakásbiztosításon belül biztosíthatjuk az otthonunkban folytatott vállalkozói tevékenység keretein belül saját tulajdonú, de még feldolgozásra átvett vagyontárgyainkat is.
3. A biztosítási szerződés megkötése óta bútorcsere, vagy szórakoztatóelektronikai, illetve számítástechnikai berendezések vásárlása, cseréje történt. Ha új értékek kerülnek lakásunkban, fontos, hogy a biztosítási összeget a vagyonértékhez igazítsuk.
4. Ha úgy gondolja, hogy az otthonában lévő értékeket, ingóságokat most kellene újonnan megvásárolnia, azok többe kerülnének, mint a biztosítási szerződésében szereplő összeg. Fontos ugyanis, hogy biztosításunk ne csak az ingatlanon bekövetkezett károkra nyújtson fedezetet, hanem az esetlegesen elromlott, ellopott ingóságok értékeire is, hiszen ezek beszerzése jelentős kiadásokkal járhat.
5. Ha olyan új hobbija, nagy értékű sporteszköze van, amely a biztosítási szerződés megkötésekor nem volt, érdemes lehet utánanézni, hogy tudja ezeket biztosítani. A megfelelően kiválasztott lakásbiztosítás széles körű fedezetet nyújt az ingóságokra.