Lájkold a Privátbankárt, mi adunk 10 forintot - fogjunk össze együtt a gyerekekért! >> |
A megállapodást Szijjártó Péter, a magyar-kínai kétoldalú kapcsolatok összehangolásáért felelős kormánybiztos és Philip Jiang, a Huawei Technologies elnökhelyettese írta alá Pekingben.
Több magyar beszállítóval szerződne
Szijjártó Péter elmondta: a megállapodás értelmében a Huawei az elkövetkező években törekedni fog arra, hogy bővítse magyarországi gyártó tevékenységét, és egyre több hazai beszállítót kapcsoljon be ellátási folyamataiba. Magyarország versenyképességének növelése érdekében a Huawei célként tűzte ki továbbá, hogy minél több első körös beszállítóját hozza Magyarországra, a kormány pedig kifejezte támogatási szándékát a vállalat európai uniós gazdasági céljainak megvalósításához.
A stratégiai együttműködés részeként a Huawei támogatja Magyarország kormányát a hálózatbiztonság fokozására irányuló munkájában, és kész tevékenyen is részt venni az ország kibertérbeli és távközlési, kommunikációs biztonságának erősítésében.
Fontosak a kínai cégek
Az ünnepélyes aláíráson Szijjártó Péter elmondta, hogy Magyarország új külgazdasági stratégiát folytat, amelyet keleti nyitásnak nevezett el. Ennek egyik legfontosabb pillére a Kínához fűződő gazdasági kapcsolataink szorosabbra fűzése, amelyben a legjelentősebb szerepet a Magyarországon befektető és munkahelyet teremtő kínai vállalatok játsszák.
A Huawei nemcsak befektetéseinek nagysága miatt stratégiai partnere Magyarországnak és nem is kizárólag azért, mert több mint ezer embernek ad munkát, hanem mert a magyar nemzetgazdaság egyik kiemelt ágazatában, az elektronikai iparban járulnak hozzá Magyarország exportteljesítményének növeléséhez - hangsúlyozta a kormánybiztos. "A magyar kormány keleti nyitás stratégiájának egyik sikerpontja, hogy hazánk a Huawei második legnagyobb ellátási bázisává vált, és a kínai nagyvállalat külföldi befektetéseinek egyik kulcsterületeként tekint ránk" - jelentette ki Szijjártó Péter.
Philip Jiang, a Huawei Technologies elnökhelyettese szerint a megállapodás egyértelműen mutatja, hogy a kormány nagyra értékeli a társaság magyarországi tevékenységét, hiszen számít tapasztalatukra, véleményükre és közreműködésükre.
Folyamatosan bővítenek Magyarországon
A kínai székhelyű Huawei Technologies Co. mobil- és telekommunikációs eszközöket, valamint hálózati berendezéseket gyártó vállalat. Árbevételük 2012-ben 35,4 milliárd dollár volt, amelynek 13 százalékát kutatás-fejlesztésre fordítja.
A Huawei Technologies 2005-től működik Magyarországon. A vállalat Pécsett és Komáromban egész Európát ellátó összeszerelő központot, Biatorbágyon és Üllőn pedig szintén európai hatáskörű logisztikai központot üzemeltet, amelyek export-import volumene 1-1,5 milliárd dollár. A társaság magyarországi ellátó- és logisztikai központja bevételeit idén várhatóan 30 százalékkal növeli, tevékenységének bővítése hazánkban folyamatos.
A fele megvan
A most aláírt megállapodás a huszadik a sorban. Legutóbb hétfőn állapodott meg a kormány a Legóval. Ahogy a Privátbankár beszámolt róla, a társaság Magyarországon gyártja játékkockáinak jelentős részét. Részletek >>
Közben már az is kiderült, hogy mely társaságokkal akar megállapodni a kormány a közeljövőben. Itt a lista >>
A kabinet a tervek szerint 40 nagybefektetővel köt megállapodást. Eddig többek között szerződést kötött a Nokia Siemens Network-kel, a GE Hungary Kft-vel, a Coca-Colával, a Richter Gedeon Nyrt.-vel, az Alcoa-Köfém Kft.-vel, a Stadler Rail Csoporttal, a Tesco-Global Áruházak Zrt.-vel, a Daimler AG-vel, a Magyar Suzuki Zrt.-vel, valamint a Hankook Tire Kft.-vel és a Microsoft Magyarország Kft.-vel, az IBM-mel, a Tata Consultancy Services-szel.