Szeptember 10-től – átmeneti és kísérleti jelleggel – a Magyar Állami Operaház korábban díjmentesen látogatható aulájának megtekintésére kétezer forintos belépőjegyet, úgynevezett sétálójegyet vezetett be. A tesztidőszak meglehetősen gyorsan, pár nap alatt lezárult - írja témával foglalkozó cikkében a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor. A lap megkérdezte az intézményt az eddigi tapasztalatokról: az Operaház úgy véli, hogy a konstrukció be fogja váltani a hozzáfűzőtt reményeket.
A sétálójegy bevezetése az Operaház vezetése által meghatározott, 24 pontból álló intézkedéscsomag része, csakúgy, mint például az Eiffel Műhelyház 85 előadásának (köztük az általános iskolás diákokat megszólító Lázár Ervin Programnak) törlése; a nyári operaházi előadásszám megduplázása; a hely- és bérletárak, valamint a csoportos épületlátogatások több sávos áremelése; a dinamikus árképzés bevezetése; a királyi páholy és más exkluzív terek értékesítése; és a nyáron végrehajtott elbocsátások is - írja az Mfor.
A lap megszólaltatta Bárány Balázs Pétert az Operaházi Dolgozók Független Szakszervezetének (ODFSZ) elnökét is, aki elmondta: véleménye szerint a sétálójegy egy kényszer szülte megoldás, a hangulatkeltés eszköze, ami "arra jó, hogy elmondhassák: azért van szükség rá, mert a munkavállalók merészeltek élni alaptörvényben rögzített jogukkal, és sztrájkba léptek, nehéz helyzetbe sodorva az Operaházat".