- Ukrajna területi épségét támogató közös nyilatkozatot írtak alá Athénban Volodimir Zelenszkij ukrán elnök jelenlétében tizenegy balkáni és kelet-európai ország vezetői. Az athéni nyilatkozatban a csúcstalálkozón részt vevő országok az orosz offenzívával szemben "töretlen támogatásukról biztosították Ukrajna függetlenségét, szuverenitását és területi épségét a nemzetközileg elismert határain belül, a demokrácia és a jogállamiság értékei alapján". A dokumentumot az ukrán államfőn kívül Szerbia, Moldova, Montenegró, Románia, Koszovó, Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Bulgária, Horvátország és a vendéglátó Görögország vezetői írták alá Charles Michel, az Európai Tanács és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke jelenlétében.
- Horvátország mintegy 30 millió euró értékben újabb katonai segélycsomagot nyújt Ukrajnának - jelentette be Andrej Plenkovic horvát kormányfő Athénban.
- Vlagyimir Putyin orosz elnök a BRICS-országok dél-afrikai csúcstalálkozóján elhangzott videóüzenetében kijelentette, hogy Oroszország továbbra is "felelős élelmiszer- és gabonaszállító" marad az afrikai országok számára, és átvehetik Ukrajna helyét a nemzetközi gabonaszállítók között. Az orosz elnök a csúcstalálkozón személyesen nem vesz részt. Ennek hátteréről és a csúcsról bővebben ebben a friss cikkünkben olvashat>>>>
- Tizennégy ukrán támadás visszaveréséről számolt be kedden, a napi hadijelentést ismertetve Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője. Konasenkov azt mondta, hogy az ukrán fegyveres erők mintegy 700 embert és több mint 60 páncélozott haditechnikai eszközt veszítettek. Közülük a donyecki régió déli részén, mint mondta mintegy 240-en, a Donyeck körzetében vívott harcokban pedig mintegy 235-en estek el.
- Annalena Baerbock német külügyminiszter szerint Ukrajna a nemzetközi jog előírásainak megfelelően védekezik az orosz támadással szemben. Részletek ebben a cikkben>>>>
- Ukrajnának 2024 végéig várnia kell arra, hogy megkapja az első holland F-16-os vadászrepülőgépet, mivel a holland légierőnek először át kell állnia az új F-35-ös gépek használatára, ez a folyamat pedig jövő év végéig tarthat - közölte a holland védelmi minisztérium szóvivője.
- Az Európai Bizottság 1,5 milliárd euró támogatást folyósított Ukrajnának a 18 milliárd eurós makroszintű pénzügyi segélycsomag (MFA+) további részleteként.
(Guardian, MTI)