Egy év alatt majdnem 12 százalékkal nőttek a bérek.
A KSH legfrissebb adatai szerint februárban a bruttó átlagkereset nemzetgazdasági szinten 306 500 forint volt, ami 11,9 százalékkal jelent többet az egy évvel korábban látott adathoz képest. Az év első két hónapjában a bruttó átlagkereset 308 700, míg a nettó 205 300 forint volt, tudta meg a Privátbankár.hu. Ez mind a két esetben 12,9 százalékos bővülést jelent éves szinten. A nemzetgazdasági szinten a nettó átlagbér 203 800 forint, családi kedvezmények nélkül. A 2 százalékos inflációt figyelembe véve a reálkereset 10,7 százalékkal növekedett egy év alatt.
A legtöbbet továbbra is a pénzügyi és a biztosítási tevékenységet végző gazdasági ágban volt a legmagasabb, itt átlagosan bruttó 555 600 forintot lehet keresni, míg a legkevesebbet, bruttó 204 500 forintot a szálláshely-szolgáltatás és a vendéglátás területén vihetik gaza a dolgozók. A költségvetési és a nonprofit szféra egyes szervezeteinél a dolgozók - mintegy 77 ezer ember - kompenzációban részesül, ennek mértéke 8700 illetve 7600 forint.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Ha mindenhol úgy vennék az elektromos autókat, mint a skandináv országban, tényleg jó lapra tett volna Magyarország az akkugyártással és a villanyautókkal.
Sok millió amerikai várja az új adminisztrációtól a lakhatási válság enyhítését. Az építésgazdaságban érintett rengeteg cég szakmai szervezetei már hetek óta erősen lobbiznak azért, hogy legyen egy komplex állami csomag, ami az egész ingatlanszektort, tehát a kereskedelmi ingatlanokét is fellendítheti. De előtte ki kell rúgni sok állami alkalmazottat, ami Elon Musk feladata is.
Németországnak az Egyesült Királyság brexit utáni tapasztalatai alapján kellene újjászerveznie gazdaságát, véli egy szakértő, amivel az életszínvonal nem sokkszerűen, hanem csak egy fokkal romlana.
Az ukrán katonák elfáradtak a lassan három éve tartó háborúban, de inkább választják a további harcot, ha az alternatíva egy olyan tűzszünet, amely után néhány év múlva újrakezdődne a háború.