Hétfőn közli a KSH a 2016 novemberi építőipari termelési adatokat. Októberben az építőipari termelés volumene 12,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A termelés mindkét építményfőcsoportban csökkent: az épületek építése 7,2, az egyéb építményeké 18,2 százalékkal. Szakértők a 2016-os év végén, illetve 2017 elején már javulást várnak az ágazatban - meglátjuk, lesz-e ebből valami.
Ugyancsak hétfőn publikálja a KSH a kereskedelmi szálláshelyek forgalmának tavaly novemberi adatait. Októberben a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 19,8 százalékkal emelkedett, a belföldi vendégek által eltöltötteké 6,1 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest. Együttvéve 6,7 százalékkal nőtt a szálláshelyek forgalma.
Hétfőn egyébként viszonylag csendes napra számíthatunk a nemzetközi piacokon, miután Amerika a Martin Luther King-nap miatt zárva tart (ez minden évben január harmadik hétfőjén van).
Csütörtökön tartja kamatdöntő ülését az EKB. Az bank tavaly decemberi ülésén nem változtatott a 0 százalékos irányadó kamaton, és 9 hónappal, 2017 végéig meghosszabbította mennyiségi enyhítési programját. A program jelenleg havi 80 milliárd eurós keretösszege 2017 márciusától 60 milliárd euróra csökken. A csökkentésnek már rég itt az ideje: az eurózóna gazdasága a fellendülés jeleit kezdi mutatni, az Európai Központi Bank monetáris politikája azonban továbbra is extrém, a lehető legnagyobb válsághelyzetre van méretezve. Vajon ez a súlyos ellentmondás mikor fog feloldódni?
Pénteken közli a KSH adatait a keresetetek tavaly január-novemberi alakulásáról. Októberben a bruttó átlagkereset 262 200 forint volt, 5,4 százalékkal nőtt egy év alatt. Szakértők szerint továbbra is dinamikus a bérek növekedési üteme, az emelkedés 2017-ben is folytatódik. Amióta a magyar gazdaság munkaerőpiacával kapcsolatban a legfontosabb kérdés már nem az, hányan vannak munka nélkül, hanem az, hogy mennyire korlátozza az ipar, a gazdaság bővülését a munkaerőhiány, a keresetekkel kapcsolatos statisztikák kiemelt figyelmet kapnak.