Újabb határkőhöz érkezett a koronavírus-járvány az amerikai kontinensen: Latin-Amerikában és a Karib-térségben a diagnosztizált vírushordozók száma meghaladta a négymilliót, derül ki az AFP hírügynökség összesítéséből.
Egy nap, 68 ezer új fertőzött
A fertőzések több mint felét (2,2 milliót) Brazíliában jegyezték fel, ráadásul a dél-amerikai ország tegnap új rekordot könyvelt el: egy nap alatt csaknem 68 ezer embernél diagnosztizálták a vírust a helyi egészségügyi minisztérium közlése szerint.
Peruban 367 ezer, Mexikóban 362 ezer, Chilében pedig 335 ezer fertőzöttet regisztráltak, Kolumbiában pedig 218 ezren kapták el a vírust a hivatalos adatok alapján.
Latin-Amerikában és a Karib-térségben eddig összesen 172 ezer áldozatot követelt a járvány.
Brazíliában csaknem 83 ezren vesztették életüket – csak az elmúlt egy napban 1800 áldozatot regisztráltak –, Mexikóban 41 ezren, Peruban pedig 17 ezren hunytak el a vírussal összefüggésben.
Eközben az Egyesült Államokban csaknem elérte a 4 milliót az azonosított fertőzöttek száma, az áldozatok száma pedig több mint 143 ezer.
Az USA-ban júliusban újabb és újabb csúcsokra szökött a regisztrált fertőzöttek száma – igaz, ez a tesztelések növekvő számának is köszönhető –, ezért az amerikai elnök tegnap már az eddigiektől eltérő hangnemet ütött meg:
A helyzet valószínűleg rosszabbodni fog, mielőtt jobb lesz. Nem szívesen mondom, de így van.
Donald Trump tegnap először szólította fel az amerikaiakat arra, hogy hordjanak védőmaszkot, amennyiben nem tudják tartani a megfelelő távolságot a többi embertől.
Amerikában a legsúlyosabb a helyzet
Ami a globális helyzetet illeti, eddig több mint 15 millió vírushordozót diagnosztizáltak. 623 ezren vesztették életüket, 8,6 millióan meggyógyultak.
A regisztrált fertőzöttek több mint fele van tehát az Egyesült Államokban, Latin-Amerikában és a Karib-térségben, a halálos áldozatoknak pedig a fele kerül ki ezekből a térségekből.
Ami Európát illeti, Nagy-Britanniában 45,5 ezren, Olaszországban 35 ezren, Franciaországban 30 ezren, Spanyolországban 28,5 ezren, Oroszországban 12,5 ezren, Belgiumban csaknem 10 ezren, Németországban 9 ezren, Hollandiában több mint 6 ezren vesztették életüket.
Az egyetlen, a járvány egész ideje alatt karanténmentes nyugati államban, Svédországban csaknem 5700 áldozatot követelt a Covid-19.
Több európai országban ismét növekedésnek indult a regisztrált fertőzöttek száma, ezért például Csehországban is az óvintézkedések egy részének újbóli bevezetését fontolgatják.
Magyarországon eddig 4380 fertőzöttet diagnosztizáltak, a halálos áldozatok száma 596. 3300-an meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 484.