Szerda: kiskereskedelem, lakásépítések
Szerdán publikálja a Központi Statisztikai Hivatal a kiskereskedelem márciusi forgalmának adatait, és a lakásépítések-, építési engedélyek első negyedévi alakulását.
Az már a legutóbbi kiskereskedelmi adatokból is meglátszott, hogy a magyar lakosság elég korán reagált a közelgő koronavírus-járványra, már február végén megejtették az első körös pánikvásárlásokat - februárban naptárhatástól megtisztítva 11,3 százalékkal haladta meg a kiskereskedelmi forgalom az egy évvel korábbit.
Csütörtök: ipar, szálláshelyek és Privátbankár Árkosár
Csütörtökön az ipari termelés márciusi első becslését teszi közzé a KSH. Februárban az ipari termelés a munka-és szökőnaphatástól megtisztított adatok szerint 1,7 százalékkal emelkedett éves szinten - a koronavírus-járvány hatása ebben az időszakban még nem jelentkezett, a mostani adatra viszont már biztosan rányomta a bélyegét a leállás.
Februárban a vendégforgalomban sem jelentkezett még élesen a koronavírus-járvány negatív hatása, csütörtökön azonban érkeznek a friss adatok a kereskedelmi szálláshelyek márciusi forgalmáról - ez a szektor talán a legnagyobb vesztese a járványnak, csütörtökön talán már arról is lesz pontosabb fogalmunk, mekkora a bukó.
Szintén csütörtökön tesszük közzé a Privátbankár Árkosár-felmérésének legfrisebb eredményeit: április elején már 10 százalék közelébe gyorsult az éves áremelkedés a hazai hipermarketekben.
Péntek: infláció és deficit
Pénteken aztán a KSH is ismerteti a friss, áprilisi inflációs számait. Márciusban a fogyasztói árak átlagosan 3,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Egy hónap alatt a fogyasztói árak átlagosan 0,2 százalékkal emelkedtek. Az élelmiszerek ára a megszokottnál nagyobb mértékben, átlagosan 1,0 százalékkal nőtt, amiben a koronavírus-járvány okozta megnövekedett kereslet is szerepet játszhatott - áprilisra ez a hatás tovább erősödhetett.
Pénteken a márciusi külkereskedelmi forgalom első becslését is közli a KSH.
Szintén pénteken közli a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének április végi helyzetéről szóló gyorstájékoztatóját. A PM közlése szerint márciusban kiemelkedő összeget tettek ki a járványhoz kapcsolódó egészségügyi eszközbeszerzések, egyetlen hónap alatt 577 milliárd forinttal nőtt az államháztartás központi alrendszerének hiánya – március hónapban még sosem volt ekkora a hiány, pénteken kiderül, merre változott az egyenleg áprilisban.