Napjainkban az amerikai kormány elsődleges célja Kína technológiai térnyerésének megfékezése. Egyben azt vizsgálja, hogyan lehetne kihasználni a mesterséges intelligencia (AI) képességeit a katonai tervezés, a döntéshozatal és az információgyűjtés javítása érdekében, ahol Peking mérföldes léptekkel halad előre. Kathleen Hicks védelmi miniszterhelyettes augusztus 10-én bejelentette az úgynevezett „Limai Task Force”elindítását, amely a generatív AI-technológiák alkalmazását vizsgálja katonai területen és a Pentagonon belül.
Jelenleg a Pentagon több, mint 600 AI-projektet futtat, és ezek közül sok fegyverrel kapcsolatos. A „generatív AI” a mesterséges intelligencia egy részterülete, azon a képessége, hogy a betanított utasítások alapján a tartalom széles skáláját legyen képes előállítani - a szövegtől és hangtól a kódig, képekig és videókig.
Hicks feljegyzése szerint a Limai Task Force vállalja azt a küldetést, hogy szemmel tartsa az új generatív AI-alkalmazásokat, és gondoskodjon arról, hogy a Pentagon hatékonyan használja a technológiákat számos küldetésben és feladatban, beleértve a doktrínafejlesztést és a képzést. Valóban, az a hatalmas tempó, amellyel Kína bezárja a technológiai szakadékot, riadalmat okoz az amerikai tisztviselők körében.