A dél-európai államban, amelyen tavasszal Európában elsőként söpört végig a koronavírus-járvány, kötelező maszkot hordani a nyilvános helyeken ettől a héttől kezdve az olasz kormány döntése értelmében.
A rendelkezés az este hat és reggel hat óra közötti időszakra vonatkozik abban az esetben, ha a biztonságos távolságot nem lehet betartani.
Lőttek a buliknak
A kormány határozott arról is, hogy be kell zárni az éjszakai klubokat és a táncos szórakozóhelyeket.
A tiltás olyan kültéri eseményekre is vonatkozik, ahol az emberek táncolnak.
A kabinet egyúttal gazdasági segítséget ígért a bezárásra kényszerülő cégeknek.
Sajtóhírek szerint a kormány azért döntött a szigorítás mellett, mert Olaszországban és számos más európai országban ismét növekszik a diagnosztizált új esetek száma. Hasonló intézkedéseket vezetett be egyébként Spanyolország is.
Olaszországból vasárnap 479, hétfőn 320 új fertőzésről, valamint négy-négy halálos áldozatról érkezett jelentés. Eddig összesen 254 ezren kapták el a vírust a hivatalos adatok szerint, és 35,4 ezren hunytak el azzal összefüggésben.
A dél-európai országban múlt hónap óta emelkedik a napi új esetek száma.
Míg július elején és közepén napi 100-200 fertőzöttet diagnosztizáltak a New York Times adatbázisa szerint, addig július végétől ez a szám felment 300-600-ra. Eközben az elvégzett tesztek száma nagyjából konstans maradt az Ourworldindata.org adatbázisa szerint.
Igaz, a napi új fertőzöttek száma még messze elmarad a tavaszi értékektől: márciusban és áprilisban egyes napokon több mint ötezer esetet diagnosztizáltak.
Ami a többi európai országot illeti, az Egyesült Királyságban 41,5 ezren, Franciaországban 30,4 ezren, Spanyolországban pedig 28,6 ezren hunytak el. (A brit kormány nemrég ötezerrel lefelé korrigálta az áldozatok számát – a szerk.)
Az egyetlen, a járvány egész ideje alatt karanténmentes nyugati államban, Svédországban 5787 áldozatot regisztráltak. (Háttéranyagunkat a svéd helyzetről itt olvashatják.)
Globálisan a diagnosztizált fertőzöttek száma 21,9 millió. 774 ezren vesztették életüket, 13,9 millióan meggyógyultak.