Az Oxfam jelentéséhez globális közvélemény-kutatást végzett 79 ország 295 közgazdásza között, a résztvevők 87 százaléka pedig arról számolt be, hogy növekedés vagy jelentős mértékű emelkedés várható a jövedelmi egyenlőtlenség tekintetében országukban a járvány következtében.
Az EFE spanyol hírügynökség szerint a jelentés rámutat arra, hogy a jelenlegi gazdasági rendszer miként teszi lehetővé a "szupergazdag elit" számára a vagyongyarapodást a legsúlyosabb gazdasági recesszió közepette a nagy gazdasági világválság óta, miközben emberek milliárdjainak okoz gondot alapvető szükségleteik kielégítése. Az EFE szerint ez rávilágít arra, hogyan mélyíti a gazdasági, a rasszok és nemek közötti megosztottságot.
A jelentés következtetései között szerepel az is, hogy a recesszió a leggazdagabbak számára már véget ért, a világ tíz leggazdagabb embere pedig több mint félmilliárd dollárral (147,38 milliárd forinttal) növelte vagyonát, ami elegendő lenne annak kifizetésére, hogy a világon mindenki koronavírus elleni vakcinához jusson, és biztosítsa, hogy senki se kerüljön szegénységbe a vírus miatt.
A beszámoló kitér arra is, hogy a fertőzési és halálozási arány nagyobb az olyan országok szegényebb területein, mint Franciaország, India és Spanyolország, míg Angliában a legszegényebb régiókban a halálozási arány kétszerese a leggazdagabbakénak. Az Oxfam megjegyzi továbbá, hogy a milliárdosok anyagi helyzete a továbbra is tartó recesszió ellenére rendeződött, vagyonuk 2020 decemberében elérte a 11,95 milliárd dollárt (3522,5 milliárd forintot), ami egyenlő azzal, amennyit a gazdaságilag legfejlettebb húsz ország (G20) kormányai költöttek a koronavírus-világjárványból való kilábalásra.