Sarki hajózás
Azt hitte, hogy a Föld legészakibb pontjára csak a tudósok juthatnak el? Nos, ha ilyen ütemben folytatódik a világ melegedése, hamarosan bárki elutazhat egy sarki körutazásra.
Addig viszont a Nyugat-Európa és Kelet-Ázsia közt szállító cégek járnak igazán jól, átlagosan 500 ezer dollárt spórolnak azzal, ha északra kerülnek. A hagyományos útvonal több mint 17 ezer kilométer, ráadásul a szomáliai kalózok kedvelt zsákmányterületein át vezet.
Ja, és az oroszoknak is megéri, mivel a jégpáncél sok helyen embernagyságú, a szállítóhajókat atommeghajtású jégtörők kísérik – ezek legtöbbször oroszok.
Mezőgazdasági technológia
Az összevissza időjárás a termésnek is jócskán árt, nagyon sok növényt tönkrevágnak a hirtelen fagyok és az elhúzódó szárazságok. Ez pluszmunkát, és persze plusz bevételt jelent az agrárfejlesztő cégeknek.
A Monsanto például olyan genetikailag módosított vetőmagokat készít, amelyek jobban bírják az extrém időjárási körülményeket.
Olaj- és gázipar
Kis kereséssel vagy harminc olyan oldalt találni, ami az olajbiznisz és a globális felmelegedés kapcsolatát fejtegeti különböző konteókban, ezeket most hagynánk is. Ami viszont tény, hogy például Oroszország igen komolyat kaszál. Ahogy olvad a jég ugyanis olyan olaj- és gázmezők válnak elérhetővé, amelyeket eddig túlságosan költséges lett volna kifúrni.
A fő érdekeltek? A Rosznyefty és a Gazprom, azaz a két orosz állami cég, de a holland Shell és az amerikai Exxon Mobil sem jár rosszul.
Építőipar
Ez kicsit katasztrófaturista szemlélet, de az építős cégek sem járnak rosszul a globális felmelegedéssel, mivel az egyre szaporodó természeti katasztrófák miatt egyre több házat kell újraépíteni. Ráadásul több ország is szigorította az előírásokat, így különböző zöld szabványokat is be kell építeni az új házakba, ezzel további munkát adva a cégeknek.
Energiatakarékos cuccok
Ahogy egyre nő a nyomás a kormányokon azért, hogy kötelezővé tegyék a spórolós berendezéseket, úgy jól járnak az ilyesmivel foglalkozó gyártók is.
Készülnek energiatakarékos légkondicionálók is, ezek egy irodaépületben elengedhetetlenek lesznek. De létezik olyan technológia is, ami az emberi végtermékből csinál energiát, vagy éppen ivóvizet.
Túlélőipar
Azon túl, hogy óriási piaca van a survivor horroknak, nagyon sokan gondolkoznak azon, hogy mi történne, ha elolvadna a sarki jég, elszabadulna egy szupervírus, vagy éppen kitörne a harmadik világháború. Több atombunkert is építenek leleményes cégek, de van olyan telep, ahol vizeletet és sósvizet alakítanának ivóvízzé.