Moszkva betiltotta az élelmiszerek importálását Ukrajnából, az Oroszországot sújtó nyugati szankciók csatlakozása miatt.
Főleg a szankciók okolhatóak a döntésért, ugyanakkor Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök már augusztusban közölte, hogy amennyiben hatályba lép az Ukrajna és az Európai Unió közti társulási megállapodás kereskedelmi része, az ukrán fél 2016-tól nem exportálhat élelmiszert Oroszországba.
Arszenyij Jacenyuk ukrán miniszterelnök közölte, hogy az orosz importtilalom éves szinten 600 millió dolláros veszteséget okoz majd Ukrajnának. Emellett megerősítette, hogy Ukrajna és az Európai Unió közötti szabadkereskedelmi megállapodás a jövő év elejétől mindenképp életbe lép.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A kínai kormány új intézkedéscsomagot jelentett be a foglalkoztatás és a gazdaság stabilizálására, valamint a magas színvonalú fejlődés előmozdítására – közölte Csao Csen-hszin, a kínai nemzeti fejlesztési és reformbizottság (NDRC) alelnöke a tárca hétfői sajtótájékoztatóján.
Donald Trump amerikai elnök nem tanult az Egyesült Államokban kicsit kevesebb mint 100 évvel ezelőtt bevezetett vámintézkedésekből. Ezt próbálják elmagyarázni a közgazdászok eredmény nélkül.
India és Pakisztán, Dél-Ázsia nukleáris fegyverekkel rendelkező rivális hatalmai háború felé sodródnak, miután India Pakisztánt vádolta meg egy brutális terrortámadás elkövetésével az indiai fennhatóság alatt álló Kasmírban. A két ország egylőre a „szemet szemért, fogat fogért” elv alapján vezet be intézkedéseket egymás ellen. Káncz Csaba jegyzete.
Mielőtt kirobbantotta kereskedelmi háborúját Kína ellen, Donald Trump amerikai elnöknek végig kellett volna gondolnia, hogy kivel áll szemben. Nem tette, amit jó eséllyel nagyon megbánhat.
Hosszabb távon jelentős mennyiségű orosz földgáz importjáról tárgyal Oroszország és Irán, miközben a perzsa állam földje alatt található a világ második legnagyobb földgáztartaléka.