Moszkva betiltotta az élelmiszerek importálását Ukrajnából, az Oroszországot sújtó nyugati szankciók csatlakozása miatt.
Főleg a szankciók okolhatóak a döntésért, ugyanakkor Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök már augusztusban közölte, hogy amennyiben hatályba lép az Ukrajna és az Európai Unió közti társulási megállapodás kereskedelmi része, az ukrán fél 2016-tól nem exportálhat élelmiszert Oroszországba.
Arszenyij Jacenyuk ukrán miniszterelnök közölte, hogy az orosz importtilalom éves szinten 600 millió dolláros veszteséget okoz majd Ukrajnának. Emellett megerősítette, hogy Ukrajna és az Európai Unió közötti szabadkereskedelmi megállapodás a jövő év elejétől mindenképp életbe lép.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Nem változott most sem az alapkamat. Az infláció magas, a növekedés pedig nem a fogyasztás miatt gyenge. A forintra is sokan spekulálnak, meg van kötve a jegybank keze.
Június végéig az éves hiány 58,1 százalékát érte el az államháztartás. Ehhez ki kellett venni az állami cégekből 200 milliárdnyi osztalékot, és több adót kellett beszedni.
Kína jelentősen visszafogta két fontos nyersanyag – a fegyverek, a távközlési berendezések és a napelemek gyártásához szükséges alapanyag – exportját a Reuters hírügynökség által a hivatalos kínai vámadatokon végzett elemzés alapján.
Az euróövezetben és az Európai Unióban is csökkent a GDP-arányos államháztartási hiány az idei első negyedévben a tavalyi utolsó negyedévvel összevetve, miközben nőtt az államadósság aránya – közölte az EU statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn.