
Az egyéb húsvéti finomságok alapanyagait az előírt hőmérsékleten és körülmények között tároljuk. A romlandó ételt, nyersanyagot mindig hűteni kell (+5˚C alatt). A hőmérsékletet ajánlatos hűtőhőmérővel ellenőrizni. A nyers húst, baromfit az összes többi élelmiszertől elkülönítve tárolja, és ügyeljen arra, hogy a hűtőben se érintkezhessen más élelmiszerekkel. A nyers húson veszélyes baktériumok lehetnek. A nyers hús szeleteléséhez tartson külön vágódeszkát és kést. Nyers hús előkészítése után mosson kezet, és mosogassa el a hússal érintkezett eszközöket (vágódeszka, kés), csak utána foglalkozzon más ételféleséggel!
A felhasznált zöldséget, gyümölcsöt alaposan mossa meg. A tojásos, húsos ételeket alaposan süsse-főzze át, hogy a belsejük is elég forró legyen (75 Celsius-fok felett). A hőmérséklet ételhőmérővel ellenőrizhető. A maradék ételt is át kell forrósítani felhasználás előtt, nem elég csak megmelegíteni. A forralás elpusztítja a baktériumokat.
További jó tanácsok
- Beteg ember ne készítsen ételt! Egyes betegségek élelmiszerrel átvihetők.
- Mosson kezet munkakezdés előtt és közben is többször, alaposan!
- Ételkészítéskor tiszta konyhában, tiszta eszközökkel dolgozzon.
- A megmaradt ételt minél hamarabb hűtse le és tegye hűtőbe, mert néhány órányi szobahőmérsékleten tárolás már veszélyes lehet. A baktériumok langyos helyen gyorsan szaporodnak - olvasható a MÉBIH tájékoztatójában.
Ha az áruházakon múlik, nem lesz banánköztársaság
A Tescót nem lehet lenyomni
40 alatt a csoki, 40 felett a sonka hódít
Húsba vág a válság - szó szerint
Sülve-főve: indul a nagy sonkaszezon
Privátbankár