6p

Az európai indexek csak enyhén, a BUX egész szépen tud emelkedni, a forint újra a 370-es határhoz közelít. A Mol közgyűléséhez több elemzőnek is van egy-két szava, az egyik szerint a céget folyamatosan kizsigereli az állam, a másik a finomítói marzsok esése miatt aggódik. Javult a Meta helyzete.

Az európai részvények ma emelkednek, az amerikai határidős részvényindexek is felfelé mennek, mivel a részvényekkel kereskedők pozitív jeleket láttak a vállalati gyorsjelentésekben. A Stoxx 600 index főleg a gyógyszergyártóknak és a bankoknk köszönhetően javít 0,2 százalékkal. A Sanofi, az AstraZeneca és a Barclays is kedvező eredményeket ért el. A Deutsche Bank papírja viszont esett, miután a kereskedési bevételek csalódást okoztak.

Tegnap az USA-ban a kedvező gyorsjelentések nyomán a technológiai szektor pluszban zárt, de a hagyományos iparágakban esés volt, ezt látjuk a Dow Jones ipari átlag és az S&P 500 esésében. A Meta Platforms (Facebook) eredményei felülmúlták az elemzői becsléseket, ami 11 százalékos emelkedést eredményezett a zárás utáni kereskedésben – írta a Bloomberg.

Árfolyamok és grafikonok

Itthon a BUX index 1,3 százalékkal emelkedik, a Mol és az OTP 1,9 és 1,8 százalékos emelkedése húzza fel. A Richter és a Telekom kis mértékben süllyed. Az olajtársaságunk ma délelőtt tartotta közgyűlését.

Javulgat a forint

A forint az MNB keddi kamatdöntése és az előző heti kiszivárogtatások által okozott kisebb turbulenciát kiheverni látszik. Az euró 373,20, ami 50 fillérrel alacsonyabb a tegnap estinél. Több mint egymilliárd dollárt vont be a globális pénzügyi piacról az állami Exim.

A hollandiai földgáz tőzsdei árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A hollandiai földgáz tőzsdei árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A földgáz és a kőolaj is egy százaléknál kisebb mértékben erősödik, de így is mindkettő viszonylag alacsony szinteken van.

Miért erősödik vissza a forint?

A magyar piacon továbbra is kérdéses, hogy mikor kezdi meg valóban az irányadó kamat csökkentését az MNB. Viszont jelenleg a magas kamatszintek támogatást nyújtanak a magyar deviza számára – írja a KBC Equitas. Friss kommentárok szerint a Morgan Stanley elemzője júniusban, a Bank of America elemzője viszont már májusban kamatvágásra számít Magyarországon, amennyiben addig a forint relatíve stabil maradna.

A Mol az állam fejőstehene

Az idei 350 forintos Mol-osztalék a Holdblog cikke szerint összhangban van a Mol tavalyi kiemelkedő eredményességével és finanszírozási helyzetével.

Ez a hozamszint azonban nem fenntartható. A kormányzat ugyanis “kizsigereli” az aranytojást tojó tyúkot.

A jó világot az orosz-ukrán háború kirobbanása hozta meg a Mol számára, ezt követően a részvények árfolyama jelentősen emelkedett. Jelenleg azonban dollárban nézve szinte pont ugyanott tartózkodik a kurzus, mint a konfliktus kitörése előtt.

Miért romlik a Mol helyzete?

A cég piaci helyzete is romlik, ami több tényezőre vezethető vissza:

  • Az orosz termékekre bevezetett európai embargó ellenére a orosz üzemanyag megtalálja az útját a globális piacokon, azaz nem esett ki kínálat.
  • A világgazdaság a monetáris szigor miatt egyértelműen lassul.
  • A földgáz árának csökkenése miatt egyes iparágakban visszaálltak a gázfelhasználásra a dízel- és egyéb olajtermék-alapú tüzelőanyagok használata helyett.

Így előnyeit csak részben, egyre csökkenő mértékben képes megőrizni a Mol – írta a Holdblog.

Drasztikus változás jön az olajcégeknél?

Az elmúlt 2-3 hét egyik legérdekesebb nemzetközi eseménye az energiapiacon a finomítói marzsok összezuhanása volt, ami nagyon hirtelen és drasztikusan következett be – írja az Erste Befektetési Zrt. Európában a Brent-Rotterdam CIF dízel árrés március végén még 30 dollár/hordó felett volt, ma mindössze 13,5 dollár. Hasonló éles zuhanás volt az Egyesült Államokban és Ázsiában is.

A piac egyértelműen a globális konjunktúra miatt aggódik.

A dízelkínálat is lassacskán nő ugyan a tavaly és idén átadandó ázsiai finomítók miatt, de ez önmagában nem okozna ekkora esést. A mögöttes ok inkább az, hogy lassul a világgazdaság, és Oroszország a szankciók ellenére képes volt fenntartani finomított kínálatát. A változás negatív a teljes szektorra, így a Molra nézve is.

A túlélésért küzd a First Republic

A First Republic (FRC) részvényei szerdán közel 30 százalékot estek a keddi 49 után, és többször is felfüggesztették a kereskedést. A San Francisco-i hitelintézetre nehezedő nyomás erősödött a betétesek elvándorlása és a veszteséges eszközei egy részének eladására tett újabb kísérletek nyomán – írta a Yahoo Finance.

Más regionális bankok részvényei emelkedtek, így a PacWest-é (PACW) hét százalékkal, amely kedden közölte, hogy áprilisban végre nőttek a betétei. A First Republic és tanácsadói most különböző alternatívákat mérlegelnek a cég megmentésére, hogy az amerikai szabályozó hatóságok lehetőleg ne foglalják le az eszközeit, ne hajtsanak végre tőkeemelést. A bank hétfőn közölte, hogy a bankrendszer múlt havi viharai során több mint százmilliárd dollárnyi betétet veszített.

A bitcoin árfolyama az utóbbi pár napban. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A bitcoin árfolyama az utóbbi pár napban. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Fake news-hullámvasúton a bitcoin

Tegnap délután szép emelkedésbe kezdett a bitcoin, aminek két oka is lehetett. Az egyik az amerikai techszektor jó teljesítménye volt a Microsoft– és Alphabet-jelentések után, a másik pedig az amerikai bankszektorból érkezett újabb rossz hírek (First Republic). Ám estefelé hirtelen, percek alatt lezuhant az ár. Április 26-án közel 200 millió dollárnyi vételi pozíciót likvidáltak kevesebb, mint egy óra alatt, ami nyolc százalékos zuhanásba küldte a Bitcoin árfolyamát, 30 ezer fölötti szintről mintegy 27 200 dollárig.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Az árfolyam azután gyorsan talpra is állt, most a 29 ezer dolláros szintet ostromolja. Kiderült, hogy a pánikszerű eladásokat nagy valószínűséggel “fake news” (álhírek), az Arkham Intelligence blokkláncelemző cég hamis riasztásai okozták. Amely azt tweetelte, hogy az amerikai kormányhoz és a Mt. Gox hackeléséből származó lefoglalásokhoz kapcsolódó Bitcoin tárcák sok év után először újraéledtek. (Ami eladási nyomást válthatna ki a piacon.)

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21470 21350 21620 0,00% 0 0 12 033 911 120 HUF 2024-12-20 17:05:28
MOL 2684 2652 2692 +0,60% 0 0 6 028 057 966 HUF 2024-12-20 17:06:18
MTELEKOM 1264 1254 1282 +0,16% 0 0 1 111 346 684 HUF 2024-12-20 17:05:16
RICHTER 10480 10480 10610 -0,38% 0 0 2 550 488 090 HUF 2024-12-20 17:05:21
OPUS 509 500 509 +1,80% 0 0 217 941 861 HUF 2024-12-20 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Most azt érdemes megnézni, mennyit kell fizetni a dollárért!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 19:04
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Ilyet is ritkán látni a parketten!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 18:09
Sem a részvényindex, sem a blue chipek ára nem mozdult számottevően a pénteki kereskedési nap zárására.
Részvény / Deviza / Áru Megnyugodott a forint, vámháborús veszély Nyugat-Európában
Eidenpenz József | 2024. december 20. 12:37
Nagyot esnek az európai indexek, amiben szerepe lehet annak, hogy Donald Trump vámokkal fenyegette meg az EU-t, de az USA-ban is a rossz kezdés valószínű. Két napja esnek a kriptovaluták, a bitcoin 95 ezer dollár alá süllyedt. A forint viszont megnyugodott és a BUX is pluszban töltötte a délelőttöt. Vásárolnak a nagykutyák.
Részvény / Deviza / Áru Pofozgassa meg az arcát, mielőtt megnézi, mit csinált a forint!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 07:39
Itt vannak a péntek reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmas órákon van túl a forint
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 18:31
Csütörtökön a forint gyengült a főbb devizákkal szemben a kora reggeli árfolyamához képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak, mi történt a budapesti parketten!
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 578,17 pontos, 0,73 százalékos csökkenéssel, 78 665,14 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Vérfürdő a tőzsdéken és a forintpiacon, ráadásul az OTP is zuhan
Csabai Károly | 2024. december 19. 12:22
Rossz passzban kezdték a csütörtököt a pénz- és tőkepiacok, szinte alig találni olyan eszközt, amely az általános rossz hangulattal képes dacolni. Az egyik a dollár, amelyet az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed 25 bázispontos kamatvágása utáni héja – szigorú – üzenetek az euróval szemben több mint kétéves csúcsra repítették, a forintot viszont lehúzták, másfél nap alatt öt egységet veszített. Rajta kívül csak a bitcoin tudott erősödni.
Részvény / Deviza / Áru Még nagyobbat harapott az Unicredit
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 11:39
Az olasz bank összesen majdnem 30 százalékos részvénypakettet szeretne a Commerzbankban. 
Részvény / Deviza / Áru Váratlan fordulat: magához tért a készpénz
Buksza blog | 2024. december 19. 07:49
Meglepő fordulatot tapasztalnak az áruházláncok az Egyesült Királyságban. Az utóbbi időben egyre többen fizetnek készpénzzel, nem csupán a „nosztalgiázó” idősek, hanem a fiatalok is.
Részvény / Deviza / Áru Méregdrága euró, nagyon gyenge forint – így várják a karácsonyt
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 06:41
Bőven a 410 forint felett ligában található az euró. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG