A legborúsabb elemzői várakozásokat is meghaladta a tegnapi 5,4 százalékos amerikai inflációs adat, a konszenzus mindössze 4,9 százalék volt. Csoda, hogy nem okozott nagyobb felfordulást a tőkepiacokon. Talán azért, mert nagy volt a súlya a mutatóban a használt autóknak, ami átmeneti hatás is lehet.
A nap végére az amerikai indexek közül az S&P 500 0,4 százalékos mínuszba ment, a technológiai részvények viszont, amelyeknek a koronavírus-járvány alapvetően jót tett, kissé emelkedni tudtak. A hangulat azonban alapvetően rosszabb lett, így ma az európai indexek többsége mínuszban van. Németországban 0,2, Franciaországban 0,3 , Londonban 0,5 százalékkal süllyed az irányadó index. Amerikában az ipari Dow Jones index határidős értéke esik kissé
Itthon a BUX index 0,1 százalékkal esik ennyivel van Lejjebb az OTP is. A Mol 0,4 százalékkal süllyed, a Richter viszont fél százalékkal emelkedni tud. Nyertesek alig vannak, a vesztesek között a Duna House másfél, a Nyomda 1,4 százalékos esése érdemel említést.
A forint ismét erőteljesen gyengül, jelenleg 358,90 az euró, közel két forinttal drágult tegnap estéhez képest.
Nem véd az inflációtól a bitcoin?
Kissé gyengült a dollár, az árupiacon vegyes a kép. Enyhe pluszban van az arany és az ezüst, fél százalékos mínuszban a réz és az olaj, felfelé tart a kakaó és a kávé.
A kriptodeviza-piacon újabb kör indult lefelé, a bitcoin négy százalékkal 32 000 dollár, az ethereum hét százalékkal 1900 alá süllyedt. Pedig a bitcoint mostanában infláció elleni védelemként is emlegették, kérdés, ezt a befektetők többsége is így gondolja-e.
A szép meglepetés ellenére esett a JPMorgan
Beindult az amerikai gyorsjelentési szezon, két nagybank és a Pepsi Cola jól szerepelt tegnap. Az üdítőital-gyártó vállalat tíz év legnagyobb növekedését érte el. Bár ez annak is köszönhető, hogy alacsony volt a bázis, rossz volt a tavalyi második negyedév, alapvetően bőven az elemzői várakozások felett teljesített.
A JPMorgan nagyobb pozitív meglepetést okozott. Óriási profittal zárta a negyedévet, miután az első félévben az aktív M&A tevékenységek jelentősen hozzájárultak az eredménysor növekedéséhez – írta az Equilor Befektetési Zrt.
EPS-soron 3,78 dollárt ért el a bank, szemben a 3,15 dolláros prognózissal. A vállalat a céltartalékból hárommilliárd dollár tőkét szabadított fel, mely közel a duplája annak amit az elemzők jósoltak. A menedzsment nem változtatott korábbi előrejelzésén.
A gyorsjelentést követően azonban 1,5 százalékot esett a részvény árfolyama.
A Volkswagen emelte előrejelzését
Ma is főleg nagybankok jelentéseivel folytatódik a gyorsjelentési szezon, a Bank of America, a Wells Fargo, Citigroup és a Blackrock vagyonkezelő is közzéteszi a negyedéves számait. A légiközlekedési szektorból a Delta Airlines jelent – írta a KBC Equitas.
A J.P. Morgan és a Goldman Sachs jelentései nem sikerültek rosszul, bár nagy pozitív meglepetést sem tudtak okozni. A befektetési banki bevételek mellett ma inkább az amerikai hitelezési folyamatokon lesz a hangsúly a jelentésekben. Megemelte profitabilitási előrejelzését a Volkswagen.
Merre tovább, amerikai infláció?
Megoszlanak a vélemények arról, hogy mennyire átmeneti az amerikai infláció megugrása.
A vállalati felmérések azt mutatják, hogy több évtizede nem volt ilyen magas azon vállalatok száma, amelyek árat terveznek emelni. Vagyis az inflációs nyomás nemcsak egy-két fogyasztási cikknek, mint például a gépjárműveknek, köszönhető, hanem sokkal átfogóbb problémáról van szó – tudósított az Erste befektetési Zrt.
Kapcsolódó cikkünk:
Olyan ügybe keveredett Elon Musk, amely romba döntheti a nimbuszát
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.