E sorok írásakor 3382,5 pont az S&P 500 részvényindex értéke, mindössze 11 ponttal van a februári 3383,5 pontos rekordtól. Ismét feléledtek a technológiai részvények, elsősorban ezek húzzák az indexet, mint a Microsoft, az Amazon vagy az Apple. De lényegében az összes szektor emelkedik, ami az indexet másfél százalékkal vitte feljebb. A Nasdaq Composite 2,2, a Dow Jones ipari átlag egy százalékos emelkedést produkált. A nemzetközi sajtó elsősorban a készülő amerikai gazdaságsegítő csomaggal kapcsolatos optimizmussal magyarázza az emelkedést.
Az európai tőzsdékre is pozitívan hatott a masszív amerikai nyitás, kontinensünk indexei így szépen zártak, általában egy százalék körüli mértékben. Kiemelkedik a londoni mutató két százalékos emelkedése. Talán azért, mert a brit GDP-adat ugyan katasztrofális lett, de valamivel még ennél is rosszabbra számítottak az elemzők.
Megállt a nemesfémek zuhanása
Itthon a BUX index gyenge kezdés után felzárkózott az európai mezőnyhöz, és 1,2 százalékos pluszban zárt, napi maximumán. Az OTP 1,7, a Richter 1,9, a Mol 0,7 százalékkal drágult. A Magyar Telekom egy százalékkal süllyedt, a CIG Pannónia kettővel, az Opus pedig majdnem néggyel. A forint kissé gyengült, 345,20 az euró, 70 fillérrel magasabb az előző napinál.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Az amerikai magas inflációs adat nyomán magukhoz tértek a nemesfémek, az arany fél százalékos pluszban 1956 dolláron áll, az ezüst 26 dollár körül stagnál. Másfél százalékos pluszban van a kőolaj árfolyama a vártnál kedvezőbb amerikai készletadat közzététele után.
A Tesla tíz százalékkal ugrik, amit a részvények ötödölésével hoznak összefüggésbe, 1509 dollár az ára.
Egyeztetnek az ősellenségek
A hét második felében virtuális egyeztetés lehet Amerika és Kína között.
Valószínűleg már ezen a héten sor kerülhet arra az USA és Kína közti megbeszélésre, aminek a kettejük közti kereskedelmi megállapodás lesz a fő témája. A Kína által ígért mezőgazdasági vásárlások, valamint a jüan árfolyamának kérdése mellett a kínai fél a TikTok és a WeChat ellen hozott amerikai elnöki rendeletekről is szeretne beszélni. Az USA valószínűleg arra lesz kíváncsi, hogy miként tervezi Kína elérni korábban vállalt célját a mezőgazdasági áruk vásárlása terén – írta az Erste Befektetési Zrt.
Olvassa el ezt is: Koronavírus Amerikában: még csak most jöhet a katasztrófa
Az amerikai infláció 1,0 százalék lett az elemzők által várt 0,7 százalék helyett. Ez is hozzájárulhatott, hogy a dollár lefelé indult el, a nemesfémek pedig elkezdtek magukhoz térni. A maginfláció pedig 0,6 százalékos lett a várt 0,2 százalék helyett. Magyarországon is meglepően magas inflációról számoltak be tegnap, 3,8 százalékról, a maginfláció pedig 4,5 százalék volt. (Lásd a grafikont.) Ez utóbbi több mint hét éve nem látott magas érték.
Itt a Duna House Barométer
Ma délelőtt tette közzé a Duna House júliusi lakáspiaci jelentését.
A keresletindex továbbra is az elmúlt öt év legmagasabb értékét mutatja, és a menedzsment szerint már nem csak az elhalasztott vásárlások, hanem a megváltozott igényekből eredő vásárlások is hajtják a növekedést. A hónapra 13 215 adásvételt becsülnek, amely júniushoz képest 18 százalékos, tavaly júliushoz képest pedig négy százalékos növekedést jelent. A legnagyobb vevői csoportot a fővárosban és vidéken is az első lakást vásárlók teszik ki – foglalta össze a KBC Equitas.