Elsősorban a Richter miatt volt izgalmas a mai tőzsdenap, társaság nagyon kedvező gyorsjelentést tett közzé és a részvény négy százalékos pluszban is mozgott nap közben – mondta el a Privátbankárnak Miró József, az Erste Befektetési Zt. vezető elemzője. Később a cég sajtótájékoztatót tartott, és a menedzsment kissé lehűtötte a kedélyeket.
Megemelt Richter-eredményvárakozás
Többek között azzal, hogy valószínűleg az FDA amerikai hatóság véleménye még nem lesz meg ebben a negyedévben sem a cariprazine-hoz. A Richter a bevételek terén nem vár javulást, de az eredményvárakozását mintegy tíz százalékkal megemelte, az operatív marzs ugyanis 10 helyett várhatóan 11 százalék lesz, ami viszont jó hír. A részvény végül 2,8 százalékos emelkedés után 4600 forinton zárt, forgalma is magas volt, mintegy 3,6 milliárd forint.
Az OTP-nek is nagy volt ma a forgalma, bár árfolyama inkább stagnált, a gyorsjelentés előtt álló Mol viszont emelkedni tudott. Ebben szerepe lehetett az olaj folytatódó drágulásának is. Végül mindegyik vezető részvényünk emelkedett több-kevesebb mértékben, az index 1,2 százalékkal ment fel, amivel felülteljesítette az európai tőzsdéket – mondta a szakember.
Szépen emelkednek a kötvényhozamok
Nap közben volt egy korrekció, furcsán viselkedett a DAX index, hirtelen jókorát zuhant, majd visszamászott. Ebben szerepe lehetett a görög problémákon túl az euró erősödésének, ami nem jó hír a német exportvállalatok számára. A BMW viszont jobb gyorsjelentést tett közzé a vártnál.
További árfolyamokért kattintson >>> |
Az euró/forint is hektikusan ugrált, a délelőtti forintgyengülést erősödés követte, majd újabb gyengülés, délután átlépte az árfolyam a 305 forintos szintet és ott is maradt. Este hatkor 305,60 forint volt az euró árfolyama. Ebben nagy szerepe lehetett annak, hogy az európai kötvénypiacokon nagymértékű hozamemelkedés volt a napokban, ez a mi kötvényeink kockázati felárát csökkentette – fejezte be Miró József.
Dráguló olaj, olcsóbb nemesfémek
Este hatkor az amerikai részvénypiacon az S&P 500 és a Nasdaq 0,3, a Dow Jones 0,4 százalékos mínuszban volt, az európai tőzsdeindexek viszont jellemzően 0,1-0,4 százalékos pluszban. Az euró/dollár, amely sok izgalmakat okozott mostanában, 1,1334-ig ment fel, február vége óta nem látott szintre, azaz mintegy 1,3 százalékkal gyengült az euróhoz képest.
További árfolyamokért kattintson >>> |
Dollárgyengüléskor jellemzően felfelé szoktak menni az árupiaci termékek, de ez most csak részben volt így. A kőolaj hónapok óta nem látott szintekre emelkedett. A WTI a 62, a Brent a 69 dolláros szintet is súrolta, hogy azután kissé korrigáljon, de még mindig pluszban voltak. Az arany és az ezüst is megindultak felfelé, de végül visszacsúsztak mínuszba, akárcsak a réz.
Rossz volt az amerikai adat
A dollárgyengülés gyorsulásához hozzájárulhatott, hogy az újonnan alkalmazott amerikai munkavállalók számával kapcsolatos adat nagyon rossz lett. Mostanában ellentmondó hírek érkeztek az amerikai gazdaságból, de inkább a kedvezőtlen meglepetések kerültek túlsúlyba. Ez távolabbra tolja az esetleges kamatemelési sorozat kezdetét, és így gyengíti a dollárt.
Az európai folyamatokhoz hasonlóan ismét jelentősen emelkedett a több éves hazai állampapírok hozamszintje is, ezúttal 10-13 bázisponttal.