6p

A részvénypiacokon jó a hangulat, a BUX már a 60 800 pontos szintet is érintette, az OTP a húzópapír. A forint inkább gyengécske, érdekes hírek jöttek a Telekom anyavállalatáról. Robbant a palládium árfolyama, két hónapja nem történt ilyen az olajjal, sikerült meghekkelni a meghekkelhetetlent.

Az európai részvénypiacok pénteken is emelkednek, a sajtó a “Fed-utórali” nevet adta a harmadik napja tartó jó hangulatnak. Pedig a kedvező szerdai Fed-nyilatkozatok után csütörtökön az Európai Központi Bank (EKB) és a Bank of England már óvatosabb hangnemet ütött meg. A norvég jegybank pedig még emelte is a kamatokat.

A németországi DAX index 0,7, a franciaországi CAC 40 0,4 százalékkal emelkedik, a brit FTSE 100 viszont kissé süllyed. Kínából jó és rossz hír is jött, az ipari termelés a várakozások felett alakult, a kiskereskedelmi eladások értéke alatta.

Csúcsokat döntöget a BUX index

Európában pénteken rengeteg gazdasági adat várható, a francia fogyasztói árak novemberben például 0,2 százalékkal csökkentek, ami éves szinten 3,5 százalékos emelkedés. PMI-adatok is érkeznek több országból.

Itthon a BUX index rekordot rekordra halmoz, ma már 60 800 is volt, jelenleg 60 700, de ez is 0,4 százalékos emelkedés. Az OTP viszi a prímet egy százalékos drágulással (15 835 forintra), a Mol stagnál, a Richter 0,7 százalékkal esik.

A BUX index öt éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A BUX index öt éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Gyengécske a forint

Talán az Ukrajna körüli politikai csatározások gyengíthetik a forintot, míg az előző napokban az EU-s forrásokkal kapcsolatos pozitív hírek erősítették. Ma mindenesetre megint 381 fölé ugrott az euró árfolyama. Az olaj fél százalékkal drágul, a földgáz viszont kettővel olcsóbb lett péntek délelőtt.

Az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Érdekes hírek a Telekom-anyukáról

A Spiegel német lap szerint a német állam a Deutsche Telekomban és a Deutsche Postban szerzett részesedése egy részét eladná – írta a KBC Equitas. Jelenleg 30,5 százaléka van a telekommunikációs vállalatban, ezt csökkentené 25 százalék plusz 1 részvényre, az értékesítésből befolyó összeget pedig a Deutsche Bahn (a vasút) fejlesztésére fordítanák.

A hírekre nagyobb eséssel reagált a Deutsche Telekom és a Deutsche Post árfolyama is, előbbi 3,6, míg utóbbi 1,1 százalékos mínuszban zárta a csütörtöki kereskedést.

Lagarde, az ünneprontó

Az EKB elnöke, Christine Lagarde a vártnál szigorúbb hangvételt ütött meg csütörtökön, közölte, hogy a magas kamatszintet hosszú ideig fenn kell tartani, és az ülésen nem is került szóba a kamatvágás – írta az Equilor Befektetési Zrt. Az elnök aláhúzta, hogy a jegybank a beérkező adatok függvényében fog dönteni az első kamatvágás optimális idejéről, de “továbbra is nagyon ébernek kell lenni, és további béradatokra várnak”.

Árfolyam

A vártnál szigorúbb üzenetek hatására az euró tovább erősödött a dollárral szemben a tegnapi kereskedésben, és elérte az 1,10-es szintet.

Két hónapja nem történt ilyen az olajjal

Bár még nincs vége a napnak, két hónap óta először fordulhat elő a nyersolajjal, hogy heti szinten erősödik. Ezt a keresletet a jövő évi növekedésével kapcsolatos optimizmus erősödése támogatja, valamint a gyengébb dollár. (A WTI amerikai nyersolaj hordónként 72,0, míg a Brent 77,0 dolláron forog.)

A dollár csütörtökön négyhavi mélypontra esett, miután a Federal Reserve a jövő évre alacsonyabb kamatokat prognosztizált. Ez növelte az optimizmust, hogy az amerikai gazdaság erősebb lesz, és ez 2024-ben fellendíti a nyersolaj iránti keresletet is. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) tovább erősítette ezt azzal, hogy megemelte a 2024-re vonatkozó keresleti előrejelzését.

Miért robbant ekkorát a palládium?

A palládium ára csütörtökön robbant, 15,7 százalékkal emelkedett, mivel a britek szankciókkal sújtották Oroszország fémpiacát – írta a Mining.com a Bloomberg nyomán. Ekkora ugrást 2020 márciusa (a Covid kitörése) óta nem látott ez a katalizátorfém.

Az Egyesült Királyság olyan intézkedéseket jelentett be, amelyek megtiltják a brit állampolgároknak és szervezeteknek, hogy bizonyos orosz fémeket vásároljanak. Bár az intézkedések pont az orosz palládiumot nem érintik, amely a bányászati kínálat 40 százalékát teszi ki, így is aggodalmakat szült az ellátás jövőjével kapcsolatban.

A palládium (PA) és a platina (PL) árfolyama, egy év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A palládium (PA) és a platina (PL) árfolyama, egy év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A shortos, azaz esésre játszó eladási pozíciókkal rendelkező kereskedők is hozzájárultak az emelkedéshez a pozícióik lezárásával. A palládium egyébként ezzel együtt is 38 százalékkal esett az idén, mivel az autógyártók kereslete csökkent. A készleteket leépítették, és sok esetben az olcsóbb platinával helyettesíttik a palládiumot.

A ledgereket is meg lehet hekkelni

A kriptovaluták biztonságos tárolásának valóságos etalonja (volt) a ledger hardverkulcs, amely az internettől elzárva tárolja a titkos kódokat, így majdnem lehetetlenné teszi a kriptovaluta ellopását. De úgy látszik, csak majdnem.

Csütörtökön kiderült, hogy a Ledger-készülékeket kiszolgáló Connect Kit internetes háttérszoftverben valaki rosszindulatú kódot helyezett el, így több okosszerződés-rendszert feltörtek, értékeket tulajdonítva el (többek között a a SushiSwap, a Zapperfiés a Revokecash rendszereken).

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A károk mértéke nem ismeretes, de nem csak a ledger-tulajdonosok érintettek, mivel a megtámadott háttérszoftvert más pénztárcák (walletek) is használták. A Ledger cég szerint a hibát csütörtök estére kijavították, de a felhasználóknak javasolják, hogy várjanak 24 órát a tranzakciókkal és azután töröljék a böngészőjük átmeneti tárolóját (cache).

Duplázta profitját az Opus

Mint arról beszámoltunk, kiugró eredményt ért el az Opus-csoport 2023 első három negyedévében. A nettó nyereség 30,67 milliárd forint lett, több mint duplája az egy évvel korábbi azonos időszakénak. Mindez rekordszintű, 511 milliárd forintos árbevétel mellett – közölte a cég.

A mérlegből kiolvasható, hogy a társaság 342 milliárd forint saját tőke mellett 724 milliárd forintnyi kötelezettséggel rendelkezett, ebből 314 milliárd rövid lejáratú.

A célárfolyamunk az Opus Global részvényeire továbbra is 423 forint részvényenként, tartás ajánlás mellett írta az Equilor Befektetési Zrt.

A péntek délelőtti részvényárfolyam egyébként ennél mintegy hat százalékkal alacsonyabb, 399 forint volt.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 25070 24960 25320 -0,99% 25060 25070 1 067 574 160 HUF 2025-04-02 10:34:50
MOL 3054 3000 3148 +0,99% 3048 3054 1 942 368 658 HUF 2025-04-02 10:35:59
MTELEKOM 1562 1532 1568 -0,76% 1562 1568 912 181 576 HUF 2025-04-02 10:35:38
RICHTER 10420 10380 10480 -0,57% 10410 10430 703 112 670 HUF 2025-04-02 10:34:57
OPUS 538 528 544 -1,47% 535 538 46 047 114 HUF 2025-04-02 10:29:46
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Erősebb lett a forint, mint amilyen korábban volt
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 07:56
Vegyesen alakult, kevéssé változott szerda reggelre a forint árfolyama az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru A forint vegyes, mint a saláta — megkóstolja?
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 18:59
Kedd estére a forint erősödni tudott az euróval szemben, de a dollárral nem bírt a nemzetközi kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru A BUX emelkedett, de a Telekom nagyot esett kedden
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 18:26
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1211,52 pontos, 1,37 százalékos emelkedéssel 89 897,98 ponton zárt kedden
Részvény / Deviza / Áru Márciusban stabil forgalom mellett jutott csúcsra a BUX
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 13:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,77 százalékos növekedést követően, 88 686,46 ponton zárta a márciusi hónapot.
Részvény / Deviza / Áru Ezért gyenge a forint és a BUX, óvakodj a Trumpoktól!
Eidenpenz József | 2025. április 1. 12:34
Az európai tőzsdék végre pluszban vannak, a BUX is magához tért kissé a hétfői sokkból. A politikusok nyomták le az indexeket itthon és külföldön, a forint is ezt sínylette meg, de tovább száguld az arany. A rabló a pandúrok irataiban kotorhat, Trump fia nevetségessé tette magát a kriptós közösségben.
Részvény / Deviza / Áru Megállíthatatlanul menekülnek a pénzek Trump ámokfutása elől
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 10:38
Trump elnök felszabadulásnak látja az országa legnagyobb kereskedelmi partnerei ellen bevezetendő büntetővámok bejelentésének napját, ám a befektetők a dicső nap előtt aranyba menekítik a pénzüket.
Részvény / Deviza / Áru Kapaszkodjon, mutatjuk, mennyibe kerül az euró!
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 19:47
Vegyesen alakult a forint árfolyama hétfőn a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi devizapiacon, noha a hónapot nyereséggel fejezte be.
Részvény / Deviza / Áru Igazi vérengzés volt hétfőn a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 18:57
Van, aki még olcsón megúszta, de a többség hatalmasat bukott.
Részvény / Deviza / Áru Európa felé fordulnak a befektetők, hála Trump intézkedéseinek
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 13:04
Csökken az amerikai és német államkötvények hozama közötti különbség.
Részvény / Deviza / Áru Meglepően jól áll a forint, de ez semmi az aranyhoz képest
Csabai Károly | 2025. március 31. 12:26
A hazai fizetőeszköz múlt hét második felében kezdődött zuhanása megállt, egy euró a 402-es szint környékén cserél gazdát. A geopolitikai feszültségek és a globálissá terebélyesedő vámháború miatt zuhannak a tőzsdék, Budapesten csak a 4iG nem ingott meg a blue chipek közül. A kriptók is szabadesésben, úgy tűnik, a befektetők aranyba menekülnek – a sárga nemesfém árfolyama újabb történelmi rekordot döntött. Az energiaárak is nőnek, az olajé jobban, a gázé szolidabban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG