Ma is folytatódott az eladói túlerő a tőzsdéken. A világszerte tapasztalható általános esést tegnap a jó amerikai céges hírek (Apple, UPS) törték meg, de az alaphangulat továbbra is inkább arról szól, hogy az elmúlt hetek emelkedése után inkább profitit vesznek ki a befektetők. A görög kötvénycsere-akció volt az utolsó olyan történet két hete, ami általánosan lefedte a kereskedést szinte minden piaci szegmensben. Azóta úgy tűnik, hiába próbálnak valami markáns sztoriba kapaszkodni a befektetők, egyelőre nincs ilyen, csupán szeparált és vegyes hangulatú hírek, amelyek túlnyomó része az amerikai vállalati szektorból érkezett. A kínai nehézségek, az eurózóna újabb országainak esetleges nemfizetővé válása körüli aggodalmak képviselik a negatív hírtartományt, míg az amerikai céges hírek (Apple-osztalék, UPS megveszi a TNT-t) és a makrohírek (javuló foglalkoztatás, új lakásépítések száma) a jó oldalon állnak.
Az általános esést egyelőre nem fékezte le a friss és vegyes amerikai lakáspiaci jelentés. A megkezdett új lakás építések száma az Egyesült Államokban februárban 1,1 százalékkal esett éves alapon számolva 698 ezerre, ami 8 ezerrel kevesebb a vártnál, viszont a kiadott új építési engedélyek száma a vártnál jobban, 5,1 százalékkal emelkedett ugyanekkor. Jó hír volt az is, hogy a januári számokat is felfelé módosították. Érdemi reakció az adatközlés után egy jelentősebb dollárerősödésben volt tettenérhető, a tőzsdék iránya egyelőre változatlan, negatív. A dollár erősödése viszont már kikezdte a nyersanyagárakat, az olaj ára már csak kicsivel van 107 dollár fölött.
A forint a reggeli megingás után szépen visszaerősödött a tegnap délutáni szintjére, az euró 290 forint alatt áll ismét és a budapesti tőzsdén sincs nagy eladás.
A forintot részben tartja a magas hozamelőny, az újabb kormányzati ígéretek az IMF/EU tárgyalások sikerére, illetve egyes pletykák szerint az alacsony forgalomban különösen látványos néhány külföldi bankház portfólió átrendezése, amelynek keretében dollárt váltanak forintra. Az eladás amúgy is elsősorban az elmúlt hetekben túlfújt tőzsdéket érinti, a devizapiacokat kevésbé.