17:10
Mínuszban zárt a budapesti tőzsde. A BUX 0,8 százalékkal gyengült, 19192 pontra, a vezető részvények a Richter kivételével veszítettek az értékükből. Az OTP 0,7 százalékkal gyengült, 3975 forintra, a Mol 1,7 százalékkal, 19010 forintra, a Magyar Telekom 1 százalékkal, 574 forintra, a Richter részvények pedig 0,5 százalékkal drágultak, 38170 forinton fejezve be a kereskedést.
A forint piaca továbbra is ingatag, az eurót késő délután is a 286 - 288 forint közötti sávban jegyezték.
16:40
Úgy tűnik, hogy az amerikai befektetők rövid tétovázás után megtalálták maguknak az energiaárakat és újabb lendületet adtak a kőolajnak, ezzel együtt az energetikai cégek részvényeinek. A Wall Street a tegnapi záróértéke körül ingadozik, plusz-mínusz 0,5 százalékos sávban. Az amerikai WTI kőolaj ismét 105 dollár fölé került.
A forint lassan, de folyamatosan gyengül, az eurót 288 forint körül jegyzik.
15:30
Kisebb emelkedéssel nyitott a New York-i tőzsde, a vezető indexek 0,3 százalék körüli pluszt mutatnak a kereskedés elején. Az amerikai piacok tegnap zárva voltak, így kimaradtak az általános emelkedésből, ehhez képest elenyésző a nyitásbeli plusz. Az S&P500-as index legrosszabbul teljesítő részvénye a nyitásban a Wal-Mart, amely csaknem 4 százalékkal esett, miután javuló eladási számokat, viszont csökkenő profitot közölt az előző negyedévről. A másik kiskereskedelmi óriáslánc, a Home Depot eredményei viszont felülmúlták a várakozásokat.
Az EUR/USD 1,3240 körül maradt. Nem változott érdemben az európai tőzsdék helyzete sem, ahogy nem volt változás a forint piacán sem.
A görög mentőcsomagról sorra jönnek ki az elemzői és politikusi vélemények, amelyek csaknem mind egy irányba mutatnak: mindenki üdvözli a fejleményeket, ugyanakkor kétségeket fogalmaznak meg a jövőt illetően és az eddiginél szigorúbb gazdaságpolitikát sürgetnek Görögországban.
14:15
A görög megállapodás hajnali bejelentése azonnali hatással volt az euró árfolyamára, az EUR/USD nagyot ugorva megközelítette az 1,33-at, azonban a forduló közeléből hirtelen lefordult az árfolyam és az 1,32-es szint alá került, majd innen folyamatosan gyengült tovább, amíg mostanra az 1,32 felé közelít.
A forint piacán is éles reakció volt az euró ugrásával és gyengülésével párhuzamosan. A eurót kora reggel jegyezték 286,40 forinton, azonban erről a szintről hamar visszakerült a jegyzés 287 forint fölé, aztán elkezdett csúszkálni a napok óta megszokott 287-288-as sávban. Segítette a forintot, hogy jól sikerült a diszkont kincstárjegy-aukció, csökkentek a hozamok.
Sokkal borúsabb volt a reakció a részvénypiacokon. Az ázsiai tőzsdék nagyon lassú emelkedéssel, majd inkább stagnálással nyugtázták, hogy megszületett a megegyezés a harmadik görög mentőcsomagról. Az európai részvénypiacok gyengüléssel nyitottak és mostanra is maradt a 0,5 százalék körüli veszteség a tőzsdéken. Az amerikai határidős indexek is alig mozdulnak, bár az amerikai piac tegnap zárva volt ünnep miatt.
A BUX teljesen együtt mozog az európai hangulattal, a vezető részvények nem mozdultak nagyot és nincsen határozott irány sem, a forgalom is alacsony. Megállt a Magyar Telekom szárnyalása, ami szintén a bizonytalanságot jelzi. A Magyar Telekom nagy mozgásait elsősorban az okozhatta az elmúlt napokban, hogy a befektetők főleg osztalékpapírnak tartják, így ha csökkennek az állampapír-hozamok, vagy a piac arra számít, hogy csökkenni fognak, akkor hagyományosan elkezdik venni a biztos osztalékot fizető távközlési részvény. A Magyar Telekom az elmúlt napokban 7 havi csúcsra emelkedett.
Egyelőre megállt az emelkedés a nyersanyag-piacokon, bár a kőolaj ára tartja 8 – 9 havi csúcsát, továbbra is főleg a geopolitikai feszültségek miatt. Az amerikai WTI könnyűolaj 105 dollár környékén maradt, míg az északi-tengeri Brent olajat 120 dollár környékén jegyzik. Az olajpiac egyelőre várja a legújabb híreket az iráni aggodalmakkal kapcsolatban. Tegnapi értékelések szerint az iráni fenyegetőzésnek nincs durva piaci hatása, az európai olajpiacot nem rengeti meg a szállítások kiesése, ráadásul a perzsa állam valószínű ismét hajlandó lehet együttműködni a Nemzetközi Atomenergia Ügynökséggel.
A piaci fókuszba az amerikai kiskereskedelem kerülhet, ugyanis a piac két legnagyobb szereplője is közzétette a gyorsjelentését. A Home Depot a vártnál sokkal jobb, a Wal-Mart pedig a vártnál rosszabb gyorsjelentést közölt a tavalyi utolsó negyedévről. A magyar piac ugyan egyelőre együtt megy a nemzetközi hangulattal, de terhelheti a forintot, az állampapír-piacot és a tőzsdénket is, hogy egyre több jel utal az EU-IMF tárgyalások csúszására és az is, hogy felröppent a jövő évi kohéziós uniós támogatások leállítása. Erről várhatóan a következő napokban konkrét döntés születik.