6p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az OTP Bank érintette a húszezer forintos álomhatárt, gyorsjelentése egyértelműen pozitív meglepetés az elemzők szerint. A Mol is jobb lett a vártnál, mégis esik, a forint is újra gyengül. Az európai tőzsdék lefelé tartanak, leépít az Audi is. Napról napra új bitcoin-rekordok születnek, a DeFi visszajött a halálból?

Egy százalék körüli mínuszban vannak az európai tőzsdeindexek pár szép nap után pénteken, annak ellenére, hogy az USA-ban csütörtökön este is dőltek az indexrekordok. Az amerikai határidős indexek most is csak szerény mínuszban vannak, amiből még akármi is lehet a nap folyamán.

Az USA-ban a Fed a vártnak megfelelően csökkentette a kamatot, a döntést követő kommentárok sem okoztak nagy meglepetést, de ezzel egy bizonytalansági tényező kiárazódott, ami jót szokott tenni az árfolyamoknak.

A BUX, a Mol és az OTP egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A BUX, a Mol és az OTP egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Húszezer is volt az OTP

A BUX index csak 0,1 százalékkal megy tovább, az OTP Bank azonban a gyorsjelentése napjának elején elérte a húszezer forintos álomhatárt is. Jelenleg 0,3 százalékos pluszban áll, 19 900 forinton. A szintén jelentő Mol 0,4 százalékkal süllyed, a 30 éves tőzsdei pályafutását ünneplő Richter pedig stagnál. A Telekom 1,7 százalékkal ment fel.

Az euró/forint 406,1, ami 1,4 forinttal magasabb a csütörtök estinél. Másfél százalékkal esik az olaj, de 2,4 százalékkal drágul az európai földgáz. A dollár ezúttal alig változik, de esnek a nemesfémek és az ipari fémek is.

Kifulladt a forint korrekciója

A csütörtöki éles korrekcióban fontos támaszok közelébe ereszkedett vissza az euró-forint jegyzés a 402,50-403,50 közötti sávban – véli az Equilor Befektetési Zrt. Pénteken viszont ismét emelkedés indult, gyengült a forint.

Elképzelhető, hogy a korrekció a tegnapi nappal ki is fulladt írják.

Ennyi a forint reális értéke?

Végre jó volt ránézni a forintra, a dollár leértékelődésének is betudhatóan nagyjából egy százalékot erősödött az euróval szemben csütörtökön– kommentálta az Erste Befektetési Zrt. Ezúttal a zlotyt is sikerült túlteljesíteni.

Árfolyamok és grafikonok

Bár ijesztően fest a négyessel kezdődő árfolyam, az “inflációs különbséggel korrigált kurzus„ (a reálárfolyam) becslése alapján a 400-405 közötti szint tekinthető “fundamentálisan reálisnak” a brókercég szerint. A jövő héten érkeznek a hazai októberi inflációs adatok, várakozásuk szerint a bázishatás és az élelmiszerárak megugrása miatt 3,7 százalékra emelkedhet az ütem a szeptemberi 3,0 százalékról.

Egyik legjobb negyedévét zárta az OTP

Jelentős pozitív meglepetést okozott az OTP-csoport a harmadik negyedévben, mivel a várakozásokat felülmúló eredményről számolt be – írta a K&H Értékpapír. A bevételi soron a nettó kamatbevétel, valamint az egyéb bevételek is a vártnál nagyobb növekedést mutattak, a működési költségek pedig a vártnál alacsonyabb szinten voltak.

Várt feletti eredmény érkezett az OTP-től az Erste Befektetési Zrt. szerint is, ami nyolc százalékkal jobb, mint az előző év azonos időszakának adata. Az elemzői konszenzust tíz, az Erste várakozását pedig négy százalékkal haladta meg. “Az OTP ismét nagyon erős eredményt produkált” – foglalták össze.

 

Egy soron a várakozásoknál jobb lett a Mol

Hatalmas meglepetéseket nem okozott a Mol éjszakai jelentése, de pozitívum, hogy az elemzői konszenzus várakozásait felülmúlta az EBITDA területén, így 847 millió dolláros eredménnyel zárta a negyedévet – írta a K&H Értékpapír. Éves alapon azonban jelentős visszaesés látható profitban, hiszen a csökkenő olajárak és a finomítói marzsok romlása is visszavetette a profitot, e téren kissé elmaradt a várakozásoktól a társaság.

Él a remény a magyar olajcégnél

A Mol eredménye az elemzői konszenzus feletti volt, “a cég jó úton halad, hogy az idei hárommilliárd dolláros tisztított, CCS-alapú EBITDA célja teljesüljön” – írta az Erste Befektetési Zrt. A mostani jelentésben jó hír volt, hogy a kutatás-termelés üzletág nagyobb volument ért el és hulladékgazdálkodás először lett nyereséges. Az olajcég fel is emelte termelési várakozását. Az év hátralevő részének kilátásai pozitívak.

A remény, hogy az új Trump-kormányzat fegyverszünetet hozhat az ukrán-orosz háborúban, csökkenti a Mol olajbeszerzéssel kapcsolatos kockázatait véli a brókercég.

Elbocsátások az Audinál is

A Volkswagen-csoporthoz tartozó Audi középtávon a gyártáson kívüli, úgynevezett közvetett munkahelyek leépítésével kívánja csökkenteni a létszámot, több ezer álláshely van veszélyben – idézte az Equilor Befektetési Zrt. a Manager Magazint. A fejlesztés területén például több, mint 2000 munkahely szűnhet meg. A lap szerint a vállalat mintegy 15 százalékos leépítést céloz meg, ami csak Németországban 4500 munkahelyet érintene.

Az Audi profitja a harmadik negyedévben meredeken csökkent, részben a brüsszeli gyár valószínűsíthető bezárásával kapcsolatos magas költségek miatt.

Napról napra új bitcoin-rekordok

Három nap alatt harmadik történelmi rekordját érte el a bitcoin az amerikai elnökválasztás óta, mára virradóra rövid ideig 76 873 dollár is volt az ára. A kisbefektetők kedvence, a solana pedig péntek délelőtt 200 dollár fölé ért, amire április óta nem volt példa. Az ether 2900 feletti ára az emlékezetes augusztus eleji zuhanás előtti napokban fordult elő utoljára.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A DeFi visszajött a halálból?

Az utóbbi napokban a fontosabb DeFi (decentralizált pénzügyi) alkalmazások kriptovalutái nagyot, 20-40 százalékkal is ugrottak, mint például a Lido, Ethena, Uniswap, Raydium, Aave, Maker projektek érméi. A Milk Road blog szerint ez elsősorban az elnökválasztás eredményének köszönhető. Ha Donald Trump leendő elnök betartja ígéreteit, a DeFi és a kriptók elleni hatósági ellenszél véget érhet. Így mostantól ismét képesek lesznek:

  • Új projekteket fejleszteni az USA-ban is,
  • az amerikai állampolgárok számára is elérhetőtehetik az airdrop-okat (ingyenes vagy jutalomként osztott érmejuttatásokat),
  • kifizethetik a díjbevételük egy részét a tokenek tulajdonosainak,
  • mindezt anélkül, hogy attól kellene tartaniuk, hogy beperelik őket.

Hozzátehetjük, hogy a lekötött tőke alapján azért a DeFi-szektor eddig sem volt éppen halott, októberben is mintegy 85-88 milliárd dollárt tartottak a befektetők ilyen konstrukciókban, amint a Defillama ábráján is látható:

DeFi-konstrukciókban lekötött tőke (TVL). Forrás: Defillama.com
DeFi-konstrukciókban lekötött tőke (TVL). Forrás: Defillama.com

A DeFi-szektor működését pedig nemrég itt foglaltuk össze:

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 24050 23620 24050 +1,31% 0 0 12 046 695 420 HUF 2025-01-20 17:13:29
MOL 2910 2870 2910 +0,83% 0 0 1 472 685 644 HUF 2025-01-20 17:05:15
MTELEKOM 1398 1372 1398 +2,34% 0 0 635 487 308 HUF 2025-01-20 17:05:10
RICHTER 10830 10680 10880 +1,21% 0 0 1 811 498 430 HUF 2025-01-20 17:05:01
OPUS 526 522 528 -0,19% 0 0 84 174 926 HUF 2025-01-20 17:11:08
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szép álmai lesznek, ha ránéz a forintra
Privátbankár.hu | 2025. január 20. 18:41
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Trump máris kereshetett pár milliárd dollárt, rossz hírt kapott a Richter
Eidenpenz József | 2025. január 20. 12:25
A piacok lélegzetvisszafojtva várják, milyen rendeleteket ad ki hétfői beiktatása után közvetlenül Donald Trump, és ezeknek milyen hatása lesz az inflációra, a kamatokra, a vállalatokra és a kriptókra. Az elnök és felesége egyaránt mémérmét indított útnak, amelyek értéke máris a tízmilliárd dolláros nagyságrendbe rakétázott. Rossz hírt kapott a Richter, stabil a forint, szárnyal az OTP Bank.
Részvény / Deviza / Áru Egyből felébred, ha meglátja, mennyit kérnek egy euróért!
Privátbankár.hu | 2025. január 20. 07:54
Alig változott, kissé erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Meglepő dolog történt a forinttal
Privátbankár.hu | 2025. január 17. 18:21
Némilleg erősödött a héten.
Részvény / Deviza / Áru Zsinórban ötödször zárt történelmi csúcson a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. január 17. 18:11
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 787,55 pontos, 0,94 százalékos emelkedéssel, 84 878,97 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken, a héten már ötödször.
Részvény / Deviza / Áru Itt a rémisztő jóslat: jöhet a 425-ös euró
Privátbankár.hu | 2025. január 17. 17:16
A dollár pedig 420 forintig is erősödhet. Magyarország gazdasága számára a legnagyobb kockázatot a globális hozamemelkedés jelenti.   
Részvény / Deviza / Áru Kérészéletű volt a forinterősödés, jön a nagy nyersanyagháború
Eidenpenz József | 2025. január 17. 12:33
Új és új csúcson a BUX index, a forint erősödése viszont megfordult, amiben a konkurens zloty hátszelének is lehet szerepe. Az európai tőzsdéknek is jól megy, a német DAX is új rekordokra tör. Az ásványi kincsekre vezetik vissza Donald Trump kardcsörtetését, bezár a nagy sikerű short-vadász társaság. A Wall Street nagyágyúja bízik a bitcoin erejében.
Részvény / Deviza / Áru A forint tisztítókúrát tart, eurómegvonása van
Privátbankár.hu | 2025. január 16. 18:27
A forint nem bírta csütörtökön az euróval szemben.
Részvény / Deviza / Áru Újabb BUX rekord, de mi van az OTP-vel?
Privátbankár.hu | 2025. január 16. 17:40
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 161,79 pontos, 0,19 százalékos emelkedéssel 84 091,42 ponton, történelmi csúcson zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Rekordot rekordra halmoz a BUX, kereken 400-at ér most egy bankó
Eidenpenz József | 2025. január 16. 12:22
A tőzsdéken alapvetően jó a hangulat, a BUX is emelkedik a kedvező amerikai adatok másnapján, és még érkezik egy újabb fontos mutató is. A hagyományos bankszektort hiba lenne leírni, sorra jól teljesítettek a képviselői. A bitcoin visszahódította a százezer dolláros szintet, Opus-bennfentest fogtak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG