Amerikában tegnap még kiadós rali volt, a pénteki felpattanás kiteljesedett, az európai hangulat átgyűrűzött. Az S&P 500 két nap alatt 55 pontot emelkedett, elérve a 2100-at. Így a bikapiacnak ismét egy tankönyvi elemét láthattuk: az index közel egy év után beesett a 200 napos mozgóátlag alá, ott sokakat lerázott, majd visszapattant fölé, mintha mi sem történt volna.
S&P 500, 1 év |
A jó hangulat Ázsiára is átragadt, a Nikkei másfél százalékot emelkedett, de Ausztrália is remek formában volt, közel 2 százalékos erősödéssel. Kína viszont újra esett, hiába próbálják gátolni az eladásokat. „Don’t fight the trend”, vagyis ne küzdj a trenddel, tartja a tőzsdei mondás, és ez igaz a szabályozó hatóságokra is. Ha egyszer hagytak egy lufit felfújni, az le is fog ereszteni. A két jelentős kínai index egy-másfél százalékot esett.
Európában ma csendes a kereskedés, nincs érdemi elmozdulás, ami nem is csoda, hisz 3 napon át szakadatlanul emelkedtek a piacok, a görög rendezésben bízva. A görög tőzsde továbbra is zárva, akárcsak a bankok. Nem is lesz könnyű megnyitni egyiket sem, hisz a tőzsdén hiába ad el valaki, ha nem tudja pénzét felvenni, a bankokban pedig nyilván mindenki vinne amit tud, az EKB pedig nem fogja ezt vég nélkül finanszírozni, így elkerülhetetlenül fennmaradnak a tőkekorlátozások.
Friss árfolyamok >>> |
A BÉT kissé esik, elsősorban a Richternek köszönhetően, amely 1 százalékkal van lejjebb. A forint kissé vesztett tegnapi erejéből, ami nem is csoda az előző rali után, most 311-et kell adni egy euróért.
Úgy tűnik, összejön a megállapodás Iránnal, indulhat ismét az iráni olajexport, zúdul a fekete arany a piacra. Az ár ennek megfelelően esik is 2 százalékot: a WTI 51, a Brent 57 dolláron áll.