Az angol font nem tudja kiheverni a népszavazás eredményeként kialakult helyzetet, vagyis az Európai Unióból való várható brit kilépést. Ez nem is csoda, hisz az egyelőre látszik, hogy a brit gazdaságnak mindenképpen kedvezőtlenebb lesz a különút, az ország kevéssé lesz befektetési célpont, sőt sok cég, főleg a bankok, árhelyezik központjukat az eurózónába. Az euróhoz képest most újra 1,19 alá esett a font, míg a népszavazás előtt 1,32 volt.
Angol font/euró |
A török líra esetében megállt a pár napja indult erősödés. Úgy tűnik, a bizonytalan politikai helyzetben nem reális, hogy az árfolyam visszatérjen a puccs előtti eurónkénti 3,20-as szintre. Most 3,34 a kurzus, miközben a legrosszabb szint 3,40 volt.
A forint néhány napos erősödéssel tegnap egészen a 311,50-es szintre erősödött az euróval szemben, de ma kisebb korrekció következett, az árfolyam 312,40-312,80 között ingadozik. A lényeg mindenesetre, hogy sikerült visszatérni a brit népszavazás előtti szintekre.
Euró/forint |
A tőzsdéken sok napos emelkedés után kisebb korrekció észlelhető, de ennek mértéke úgy Amerikában, mint Európában a legtöbb indexnél 1 százalék alatti, kivéve az olasz indexet, amely 1,7 százalékot gyengül.
A BUX enyhe pluszban van a Richternek és a Molnak köszönhetően. A gyógyszergyári részvény 6040 forintig emelkedett, ezzel újabb örökös csúcsot döntött. Ez a legkedvezőbb állapot, hisz minden részvénytulajdonos nyerőben van, minden shortos bukóban, így a legkisebb ellenállás iránya felfelé mutat, legalábbis amíg meg nem győződik róla a piac, hogy az emelkedés örökké tart és az égig ér, és a fél világ rá nem veti magát. Ez a fázis azonban még odébb van, egyelőre nyoma sem látszik, egészséges az emelkedés. A Mol egy százalékkal 17 725 forintig erősödik, az OTP 0,8 százalékot esik 6804 forintig.
Az olaj ismét gyengülő trendben: a WTI 42,90 dolláron cserél gazdát, a Brent 44,95-ön.