Az európai tőzsdeindexek többsége pár ezrelékes pluszban van, kivéve a londonit, amely stagnál. Az amerikai határidős indexek is hasonló kis emelkedést mutatnak, annak ellenére, hogy az amerikai házelnök tajvani látogatása csúnya politikai feszültségeket – és csapatmozgásokat – hozott. Ez tegnap nem tett jót a tőkepiacoknak.
A figyelem megint a gyorsjelentések felé terelődött, Európában a Société Générale, az Axa, a német BMW és az Infineon adatsorai voltak a legfontosabbak. Ma az OPEC közzéteszi a kitermelési menetrendet, pénteken pedig fontos amerikai munkaerőpiaci adatok jönnek.
A BUX-index Pesten 1,3 százalékkal emelkedik, az OTP, a Mol és a Richter nagyon hasonló mértékben, 1,2-1,5 százalékkal drágul. (A Richter jelentésére még visszatérünk.) A korábban sokat emelkedő Alteo fél százalékkal esik, a Telekom és a 4iG ugyanennyit emelkedik.
Most kezd izgalmassá válni a forint
Az euró/forint tegnap már az egész napot 400 alatt töltötte, most pedig pár fillérrel 396 alatt van. Ez több mint két forinttal kevesebb a tegnap estinél. Kezd rendkívül izgalmassá válni a forint mozgása az Equilor Befektetési Zrt. szerint. Az árfolyam ugyanis egészen közel került a rövidebb és hosszabb távú trendvonalakhoz.
Amennyiben ezeket a következő napokban sikerülne szignifikánsan letörni, nagyobb tér nyílhat lefelé. Az alakzati célárfolyam igen messzire, 375-380 közé mutatna, ahol a 200 napos mozgóátlag is található.
A KBC Equitas pedig azt emelte ki, hogy tegnap a dollár erősödése ellenére is jól tartotta magát a magyar deviza, ami “mindenképp pozitívumnak tekinthető”.
Jól fogadták a Richter-gyorsjelentést
Alapvetően pozitív meglepetésként értékelik a brókercégek a Richter gyorsjelentését. Hogy nem megy fel jobban a részvény, az talán a korábbi masszív emelkedésének tudható be.
A Richter második negyedéves eredménye túlszárnyalta az elemzői konszenzust, éves alapon is kimagasló növekedést tudott felmutatni. Az orosz-ukrán háború ellenére Oroszországban az árbevétel éves bázison 26 százalékkal tudott növekedni forintban – írta az Equilor Befektetési Zrt.
Elképesztő ez az eredmény?
Szuperlatívuszokban fogalmaz a KBC Equitas és az Erste Befektetési Zrt. is a Richterrel kapcsolatban.
- Elképesztően erős negyedéven van túl a Richter.
- Brutális eredmény a Richtertől
- A rekordbevétel mellett hatalmas profitbővülést ért el.
A forintgyengülés jelentős extra eredményt hozott, emellett az egyszeri mérföldkő-bevétel is pozitív meglepetést jelentett – írta az Equitas. Az így is optimista elemzői konszenzus várakozásait is alaposan felülmúlta a társaság, sokat javult a marzsok tekintetében is. A menedzsment is kitart a 2022-es célok elérése mellett.
Milyen lesz a magyar jelentési szezon?
Augusztus 5-én a Mol, 9-én a Telekom, 11-én pedig az OTP eredményével leszünk gazdagabbak – írja az Erste Befektetési Zrt.
A meglepetés az, hogy a négy nagy eredménye – amelyek a BUX-ot több mint 90 százalékban reprezentálják – akár újabb rekordot is elérhet, 360 milliárd forint felett is lehet.
Ám, míg az előző negyedévben mindenki jól teljesített, még a kis cégek is, most erős szétválás várható. Az OTP és a Telekom esetében, amelyeket a kormányzati intézkedések jobban sújtanak, eredménycsökkenésre számíthatunk, a Mol profitja viszont nagy valószínűséggel “felrobbant a kedvező környezetnek köszönhetően”.
A BUX alulteljesítésének fő oka a brókercég szerint “az EU-val való vitánk és a lehetséges pénzvesztés”, de a kormányzati intézkedések, “a magas energiaárak, infláció és az ehhez köthető magas hozamszint” is fontos tényezők.
A befektetők büntetik a BMW-t
A BMW részvényei nagy nyomás alatt vannak, mintegy öt százalékos eséssel. A csalódottság a cég marzsai miatt olyan nagy, ami az autóüzletágban 8,2 százalékos volt, a piac azonban kilenc százalék feletti értéket várt. Az árbevétel ugyan pozitív meglepetés, de ezt nem tartják megismételhetőnek – írta az N-Tv.de.
A Citigroup elemzői szerint az év második felében is nyomás alatt maradhat a gyár, a chiphiány korlátozza a növekedési lehetőségeket. Az elektromos autókra való átállás nagy beruházási igénye és a beszállítóknál bekövetkezett költségnövekedés is nehézségeket okoz. Így a BMW autóipari ágazatának szabad cashflow-kilátásait 12 milliárd euróról 10 milliárdra csökkentették.
Támadás a Solana ellen, sok ezer áldozattal
Ma hajnalban kiderült, hogy a Solana blokklánc saját Phantom pénztárcája (wallet-e) ellen nagyszabású hackertámadás zajlik. Állítólag már nyolc ezer befektető veszített már legalább hétmillió dollár értékű kriptodevizát – írta a Coindesk és a Cryptopotato. A támadás a Magic Eden NFT-piactérnél indult, de nemcsak ott folyik.
Egyes feltételezések szerint a támadás nem korlátozódik a Solana-blokkláncra, és inkább az online pénztárcák (“hot wallet”-ek) szoftverkódjaiban levő hibával lehet kapcsolatban. Az olcsósága, gyorsasága (és jó marketingje) miatt sok kisbefektető által kedvelt Solana-rendszer ellen már több, legalább négy nagyobb támadást hajtottak végre eddig.
Két hackertámadás egy héten
A solana (SOL) árfolyama ennek ellenére csak négy százalékos mínuszban van, talán azért is, mert az általános kripodeviza-piaci hangulat egyébként jó. A bitcoin ismét 23 ezer dollár felett jár, másfél százalékkal megy fel, az ether közel négy százalékkal 1644-re drágult.
Alig két nappal ezelőtt a Nomad Bridge nevű, blokkláncok közötti átjárást lehetővé tevő szolgáltatást hekkelték meg, a kár mintegy 190 millió dollár.
Nagy leépítések a Robinhoodnál
Vlad Tenev vezérigazgató bejelentése szerint a Robinhood online brókercég mintegy 23 százalékkal csökkenti a munkahelyek számát. Az elbocsátások elsősorban az üzemeltetés, a marketing és a programmenedzsment területén lesznek. A közleményben a makrokörnyezet romlását, a 40 éves csúcson lévő inflációt és a kriptovaluta-piac széleskörű összeomlását hozták fel indokként. A Robinhood áprilisban már elbocsátotta alkalmazottainak kilenc százalékát – írta a CNBC.
A vállalat emellett közzétette a második negyedéves jelentését, amely a havi aktív felhasználók számának és a letétbe helyezett vagyonnak a csökkenését mutatta. A bevétel 318 millió dollár lett az elemzők által becsült 321 millió dollárral szemben. A Refinitiv szerint a veszteség 34 cent részvényenként, szemben a 37 centes konszenzussal.
A részvény a tőzsdén kívüli kereskedésben másfél százalékkal drágább lett.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.