A Fed zajló tanácskozása előtt némi idegesség és kivárás volt a nap nagy részében a részvénypiacokon. Reggel az ázsiai tőzsdék vegyesen teljesítettek, Kínában kisebb esés, Japánban emelkedés volt. Az európai tőzsdék, amelyeket sokban befolyásolt mostanában az olaj ára, a nyersanyaghoz hasonlóan nem találták az irányt, hol kissé a keddi zárás alatt, hol felette álltak. Végül a nap végére az utolsó órában az olaj és az európai indexek is magukra találtak.
Este hat előtt a WTI 2,8, a Brent 3,7 százalékkal volt pluszban, 32,30, illetve 33,70 dolláron, pedig nap közben voltak mínuszban is, sőt olyan is előfordult, hogy a WTI esett, a Brent emelkedett. A német DAX index 0,6 százalékos emelkedéssel zárt, a brit index 1,4 százalékossal, az olasz index a gyorsjelentést közzétevő Fiat miatt eshetett.
Budapesten 1,05 százalékkal emelkedett az index, még akkor, amikor nem uralkodott el teljesen Európán az optimizmus. Az OTP volt a húzópapír, 2,8 százalékkal 5963 forintra ment fel. A Mol csak 10 forinttal esett, a Magyar Telekom is csak egy forinttal lett olcsóbb. A Richter 0,4 százalékkal 5600 forintra drágult.
A forint, majdnem megegyező mértékben a lengyel zlotyval, 0,7 százalékkal gyengült, 2,2 forinttal 314,20-ra ment fel az euró. Az amerikai tőzsdék mínuszban nyitottak, a Nasdaq technológiai index volt egy százalék feletti esésben is. Az Apple borús jövőbeli prognózisa miatt öt százalékkal olcsóbb lett, mintegy 95 dollár. Sok gyorsjelentés érkezett Európában és az USA-ban is, azok is befolyásolhatták a hangulatot.