Amerikában délután a vártnál kedvezőbb GDP-adat jött ki, oszlatva egy kicsit az utóbbi időben elharapódzó recessziós félelmeket, ez növelte az optimizmust kontinensünkön és biztató kezdetet hozott az USA tőzsdéin is. Az USA azonban este hatra vesztett lendületéből, csak 0,1 százalékos pluszban volt a Nasdaq és az S&P 500.
Tovább emelkedhet a BUX
A BUX index 1,4 százalékkal emelkedett, 23 658 pontra, ezzel nagyjából megütötte az európai átlagot. A Concorde Trading blog technikai észrevétele szerint „a csökkenő trendvonalat és a 21-50 napos exponenciális mozgóátlagokat is áttörte, így megindulhat az index a korábbi, 24 500 pontos lokális csúcs irányába”.
A magyar részvények közül leginkább, 2,3 százalékkal a Richter ment fel, az OTP is 1,6 százalékkal drágult. A Mol és a Magyar Telekom értéke 0,7-0,7 százalékkal emelkedett, a Prémium kategóriában egyetlen egy részvény sem esett.
Jól ment a bankrészvényeknek
A kisebb társaságok részvényei között is alig volt mínuszos. A Masterplast öt százalékkal drágult gyorsjelentése után. A forint csak fillérekkel gyengült tovább, az euró este 311,60 forintba került.
Hat százalékkal ment fel a Deutsche Bank részvénye, miután a német felügyelet vizsgálata annak megállapításával zárult, hogy különösebb teendők nincsenek a bank körül. Ez más bankrészvényekre is pozitív hatással lehetett. Szépen emelkedtek az autógyárak részvényei is.
A BASF vegyi konszern eredményét és bevételeit is alaposan megtépázta az olajár, a finomítói marzs az Erste Befektetési Zrt. hírlevele szerint. Ám a részvény mégis pluszban zárt, mert az elemzők nagyobb esést vártak, és az osztalékot is növelik.
Esett az arany, az ezüst
A dollár jókorát erősödött, 1,1 fölüli szintről 1,0920-ra esett az euró/dollár, ami nem tett jót a nemesfémeknek. Vélhetően ismét kiújultak kissé a leült amerikai kamatemelési várakozások.
Ma és holnap a Kínában zajló G20-tanácskozásra figyelnek a befektetők. A fejlett országok képviselői előtt ugyanis gazdaságélénkítési tervek vannak.