Medve jön a Molra, vagy bika? (INA-benzinkút medveszoborral) |
A manchesteri robbantás nyilván növelte ma a piaci bizonytalanságot, de ez mégsem nagyon látszott az európai tőzsdéken. Az FTSE 100 brit index sokáiig pluszban volt, végül minimális csökkenéssel zárt. Az angol font is inkább stagnált.
A német üzleti klímát jelző Ifo-index pozitív meglepetést okozott, az ezt számító müncheni intézet szerint 1991 óta nem volt ilyen kedvező az értéke (114,6 pont). Az indexet 7000 menedzser megkérdezésével készítik. Az Eurozónás érték is magasan áll, hat éves csúcson. A német DAX index végül 0,3, a francia CAC 0,5 százalékkal ment fel. Az USA-ban az S&P 500 index 0,3, a Dow Jones és a Nasdaq 0,2-0,2 százalékos pluszban volt hat órakor.
Csúcsközelben a Richter
Budapesten a BUX index a nap nagy részében kissé a nulla alatt ingadozott, néha-néha pluszba is tudott lendülni, de csak nagyon kis mértékben. A nap végén főleg a Mol húzta le, amely nulla közeléből 1,2 százalékos mínuszba esett, így 22 090 forinton végzett.
Az OTP 0,7 százalékkal 8860-ra csúszott, a Magyar Telekom is esett 0,4 százalékot 467 forintra. A Richter viszont nagyon közel van történelmi csúcsához, 0,8 százalékkal 7118 forintra emelkedett. Esett egyébként a lengyel és a cseh tőzsdeindex is.
Megint a görögök?
A forint borzasztóan stabil, 308,20 és 308,80 között ingadozott az euró, este 308,50 volt, ami nem jelent változást. Az MNB nem változtatott a kondíciókon, de júniusban lehet, hogy fog, erről különböző elemzők itt nyilatkoztak. A dollár csak kicsit erősödött. A bitcoin megint szárnyal, 2250 dollár környékén jár. Az olaj az OPEC eheti ülése előtt ma kezdetben mérsékelt mínuszban, később enyhe pluszban járt, a nemesfémek gyengülnek.
Görögország újra hitelekre vár, nem vezettek eredményre a hitelezőkkel folytatott legújabb tárgyalások. A görög részvények 0,7 százalékkal estek.
Mennyit adnak az FHB-ért?
Az FHB-re várhatóan felvásárlási ajánlatot tesznek majd, kérdés, milyen áron. A részvény ma négy százalékkal 555 forintra emelkedett. A KBC Equitas többféle variációt vizsgált 531 és 694 forint közötti árakon. A tőkepiaci törvény erre vonatkozó része nem ad egyértelmű irányjelzést, a szövegezésből azonban az 531-610 forintos szintek tűnnek valószínűbbnek.
„Nem véletlen egybeesés talán, hogy amikor az Allianz április végén eladta FHB-ban levő (6,85 millió darabos) részesedését a KZF Vagyonkezelőnek, egy jelentős, 4,25 millió darabos átkötésre került sor a piacon 534 forinton” – teszik hozzá.