Nagyon jó ma a hangulat a részvénypiacokon, aminek fő okául azt emlegetik, hogy egy hír szerint közel lehet a konszenzus adócsökkentés-ügyben az USA-ban a törvényhozók között. Márpedig ez volt a Trump-rali egyik fő alapja az utóbbi háromnegyed évben, erre várnak a piacok nagyon. Így az amerikai Dow Jones ipari átlag négy hónapja nem látott mértékű emelkedést mutatott, 150 ponttal, 0,8 százalékkal ment fel. Az S&P 500 is 0,8, a Nasdaq indexe pedig 1,2 százalékos pluszban van.
Európában kijött egy várakozásoktól elmaradó német ZEW-konjunktúraindex, de mindent felülírt az, hogy az euró jelentősebben gyengült a dollárhoz képest. A német index 1,4, a francia 0,9, a brit 0,9 százalékkal ment fel. A Bayer-Monsanto fúzió ügyében alaposabb versenyjogi vizsgálat indult az Európai Bizottságnál, ami 2018-ra is áthúzódik. A Bayer ez után 2,4, a Monsanto 0,2 százalékkal emelkedett.
Ennyi az új BUXC-csúcs
A BUX index új rekordja 37 622,47 pont, az előző csak 37 187 volt augusztus 17-én. Tehát nem csak pár ponttal, hanem mindjárt 1,2 százalékkal ugrotta meg a mutató a lécet, főleg az OTP-nek köszönhetően. A bankrészvény, amelyre mostanában csupa célár-emelés érkezett (erről tegnap itt írtunk), 3,2 százalékkal 10 335 forintra, mintegy tíz éves csúcsra száguldott (2007-ben volt magasabb).
A Mol 0,5 százalékkal 23 350-re, a Richter 0,2 százalékkal 6615-re, a Telekom 1,1 százalékkal 480-ra emelkedett. Az Appeninn újabb hét százalékkal drágult. A BÉT a Keler nyomán módosította a határidős piacok alapbiztosítékait és klíringsávjait, az általános részvényár-drágulás miatt valószínűleg jobbára felfelé.
Követik a Wabererst
A jegybankárok Jackson Hole-i találkozójához közeledve a gyengélkedő dollár nagyot erősödött, 1,1760 az euróhoz képest. Az MNB kamatdöntő ülésén nem született különösebb meglepetés, változás, a forint a délelőtti kisebb gyengülés után visszatért a tegnap esti szintre (303,30 az euró).
„A mai nappal, megkezdtük a Waberer’s követését. Célárunk 24,2 euró, amely 7 346 forintnak felel meg jelen pillanatban, jelentősen többet mint 40 százalékos emelkedési potenciált mutat” – írta ma az Erste Befektetési.
Az arany nem örül az erősödő dollárnak, a részvénypiaci hangulat javulása sem tesz jót neki, fél százalékos mínuszban van. Az olaj a szokásos heti készletadatokhoz közeledve enyhe pluszban van, igaz, tegnap nagyot esett, ezt is korrigálhatja.