Amerikában töretlen a részvénypiaci emelkedő trend, az S&P 500 grafikonja immár kiegyensúlyozott, kis korrekciókkal tarkított, stabil emelkedést mutat.
S&P 500, kiegyensúlyozott emelkedés |
A trendet a legnagyobb technológiai, internetes cégek vezetik, mint az Apple, az Amazon, a Microsoft vagy a Google, de más iparágban is remekelnek a nagyok, erre jó példa a McDonald’s. Van azonban egy több mint 100 éves, patinás cég, amelynek nem mennek jól a dolgai, így részvényének árfolyama az utolsó két évben harmadára esett, a 11,27 dolláros ár egyúttal sokéves mélypont.
Az utolsó négy napban az esés begyorsult, az eladások pánikszerűvé váltak: egy hosszú eső trend után, amikor szinte minden részvényes bukóban van (csak azon kevesek nem, akik a válság legkeményebb napjaiban vettek, ők valószínűleg már rég eladták), sokan meghúzzák a stopot, hogy mekkora veszteséget hajlandók elviselni.
General Electric, 4 napos zuhanás |
A papír mindenesetre annak ékes példája, hogy még hosszú, emelkedő általános piaci trendben sem célszerű egy nem jól teljesítő részvényhez ragaszkodni.
Ma az ázsiai és európai részvénypiacok eseménytelenek, nálunk a Mol emelkedik egy százalékkal 2886 forintig, a Richter csökken fél százalékkal 5085 forintig, a Telekom kismértékben drágul 400 forintig.
Újra gyengül az argentin peso, miután lemondott a jegybankelnök. Meg lehet őt érteni, önmagában a jegybank nem tudja egy ország válságát kezelni, ha közben a kormány nem folytat takarékos, a költségvetést kiegyensúlyozó fiskális politikát, és nem teszi meg az egyéb szükséges intézkedéseket a stabilitás érdekében.
A forint stabil, a szeptember eleji második gyengélkedés után (az első június végén volt) most egyensúlyba jutott az árfolyam 232-324 között az euróval szemben.