Lagymatagnak nevezték a ma kijött amerikai makroadatokat a sajtóban, az amerikai GDP növekedése elmaradt a várttól (0,7 százalék lett 1,0 helyett), és három éve a legalacsonyabb ütemű bővülés volt. A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe is váratlanul leesett. Koreával kapcsolatos nyilatkozatok uralták a világpolitikát, biztató talán az, hogy a diplomáciai megoldást keresik.
A gyorsjelentések továbbra is záporoznak, és legalábbis a tech-szektorban, jó hatással voltak az árfolyamokra. Az amerikai indexek közül a Dow Jones és az S&P 500 kissé esik, 0,1 százalékkal. A Nasdaq indexe viszont a jelentések nyomán történelmi csúcson is járt ma, este hatkor pár pontos pluszban tartózkodik.
Jó volt OTP-ben ülni
Az európai tőzsdék alig mozogtak ma, a német és francia mutató végül 0,1, a brit 0,5 százalékos mínuszban zárt. A magyar BUX index is nulla körül kóválygott ma, és mindössze három pontos eséssel zárt. Az OTP tulajdonosai örülhettek, papírjuk 0,6 százalékkal ment fel 8087 forintra. A Mol viszont 0,3 százalékkal 21 650-re, a Richter 0,2 százalékkal 6962-re, a Magyar Telekom pedig 0,6 százalékkal 481 forintra esett.
A dollár az adatok nyomán gyengült az euróhoz (1,0895-re), ám erősödött a jenhez képest (111,50). A forintnak nem volt jó napja, 1,40 forinttal feljebb, 312,90-en volt este az eruró, de rövid időre elérte a 313,10-et is. Jegybankjaik eheti meglepetései nyomán tovább erősödött a török líra és gyengült a svéd korona.
Rengeteg a gyorsjelentés
Hétfőn a Fidelity táblázata szerint csak Észak-Amerikában lesznek nyitva a tőzsdék (USA, Kanada), valamint Japánban, Dániában és Ausztráliában. (A japánok viszont be fognak zárni május 3-án, 4-én és 5-én.)
Jelentett a Google, a Microsoft és az Amazon csütörtök este, sorrendben 4,3, –0,3 és 1,8 százalékos elmozdulást produkáltak. Túlszárnyalta a várakozásokat az Exxon Mobil, de csak 0,6 százalékos pluszban van. Kedden tőzsdezárás után az Apple fog gyorsjelentést közzétenni. Jó néhány gyorsjelentést foglalt össze cikkeiben ma az Equilor blogja, valamint az Erste reggeli kommentárja is.
Az olaj az OPEC kitermelés-csökkentésével kapcsolatos várakozások hatására a nap nagy részét pluszban töltötte, most viszont már csak nullán áll, a WTI 49,0, a Brent 51,80. Kissé magához tért az arany, megint esik viszont az ezüst.