A világ legnagyobb közösségi oldalát üzemeltető társaság hivatalosan még nem közölte a kibocsátás részleteit. Annyit már tudni lehet, hogy a főként technológiai részvényeket forgalmazó amerikai Nasdaq piacra vezetik be a részvényeket. Ebben a piaci szegmensben olyan nagyágyúkkal kell megmérkőznie, mint az Apple, a Google, vagy a Microsoft.
Ez lesz minden idők legnagyobb kibocsátása az internetes cégek között azóta, hogy a Google 2004-ben 1,9 milliárd dollár értékben bocsátott ki részvényeket. A céget alapító Mark Zuckerbergnek 28 százalékos, a menedzsmentnek 70 százalékos részesedése van a Facebookban, a fennmaradó rész pénzügyi befektetőké.
A május 18-i dátum a korábbi fejlemények tükrében némi meglepetést jelenthet: eredetileg május második felére tervezett tőzsdei kibocsátásról szóltak a pletykák, később azonban június elejére-közepére tolódó IPO-ról szóltak a sajtóértesülések.
A múlt héten közzétett eredménybeszámoló szerint két év óta először fordult elő, hogy csökkenést jeleznek a Facebook fontosabb mutatói az első negyedévben - részletek >>
Legalább két magyar brókercégről is tudni, amelyeknél közvetve részt lehet venni a jegyzésben; a KBC Securities szerint mindazonáltal magyar magánszemélyek jogi akadályok miatt nagy valószínűséggel nem vehetnek részt a Facebook-részvények jegyzésében.