3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ma negyed százada nyílt meg újra a Budapesti Értéktőzsde (BÉT). Na de ha megnézzük az eheti teljesítményt, erről is elmondható az ünnepi hangulat? A részvényszekciójának forgalma gyakorlatilag megegyezik az előző hetivel. Napról napra: ez történt a héten, és 25 év alatt a magyar börzén.

Hétfőn jellemzően a német piaccal együtt mozgott a magyar tőzsde, a Richter-OTP-Mol trió a nap végére csökkentette korábbi veszteségét, de egyedül a Richter tudott csak pozitív tartományban zárni. A forgalom közelített a 8 milliárd forinthoz, a BUX 80 pontot esett - írja az MTI.

Kedden a forgalom 6 milliárd forint alá esett, a BUX pedig több mint száz ponttal csökkent. Az OTP fél százalékos erősödése a nemzetközi trendhez igazodott, miután a piacon délután megindult a bankpapírok iránti kereslet. A Richter több mint három százalékot esett, miután az új készítményének amerikai jóváhagyása három hónapot késik.

Szerdán volt a forgalom heti csúcsa, 10,3 milliárd forinttal, a BUX közel 30 pontot emelkedett. A nemzetközi trendek hatása érvényesült a BÉT-en, ez mutatkozott meg a Mol és az OTP papírjainak ármozgásában is. A magyar olajrészvény értéke emelkedett, a bankpapíré pedig - ugyancsak a külföldi folyamatokat követve - csökkent.

Csütörtökön 7,5 milliárd forintra esett a forgalom, a BUX pedig közel 200 pontot csökkent. Az európai indexek délelőtt elindultak felfelé és pluszban zártak, a BUX viszont mínuszban maradt, bár napközben a hazai börzén is volt némi erősödés. A magyar papírokat nem nagyon keresték a vevők, csak az OTP iránt volt érdeklődés. A Mol a szerdai jelentős erősödés után sokat gyengült.

Pénteken változatlan forgalom mellett hatvan pontot esett a BUX. A szakértők szerint a kereskedők a hét végére - a görög események miatt - zárták a spekulatív pozícióikat, és csak a hosszú távúakat tartották meg. A piac egész Európában a görög válság megoldására várt.

A BUX 1,87 százalékos heti csökkenéssel, 21 470,94 ponton zárt pénteken. A forgalom 39 milliárd forint volt a héten.

Változás (%) Záróár
Mol -1,93
14 245
OTP -2,39 5310
Magyar Telekom -2,91 401
Richter -2,11 4260

A BÉT negyed százada

42 év szünet után pontosan ma huszonöt éve, 1990. június 21-én nyílt meg ismét a Budapesti Értéktőzsde. Ebből az alkalomból a héten egy cikksorozatban mutattuk be a tőzsde 25 éves történetét:

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46820 46550 47280 -0,15% 0 0 14 633 526 630 HUF 2026-07-31 17:08:17
MOL 4530 4460 4540 +0,67% 0 0 8 597 187 590 HUF 2026-07-31 17:06:19
MTELEKOM 2746 2732 2770 -0,15% 0 0 907 579 210 HUF 2026-07-31 17:09:36
RICHTER 11800 11750 11940 +0,51% 0 0 11 545 688 100 HUF 2026-07-31 17:05:19
OPUS 358 347 358 +1,70% 0 0 38 040 485 HUF 2026-07-31 17:05:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Ne most nézegesse jókedvében a forint árfolyamát
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 18:10
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben pénteken a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, valamint gyengüléssel fejezte be a hetet és júliust is.
Részvény / Deviza / Áru Annyi rossz hír után végre egy jó: történelmi csúcson zárt a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 235,2 pontos, 0,16 százalékos emelkedéssel, történelmi csúcson, 146 688,57 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Meglódult a kereskedés, nézze, hogyan nyit az amerikai tőzsde és mozdulnak az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:15
Indexerősödéssel indult a pénteki kereskedés az amerikai részvénypiacokon, miután a technológiai vállalatok kedvező gyorsjelentései ismét erősítették a mesterséges intelligenciával kapcsolatos befektetői bizalmat. A piacot elsősorban az Amazon kiemelkedő felhőszolgáltatási eredményei támogatták, miközben az Apple árfolyamát a chipellátási problémák miatti aggodalmak húzták le.
Részvény / Deviza / Áru Mindenkit lepipált a román tőzsde, az is kiderült, hogy hol zárt a magyar piac
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:25
A Bukaresti Értéktőzsde (BVB) részvényindexe emelkedett legnagyobb mértékben Európában az év első hét hónapjában – írja a Ziarul Financiar román gazdasági napilap a Trading Economics adatai alapján.
Részvény / Deviza / Áru A Mol részvényesei örülnek a gigaüzletnek, de a forintot alaposan megütötte a hőség
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 2,12 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig. A forint reggel óta gyengül, az euróval szembeni jegyzés kora délutánra megközelítette a 365-ös szintet.
Részvény / Deviza / Áru Nem voltak elégedettek a befektetők az Apple számaival
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 12:35
Pedig emelkedett az IT-óriás árbevétele és nyeresége is.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot dobott a tőzsdei hangulaton a Microsoft
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 12:11
A Microsoft gyorsjelentése adott lendületet az amerikai piacoknak. Ez fordította pozitívba a hangulatot a szerdai, Fed-döntés utáni eladási hullámot követően.
Részvény / Deviza / Áru Tartotta kamatszintjét a japán jegybank
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:39
1 százalékon tartotta irányadó rátáját a japán jegybank. A döntést megfelelet az előzetes elemzői várakozásnak.
Részvény / Deviza / Áru Megroggyant az arany, míg a vadul dráguló vörös ellenlábasa a gyilkos időjárásból is profitál
Czwick Dávid | 2026. július 31. 11:31
Az aranypiacnak nincs igazán jó éve, túl az első hét hónapon ez lassan kijelenthető. Az amerikai központi bank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) legutóbbi kamatdöntése sem hozott fényt az éjszakába a sárga nemesfém számára. Így – a nagyobb profit reményében – egyre több befektető ábrándulhat ki a legfényesebb nemesfémből. Nem kell azonban messzire menniük a fémpiacon: az elektrifikáció alaptermékének tekintett réz árfolyama lubickol a globális krízisek és az időjárás gyilkos csapásai közepette. Mit mutat a grafikon? Van-e még tér felfelé a réz előtt? Mutatjuk a részleteket!
Részvény / Deviza / Áru Cipruson terjeszkedik tovább a Mol
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:19
A Mol-csoport megállapodást írt alá a Shell-lel a BG Cyprus Ltd. 100 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG