Észak-Korea újabb hidrogénbomba-robbantással fenyegetőzött, ráadásul a Csendes-óceánon, miközben diktátora és az USA elnöke kölcsönösen őrültnek nevezték egymást. Az USA és az EU is újabb szankciókról beszél. Az ilyesmi már szinte megszokottá vált, a jelek szerint azért nem tesz túl jót a részvénypiaci hangulatnak. Eközben a dollár ismét gyengült kissé, a német beszerzésimenedzser-index pedig jobb lett a vártnál.
Vasárnap választások lesznek Németországban, a Merkel-féle CDU/CSU győzelmét mindenki biztosra veszi. Ennek ellenére nem lefutott a dolog, nem mindegy, kivel lépnek majd koalícióra, és mennyi mandátumra tesznek majd szert olyan kisebb pártok, mint az FDP vagy az AfD.
Az OTP lógott ki
Így nem csoda, hogy a német DAX index minimális mértékben ugyan, de pár ponttal csökkent, eközben a francia CAC 0,3, a brit FTSE 100 pedig – a kormányfő Brexit-beszéde után – 0,6 százalékkal ment fel. Eközben azonban 0,4 százalékkal esett az angol font. Az USA-ban 0,1 százalékos mínuszban vannak a főbb indexek.
Itthon a BUX index 0,2 százalékos pluszban zárt, de csak a végén húzták fel, a nap zömét szerény mínuszban töltötte. A Mol 0,2, a Richter 0,6, a Telekom 0,4 százalékkal ment fel (24 430, 6791, és 479 forintra), az OTP mindössze öt forinttal, de süllyedt (10 195-re). Kedden jön a Mol felaprózása, erről az Equilor írt bővebben, arra is kitérve, várhatunk-e ettől érdemi árfolyamváltozást.
Szintet ostromol a forint, az arany is
Mihez kezdjünk a megtakarításunkkal a minikamatok világában? Meddig emelkednek még a részvénypiacok? Hogyan spórolhatunk a befektetési költségeken? Ingyenes befektetői szeminárium szeptember 25-én - a helyek száma korlátozott, regisztráljon most! >>> |
A forint nap közben erősödött, a nap eleji 309,90-ről 309,20-ra ment az euró, majd este visszatért 309,90-re. Ez 20 fillérrel alacsonyabb a csütörtök estinél. Kissé erősödött a złoty és a cseh korona is.
Az olajpiacon kevés volt a történés, a WTI kissé olcsóbb, a Brent valamivel drágább lett. Az arany és az ezüst a kissé gyengülő dollárral együtt valamicskét erősödni tudott, az arany az 1300 dollárt ostromolja ismét alulról, az ezüst épp eléri a 17-et.
Szakad a Tesla
Az USA-ban az Apple megint lefelé húzza a tőzsdéket, egy százalék feletti mínuszban van. A bankoknak sem megy túl jól. A Tesla hiába beszél új modellekről, a sajtó szállítási késedelmekről írt, a részvény majdnem három százalékos mínuszban van. A Sprint (+4,2%) és a T-Mobile US (+1,3%) pedig állítólag közel állnak egy fúzióhoz.
Délután az amerikai és európai volatilitás-indexekről írtunk, amelyek hatalmas nyereségeket és veszteségeket voltak képesek okozni befektetőiknek az idén is.