A kanadai cent, köznyelvi nevén penny azonban továbbra is legális fizetőeszköz marad - jelentette a Reuters. A fizetés körforgásából való lassú eltűnése miatt fel- és le kell kerekíteni az árakat, a média szerint a következő ötcentes határra. A pennyre pontos készpénz nélküli fizetések továbbra is engedélyezettek lesznek.
Flaherty bejelentése a twitteren néhány percen belül heves reakciókat váltott ki, de nagyjából egyensúlyban voltak a támogatók és az ellenzők. A kis juharleveles érme ezzel követi az ezer dollárost, amelyet Kanada már 2000-ben kivont a forgalomból, mivel gyakran használták pénzmosásra. A bankjegy azonban továbbra is hivatalos fizetőeszköznek számít.
A Wall Street Journal szerint az USA-ban is hasonlóan dönthetnek, mint Kanadában. Az amerikai egycentes előállítása csaknem két centbe kerül. Az amerikai elnök, Barrack Obama ezért azt tervezi, hogy olcsóbb anyagból készítik az érméket. Az amerikai centek nagyrészt cinkből és kisebb részben rézből állnak. Az olcsóbb előállítás egyelőre az USA-ban több támogatóval bír, mint az egypennys kivezetése a forgalomból.