A forint nemigazán vette zokon, amit a kormány a bankszektorral művel éppen, a piaci térhódítás után ma az derült ki, hogy szép kis sarcot kap megint a szektor, év végén 80 milliárdot fizethetnek majd be az államkasszába, mert az "általuk vállalt" tranzakciós illetékből eddig alig csordogált valami a büdzsébe.
További grafikonok >>> |
Az EUR/HUF árfolyama 297-297,5 között ingadozott leginkább a nap első felében, aztán ahogy megindult Amerikában a kereskedés, azonnal erőre kapott. A nemzetközi események momentán sokkal jobban izgatják a befektetőket, mint Varga Mihály matolcsyzmusa.
Reggel a kínai központi bank jelezte, hogy megpróbál segíteni a likviditási gondokkal küzdő bankoknak, így is több bank kénytelen volt rövid időre felfüggeszteni ma (is) a hitelezést. Ezt a pirulát a piac elfogadta egyelőre, és szépen lassan Nyugat fele fordult. A tengerentúlról fontos makroadat érkezett, ezek szerint a felülvizsgált amerikai GDP-adat kevésbé fest jó képet az amerikai gazdaságról. Amióta a Fed elnöke, Ben Bernanke bejelentette, hogy lassan zárják a pénzcsapokat, a befektetők alig várják a rossz híreket az amerikai gazdaságról, hiszen az azt jelenti, hogy akkor a mennyiségi enyhítést még fenn kell tartani (havi 85 milliárd dollárt pumpálnak a gazdaságba). Az euróval szemben így a forint 296,19-ig is erősödött, párhuzamosan azzal, hogy az EUR/USD jegyzése is elkezdett az 1,30-as szinthez közelíteni, miközben tegnap még 1,31 felett volt.
A befektetőket továbbra is Kína és Amerika, pontosabban a Fed izgatja.