Hiába érkeznek a világ minden pontjáról - legalábbis az Egyesült Államokból, Európából és Japánból - a hírek a jegybanki likviditásbővítő, gazdaságélénkítő intézkedésekről, csütörtök délutánra elfogyott a lendület a piacokon, amire rátett egy lapáttal Kína is. Mind az ázsiai országból, mind pedig Európából a gazdasági teljesítmény visszafogottságáról árulkodó makroadatok érkeztek.
Az euró dollárárfolyama kora délutánra 1,2920-ig ereszkedett, az 1,23-as szintet később sem tudta megközelíteni a jegyzés.
Reggel a makroadatok hatására a forint is gyengült, egy euróért 285 forintot is kértek rövid ideig, az árfolyam azonban innen visszapattant, és nap közben kis megszakításokkal, lassú tempóban, de folyamatosan erősödött a magyar deviza. Késő délután 283,20 forinton járt az euró jegyzése.
A piacok elégedetten nyugtázzák, hogy a kormány a költségvetésen is hajlandó módosítani az IMF/EU-megállapodás tető alá hozása érdekében - ezt meg is írták levélben az illetékeseknek.
Javította a hangulatot, hogy az Egyesült Államok közép-atlanti térségében szeptemberben ugyan már az ötödik egymást követő hónapban zsugorodott a feldolgozóipari aktivitás, de jóval lassabban, mint augusztusban. Az elemzői konszenzus is rosszabb volt, mint a Fed -1,9 pontos jelentése.
A délelőtti magyar állampapír-aukción a korábbinál gyengébb kereslet ellenére is szépen estek a hozamok, az ÁKK terven felül bocsátott ki kötvényeket. Az Államadósság Kezelő Központ tájékoztatása szerint egész évben jól mentek a magyar állampapírok, már szeptemberben kis híján teljesült a forintpiaci kibocsátási terv.