17:20
A görög dráma ismét erős negatív mozgásokat indított a piacokon. Az amerikai tőzsdeindexek megint jelentős, 1,5 százalék körüli veszteségen állnak. Tovább szakadtak a nyersanyagárak, az olaj bőven 96 dollár, az arany pedig 1600 dollár alá esett. Közben kiderült, hogy tényleg menteni kell a spanyol bankokat, ez további erős aggodalmakat szült a befektetők körében.
Eközben az 1,30-as szint alatt maradt az euró és a forint is gyengült, az eurót 288 forint körül jegyzik.
A BUX 1,4 százalékot veszített a zárásra, 17523 ponton fejezte be a napot. A vezető részvények mindegyike gyengült, a forgalom alacsony volt. Az OTP 1,6 százalékkal esett, 3648 forintra, a Mol 0,9 százalékkal, 16845 forintra, a Richter 1,5 százalékos veszteségen, 36900 forinton állt meg, a Magyar Telekomot pedig 482 forinton jegyezték a kereskedés leállításakor, 2 százalékkal olcsóbban ,mint tegnap.
16:35
A vártnál jobb lett az amerikai lakáspiaci adat, az mégsem tudott fordítani a kereskedés irányán. Az amerikai ingatlanárak februárról márciusra 0,6 százalékkal emelkedtek, miközben éves alapon ugyanekkora csökkenést mutat. 2011 júliusa óta ez volt az első emelkedés havi alapon. Ha leszámítjuk a kényszerértékesítéseket, akkor harmadik hónapja volt növekedés az eladásokban. Az adat után a dollár erősödni kezdett, emögött azonban inkább az euró esése és az újabb görög hírek állnak.
Továbbra is borzolja az Európával kapcsolatos kedélyeket a görög választások utáni bizonytalanság, amellyel kapcsolatban immáron egyre szélesebb körű aggodalom, hogy Görögország elveszíti eurózóna-tagságát. Londoni elemzők szerint nem teljesen reménytelen ugyan, hogy egy esetleges újabb választáson a reformpárti erők többséget szereznek Görögországban, ám a hétvégi választások után kialakult jelenlegi helyzet inkább azt valószínűsíti, hogy a további külső pénzügyi segítséghez szükséges reformfolyamat lefullad, és Görögország akár még az idén kikerülhet az euróövezetből. Kisebb pánikot okozott délután az először kormányalakításra felkért párt, a szélsőbaloldali Radikális Baloldali Szövetség vezetője, aki azt mondta, hogy Görögország mentőcsomagért tett vállalásai a választások után semmisek lesznek.
Az egyik legnagyobb londoni gazdasági-pénzügyi elemzőház, a Capital Economics közgazdászai szerint Görögországban új választásokat fognak kiírni, valószínűleg június 17-re. A ház szerint ha sikerül ezt az újabb parlamenti választást úgy beállítani, hogy az egyben szavazás Görögország további euróövezeti tagságáról is, akkor a külső pénzügyi segélyprogramot és az ahhoz járuló reformfeltételek teljesítését támogató két nagy párt, az Új Demokrácia és a PASZOK több mandátumhoz juthat, tekintettel arra, hogy a görögök háromnegyede változatlanul az eurótagságot pártolja. Egyértelmű azonban annak a kockázata, hogy az új választásokon sem születik egyértelmű eredmény, és ennek nyomán az euróövezeti vezetők úgy dönthetnek, hogy visszavonják a segélyprogramot és "kiszorítják" Görögországot a valutaunióból - áll a Capital Economics elemzésében.
Az újabb görög fejleményre, pontosabban a fejlemények hiányára és a félelmekre újabb esési hullámmal reagáltak a piacok, az euró megint az 1,30-as szint alá került a dollárral szemben, az arany ára felülről megközelítette az unciánkénti 1600 dollárt és az olaj ára is csúszik vissza a 96 dolláros szinthez. A hangulat újabb romlása a forintot sem hagyta hidegen, az eurót megint 287 – 288 forinton jegyzik. A BUX a kereskedés leállítása előtt fél órával 1 százalék körüli veszteségen áll, a vezető részvények általában gyengültek.