Egyelőre kitart a 280-as euróval szembeni szint alatt a forint, annak ellenére, hogy a legutóbbi kormányzati lépések további kétségeket támasztottak azzal kapcsolatban, hogy lesz-e belátható időn belül megállapodás az IMF-fel, és hogy mennyire tarthatóak a növekedési és hiánytervek.
Forrás: Dealbook Privátbankár |
A hazai devizát részben még mindig a bőséges piaci likviditás élteti, részben tömeges forintvásárlást generált, hogy az EU-ban novembertől változnak a CDS-kereskedéssel kapcsolatok szabályai, így aki eddig "meztelen" CDS-t tartott, annak most vennie kellett mögé állampapírt is. Ez a többletkereslet látszott a tegnapi kiemelkedőn jó állampapír-aukción.
Közben padlón maradt az OTP. Bár egyelőre megállt a két napja tartó zuhanás a tőzsdén, egyelőre nem kezdődött látványos korrekció. Az újabb bejelentett kormányzati intézkedések bankadót érintő része miatt többen rontották is az OTP-re vonatkozó ajánlást.
Forrás: Dealbook Privátbankár |
A nemzetközi hangulatot még mindig alapjaiban hatja át, hogy a legutóbbi kínai adatok a gazdasági aktivitás érdemi élénkülését vetítik előre az év hátralévő részére. A vártnál gyengébb amerikai munkanélküliségi adat és a technológiai szektor buktája viszont a negatív irányba tolja a részvénypiacokat. A vártnál rosszabb gyorsjelentés a Microsofttól és a Google-től a szektor két nagyágyújának csúfos vereségét jelenti, így a technológiai papírokra rájár a rúd tegnap este óta.
A nyersanyagok piacán is megindult több eszköz lefelé, annak ellenére, hogy nem volt komolyabb elmozdulás az EUR/USD árfolyamában. A földgáz és a kőolaj árát ezúttal az amerikai meteorológiai jelentések is támogatják, ugyanis várhatón hideg lesz a november az észak-amerikai térségben. Nagy esés volt a nyersgumi árában, amely 4 százalék körüli mértékben esett. Határozottan gyengülnek a fémek, az arany is visszatért az 1750-as szint környékéről az 1730-as szintre.
Forrás: Dealbook Privátbankár |