10:30
Hiába a továbbra is feszült ukrán-orosz helyzet, korrigálni tudta húsvéti veszteségét a forint, ebben a tegnapi jó diszkontkincstárjegy aukció is segített. Továbbra is az elmúlt egy hónapban látott átlagos árfolyamszinteken járunk - írja friss elemzésében a Commerzbank. A hangulat változása mellett hazai vonatkozásban a jövő heti MNB-üléssel kapcsolatos várakozások lesznek befolyásoló tényezők. A piac kíváncsian várja, hogy egy újabb 10 pontos vágás esetén, a 2,5%-os alapkamat elérése után a várakozásokkal összhangban megáll-e a központi bank 2012 augusztusa óta tartó lazítása. Ha az alacsony inflációra hivatkozással további vágásokra érkezne jelzés, annak lehet árfolyamhatása, de a Commerzbank elemzése szerint addig is az elmúlt hetekben látott szintek között maradhat a hazai deviza mozgása.
Szerda délelőtt halványan gyengült a magyar deviza, az euró jegyzése elérte a 307-et.
09:30
Immár a negyedik egymást követő hónapban csökkent a feldolgozóipar teljesítménye áprilisban Kínában a HSBC brit nagybank felmérésének szerdán közölt előzetes adatai szerint. A visszaesés üteme ugyanakkor lassult, ami azt jelezheti, hogy stabilizálódik a világ második legnagyobb gazdasága. Az újabb kínai rossz hír így már nem is olyan rossz, és nagyjából megfelel a várakozásoknak is, ezért a piaci hatása is meglehetősen korlátozott.
Az euró a dollárral szemben szűk sávban erősödött, majd újra gyengült: a jegyzés 1,38-ról 1,3830-ig emelkedett, majd újra visszatért a hajnali szintre.
Friss árfolyamok >> |
A forint is szűk sávban mozog, az euró jegyzése 306 és 307 forint között inog. Az Ukrajnából érkező hírek újabban nem mozgatják az árfolyamokat, kissé csökkent a piacok érzékenysége, amíg valamilyen irányban nincs komolyabb fejlemény, továbbra is kivárnak a befektetők.
Friss árfolyamok >> |
Ma sorra érkeznek az európai beszerzőimenedzser-indexek is, a francia adat a vártnál valamivel gyengébb lett, a németre és az eurózónásra még várunk. Délután az amerikai ingatlanpiacról érkezik fontos adat.